Častý zápal uška u deti

lilli251
9. máj 2016

dobry den mamicky, mohlli by ste mi poradit ako bojujete so zapalom uska? maly ma 3 rocky a posledny pol rok sa nam vratil treti alebo stvrtykrat...zacalo to, ked mal pol rocka, potom bola pauza a teraz toto..... aj uvazuju doktori, ci nevybrat nosne mandle....aku mate skusenost? alebo co vam pomaha? mne stale hovorili, ze zapal stredneho uska musia byt atb, ja som velmi vahala ci naozaj iba tak sa musi postupovat, snazim sa atb vyhybat ale nakoniec som vzdy dala :( teraz ma znova po mesiaci a zrazu dr (nahohou ina, k akej chodime) ze skusime iba atb kvapky, kedze mal pred mesiacom a uvidime....skusam aj cesnak v usku, mate niekto skusenost???? dakujem za kazdu radu 😉

mirkamirko0809
9. máj 2016

Cesnak v uchu???to som ešte nepočula,musí často smrkať maly nech ide sopel von,lebo ten mu potom ide do usi a nam pomohlo ked sme dali vybrat nosnu mandlu.a tie kvapky len do usi zrejme otobacid asi nepomozu bez atb ved uvidis.

lilli251
autor
9. máj 2016

@mirkamirko0809 dostal teraz uniflox... hej, smrkat sa snazime vsetko ale ani moc nemal soplik....uz mam pocit, ze sa to spravi aj z mala sopliku :( a ako skolkarske deti, nepovie hned, ze ma soplik... takze vam pomohlo vybrat mandlu? hm, asi to bude najlepsia cesta

janickacrazy
9. máj 2016

@lilli251 nám pomohlo vylúčiť zo stravy kravské mlieko a mliečne výrobky plus výber nosnej mandle, moj najstarší syn mával zápaly veľmi často a potom uplne nič

viera27
9. máj 2016

inak na zapal ucha pomaha skalna ruza, to mam odskusane. http://dratvova.blog.sme.sk/c/211990/Skalna-ruz...

pribinak
9. máj 2016

Urcite von mandľu, ak vam to doktor odporuca a zbytocne chalana a seba netrápit

evina313
9. máj 2016

moj malý ma vzdy problem s ušami ked ma nadchu. nosnu ma vybratu, ale ta do roka narastie ak je iba vycvaknuta. lekarka na ORL mi odporučila ju dat vybrat opat ale v celkovej narkoze, lebo vraj pri oblbovačke sa "striela len tak naslepo ".takže ja by som už teraz dala asi v celkovej narkoze vybrat. Znamej syn mal aj problemy s uškami a pri vyberani mandli mu niečo robili aj s nimi, takže "zabili 2 muchy jednou ranou " a už problemy nemaju. Moj syn mal teraz skaredu virozu, sadla mu aj na uši. este 2 týždne po dobrati atb mal usi zahlienene a trochu sa mu zhoršil sluch. mame ist na kontrolu, tak som zvedava. inak ja som dost za prirodne preparaty, ale cesnak by som do uška nedavala...

charity
9. máj 2016

@lilli251 Po vybrati nosnych mandli sme uz zapal uska nemali.

evina313
9. máj 2016

a teraz mi napadlo, že mu lekarka ani nedala atb do uška, ale do nosa. vraj treba vyliečit nos, lebo tie kvapky sa aj tak do ucha nedostanu, teda až tam, kde je ten zapal. čiže davali sme iba uniflox 4x 2 kv. do nosa a aj oralne atb

