Celiakia u detí

alzbeta79
11. nov 2011

Mamičky s celiakiou ako ste postupovali pri vašich deťoch? Ja mám celiakiu od narodenia a moja dcérka má sedem mesiacov. Doteraz som jej do stravy lepok nezaviedla a kedže z každéj strany počúvam iný názor chcem sa opýtať ako ste postupovali vy. Bojím sa aby som jej neublížila.

xlucia
11. nov 2011

@alzbeta79 v prvom rade ma mat tvoja mala vysledky krvi, ci ma na lepok pozitivitu, podla toho sa zariadis

alzbeta79
autor
11. nov 2011

@xlucia práve teraz som sa snažila cez telefon objednať u detskéj gastro no musím povedať že sestrička nebola dvakrát príjemná a povedala mi že jej mám dať lepok a potom sa uvidí. No to sa mi nepáči. Budem tam musieť ísť osobne.

zuzikkaa
11. nov 2011

@alzbeta79 no pokym jej lepok nedas tak sa nezisti ci celiakiu ma!!! telo si najprv musi vytvarat protilatky na lepok a to sa potom zistujem z krvi...
ja mam tiez celiakiu a maleho doktorka mu po zavedeni lepku priebezne brala krv a momentalne nas uz sleduju v gastro ambulancii,,ale celiakiu zatim nema-nastastie...
nestresuj sa zbytocnea zacni pomaly davat potraviny kde je lepok.pokial nebude mat nejake vazne tazkosti tak po nejakom mesiaci -dvoch popros malej lekarku nech jej urobi odbery koli celiakii,,sama sa nemozes vychystat do gastro tam potrebujes odporucanie od detskej 😉

meredit
11. nov 2011

ahojjte aj ja stresujem, povedzte mi vas nazor, nikto z mojej rodiny nema ciliakiu, a z muzove strany maminej setry dcera.. moja mala nechce jest ma 15mes a 8350g, kaka aj 3-4x denne. nechdti jej jest. davam jej vsetko na co si zmysli len aby jedla. boli sme dnes u dr a povedala ze mame prist v UT rano na odbery a mam priniest dve vzorky stolice a posle nas na gastro... ja mam uz teraz strasne myslienky.. co sa vlastne na gastro s takym malym krpcom robi? dakujem za odpoved

tinki
11. nov 2011

@meredit nestresuj. nemysli na to. Ale čím skôr zistia, čo jej je, tým skôr jej bude lepšie. 😉

ludkazh
12. nov 2011

@meredit ahoj, ja ked som bola s malou u gastroentologičky /ona je zaroven aj našou detskou doktorkou / tak jej zobrala len krvičku a nič ine sa nerobilo. Robila jej testy na potravinovu alergiu. Myslím, že inšie by ani nemala čo robit takemu malemu babu. Sice malá je vahovo na tom dobre ale jest nechche poriadne. A už vyše tyždna obedujeme hlavne jedlo asi takym sposom, že na každu lyžicu obedu jej dam trošku bielho jogurtu /čo ona jogurty zbožnuje / a tak to spapa. S polievkami nemame problem tie ma rada. Držim palceky 🙂

ibamy2
12. nov 2011

@alzbeta79 aj ja som celiaticka, tak dost dcerku pozorujem... Pred zavedenim lepku do jej stravy som sa snazila pozistovat si co najviac info a v podstate vsade doporucovali zaclenit lepok do stravy dietata celiatikov podla moznosti v dobe, kym je dietatko este aj dojcene... Ja som s dcerkou zatial ziadne vysetrenie neabsolvovala, no isto sa tomu nevyhneme...

zuzikkaa
13. nov 2011

@alzbeta79 tam ide hlavne o to aby detska lekarka vedela ze je v rodine cialiakia a mala by to priebezne sledovat odbermi krvi...ak bude mat mala zvysene protilatky tak by vas mala poslat do gastro amb.
v prvom rade musis malej zaviest do stravy lepok lebo inak sa tie protilatky nevytvoria 😉 neboj sa vobec jej neublizis 🙂

alzbeta79
autor
13. nov 2011

@zuzikkaa Asi na tom niečo bude🙂 Už som jej dala na skúšku trochu rožteka.

alzbeta79
autor
13. nov 2011

@ibamy2 Ďakujem za radu. Hádam to tie naše deti nebudú mať po nás.-)

ibamy2
13. nov 2011

@alzbeta79 tiez v to velmi dufam 🙂