Časté nutkanie na cikanie u 3 ročného. Čo pomôže?

marissenka
22. feb 2013

Asi pred 2 tt som si vsimla,ze sa mu chce stale cikat,ale len vonku.asi pred tt uz zacal behat aj vnutri casto na wc.niektore dni mam pocit,ze sa to zlepsuje a potom zase,za pol hodku aj 3x.niekedy mu to ide,inokedy sa len jeduje,ze chce cikat a nejde mu to.moc sme dali na rozbor a vsetko ok..inak bral aj antb.,nie konkretne na toto,varim mu urologicky cajik,urinal sirupcek 4 den.a ziadna slava.vcera to vyzeralo lepsie,uz tak casto nebehal a dnes zase...stretli ste sa s tym?na bolest,scipanie sa nestazuje.dakujem,za kazdu odpoved.

andrejka1983
22. feb 2013

pravdepodobne je prechladený, pomože horúci kupel,brusinkove džusiky,a teple obečenie,a hlavne od spodu, teple ponožky aj dvoje, a papuče a nesadať na zem, ani ked sa hra na koberci, radšej nech sa hra na posteli...... a dobre sa povyhrievať 🙂 🙂

marduliena
22. feb 2013

Brusnicový čaj ale 2 krát za den viac nie my sme to mali pred 3mesiacmi tak brusnicový čaj sme mali pit ale nie viac ako 2 poháre za den a pomohlo určite len prechladol. 🙂

zvedavamt
22. feb 2013

brusnicovy dzus obsahuje len par % brusnicovej stavy z koncentratu,ale o to viacej cukru,ktory zhorsuje vsetky zapalyv tele
Na mocove zapaly/ aj dychacie/ je najlepsia Kapucinka, my pouzivame tinkturu aj u deti a zebera to rychlo a odstrani aj streptokoka a zlateho stafylokoka, to bezne antibiotika nedokazu
vela vody a nohy a ritku v teple

hruska82
22. feb 2013

Na cukrovku nebol vysetreny? Moj maly bratranec zacal takto casto cikat a zistili mu cukrovku. No moze to byt len prechladnutie. V tom pripade suhlasim s babami 😉

alena0305
23. feb 2013

Môj syn to mal - ak sa ti nepociká v noci alebo cez obedné spanie a nie je nachladnutý - tak je to psychického pôvodu. Môže to byť príchodom súrodenca, odlúčením od matky, nástupom do škôlky a pod. Ja som bola tiež prekvapená - nám to začalo, keď som bola na rizikovom tehu - doma ležať - už som s ním nechodila vonku, potom v nemocnici a potom príchod sestričky. Aj sme sa mu venovali, aj vyšetrenia (moč, sono obličiek ) sme pochodili - všetko v poriadku. Aj kolegyni to mala dcéra - skoro pol roka. My asi mesiac, potom dva mesiace pokoj, potom znova asi mesiac. Ale on chodil každých 5 minút. Trošku sa to dá vypozorovať - či je to psychické - keď bol zaujatý hrou, rozprávkou alebo medzi kamarátmi - tak išiel oveľa menej. Ak je to toto: nedávaj nič na močové cesty (lebo všetko podporuje časté cikanie) a netreba upozorňovať, komentovať ani sa na to zlostiť - keď ti treba cikať - choď. Ja už keď som bola aj nahnevaná: choď keď ťa to baví - ale neoznamuj mi to stále (on má 5 rokov a chodí sám) a potom postupne prestal.