zuzulik236
9. máj 2016

@lilli251 ahoj my sme mali rovnaky problem moja dcera od cca 6mes zapal stred ucha pravidelne za rok sme naratali 5x... zacali sme brat homeopatika ( osobne si myslim ze su rozhodne lepsie ako dookola atb hlavne pri tak malom diatati) a zapal uska od toho casu skoncil zatial od novembra 2015 mame pokoj (KLOP!!!! KLOP!!!!!!!KLOP!!!!!!!!!!!!!!!) vola sa to Aviare 15 CH da sa kupit v lekarni my sme boli na orl aj kvoli tomu ci nema vacsiu mandlu ale negat. ale ak mas ppo ruke dobreho homeopata tak sa porad hlavne s nim nam velmi pomohla mudr mrazova ordinuje v ba na mileticovej 21... je super v tom ze je to nielen homeopatka ale hlavne detska lekarka takze dokaze posudit kedy homeopatiu ano a kedy uz nie co je super takze ziadne nahodne pokusy typu podari sa nepodari sa... taketo vysetrenie sice poistovne na sk nepreplacaju na rozdiel od toho kvanta atb co sa bezne do deti pcha niekedy aj bez zjevnej priciny (osobna skusenost).. vela uspechov prajem 🙂

meusicka
9. máj 2016

@lilli251 ahoj, mja ked bola malinka mala bolest uska, ale ja zakazdym ked som si vsimla, tak som hned nasadila nahrievanie biolampou a musim povedat, ze nam to velmi pomahalo a nikdy sme sa nedostali do stadia, aby sme s tym sli k Dr.
odporucam si kupit.
moja znama ma tiez, ona mi prvy krat vravela ake je to super ked jej syn mal ist na prepichovanie, ale celnej dutiny, lebo tam mal nahromadeny hlien. nakoniec nic nemuseli, lebo mu to nahrievala biolampou a vsetko krasne vytieklo von. ja sama mam aj na sebe odskusane aj pri bolestiach ucha. mozem len a len odporucat.

lilli251
autor
9. máj 2016

@meusicka hej hej, to som pocula ze je super ale ja ho pri tom urcite neudrzim :( :(

lilli251
autor
9. máj 2016

@zuzulik236 dakujem

lilli251
autor
9. máj 2016

@evina313 dakujem a drzte sa aj vy

lilli251
autor
9. máj 2016

@viera27 dakujem

mirkamirko0809
9. máj 2016

@lilli251 ano pomohlo urcite,tiez som sa tomu branila,ale ked vybrali mandlu,tsk mi dr.hovori,ze bola uplne zahnisana,ze dobre ze isla von.

mirkamirko0809
9. máj 2016

@lilli251 a aj tie sople nie su vobec take caste ako predtym,skus popremyslat aj nad takym variantom,aj ked viem,ze to nie je jednoduche

horana
9. máj 2016

Ked dieta dostane tieto caste zapaly, mava ich spociatku casto, zvyknu sa vracat. Nas to dostal prvy krat, potom presne 4x do roka, druhy rok uz len 3x, potom 2x...a potom uz nic.
ATB celkove sme z toho dali jeden jediny krat ked to bolo uz rozlezene, inak len atb kvapky (prvych par dni aj lieky proti bolesti vzdy).
Mandlu sme nevyberali, je to zasah do energetickych drah organizmu, oni maju vyznam jednej z barier a zaroven kontroliek, kym len nie je nejaka nezachranitelna, prelezena, a aj to sa este casto da zachranit...dnesni lekari bagatelizuju, radi vyberaju, ale nastastie sa daju najist aj odbornici, ktori nie su taki hrr ako sa podarilo nam, o nic sme neprisli a imunitu ma teraz uz vybornu aj bez vytrhania.
Vyrastie z toho dieta.

meusicka
10. máj 2016

@lilli251 mozes mu usko nahrievat aj ocas spanku a hlavne ak to dietatko boli, ono samo na to pride ze mu to pomaha proti bolesti. bola by si prekvapena, ale moje baby ked si daco musia nahriat, tak uz same si drzia lampu. no ale ako myslis. viem ze ta nasa lampa s nami cestuje vsade kam sa pohneme a nepouzivame ju len na bolesti ucha, ale pouziva ju aj moj muz, aj ja.

lilli251
autor
10. máj 2016

@meusicka jj, dakujem, isto vyskusam, vsak za to to isto stoji

lilli251
autor
10. máj 2016

@horana
@meusicka
@mirkamirko0809
@zuzulik236
@evina313
@janickacrazy dievcata, mozem sa opytat, aj to detom vasim vyrazilo do oci? moj ma dnes brutal karpiny v kutiku ociek, mam mu kvapnut do ociek, ci radsej nechat ten hlien nech ide z ociek? aj mal pred spinkanim 37,6, boze bojim sa aby sme to nenechali zajst nejako daleko...isto dnes vyskusam tu biolampu, len musim ist k nasim, ked vstane, teraz este stale spinka... :( aj tu skalnu ruzu musim zistit, ci niekto ma do kelu...ale ak mu to dako neutichne pojdem vo stvrtok alebo piatok k dr...

janickacrazy
10. máj 2016

@lilli251 no bez ATB sa asi nezaobídeš, ked je už zápal, išla by som k dr. hned zajtra radšej, lebo ked sa to zanedbá, budú mu prepichovať uši, zažili sme niekoľko krát a nie je to vobec príjemné ☹

janickacrazy
10. máj 2016

@lilli251 mojmu to do očí nešlo, ale čo som mala nevlastnú dcérku, tak tej vždy nádcha išla hrozne do očí, pomožu kvapky do očí a užiť Fenistil, vyskúšaj

lilli251
autor
10. máj 2016

@janickacrazy prepichli mu to uz vcera :(

janickacrazy
10. máj 2016

@lilli251 aha, tak potom nič

evina313
10. máj 2016

ono očka, uši a nos spolu suvisia, a dietatko si to lahko zanesie do oči.ja by som isla k lekarovi. moj malý mal ocka viac krat zapalene, ale myslim, že vzdy to bolo viac menej zo soplov,

zuzulik236
10. máj 2016

@lilli251 ahoj my sme s ockami nastastie problem nemali ale karpave ocka mozu byt aj od prievanu (moja reakcia na prievan napr v mhd) alle ak mas pocit ze je to nzvycajne tak necakaj do konca tyzdna a chod k dr radsej 5x zbytrocne ako raz neskoro ( moja teoria) ... nam ozaj najlepsie pomohla na zapaly stred ucha homeopatia co je cisto na prirodnej baze nesmie sa do nej pridavat akakolvek chemicka latka na rozdiel od beznych liekov a hlavne atb... dufam budete ok daj vediet 🙂

meusicka
11. máj 2016

@lilli251 och to mi je luto, ze az takto ste to zase mali ☹
my sme biolapmu objednavali prave preto, ked som cakala dvojicky, a som uz vedela ake to je niekedy tazke co dietatku podat. tak dufam ze budete coskoro fit.
uska sleduj, kedy ti napadne potlac pred uskom ci maly bude reagovat, ak ho boli usko tak hned odtiahne hlavicku. ja som tiez casto kontrolovala a pri prvom naznaku som hoci aj preventivne nahriala. ale nesmies nahrievat ak ma dieta teploty.
drzim palce. ono z toho vyrastie, len je totazke ked dieta je este male. niekedy staci ked ma sopliky a uz to stecie smerom k usku a su bolesti. skore uzdravenie

lilli251
autor
11. máj 2016

@meusicka tak konecne mam doma tu lampu tak najskor sa branil, vydrzal dakych 8 min ale aj tak dobre...a zjavne sa citil lepsie, tak mu to isto pomohlo...dakujem...ako casto sa to moze a kolko vydrzia pri tom vase deti?

meusicka
12. máj 2016

na bolesti uska sa dava 2-3x denne. male deti reaguju dost rychlo. ked nechce dovolit, treba pockat kym zaspi a tak nahrievat. ja davam vacsinou 10min. pustim rozpravku a pozerame a tak, ale moje uz su vacsie, take im uz clovek aj lahsie vysvetli.

lilli251
autor
12. máj 2016

@meusicka zvladli sme to, dakujem....a hned vtedy sa mu ulavilo a cuduj sa svete, v noci bez nurofenu...dakujem moc, ste nas zachranca.... 😉