Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Celodenný plač 9 týždňového syna

nadkaha
1. apr 2015

Ahojte , mam 9 tyzdnoveho syna,ktory je neustale nespokojny.Cely den place.Je nepokojny,nespi,cez de takmer vobec a v noci je to tiez biedne.Krmim ho odstriekanym MM z flase lebo sa nevie prisat na prsnik a dokrmujem Bebou 1, lebo mam malo mlieka.Doktorka mi odporucila ColiPrev kvapky,lebo si mysli ze je to kolika,ale ja si niesom ista.Kolika je vraj neutichajuci plac niekolkohodinovy vacsinou v tu istu dennu dobu,ale to nieje nas pripad.Syn place celodenne,prakticky neustale,s malymi prestavkami,potom sa zase rozplace .Chce sa mu spat no neda sa mu.Spava chaoticky,nema ziadny rezim,niekedy pol hodinu,inokedy 20 minut,a niekedy len 5-10 minut na rukach.Boli sme uz aj na sono ci nema reflux,nepotvrdil sa.Dnes som mu kupila ten ColiPrev,davam mu s kazdym papanim no zatial nebadat rozdiel.Co myslite,moze to byt kolika?Aj ked tie priznaky su trocha ine?Mate niektora takuto skusenost?Co vam pomohlo alebo co by ste poradili?Prosim pomozte,lebo s drobcom trpi cela rodina,aj manzel nehovoriac o 7rocnej dcerke,ktora ma tiez potrebuje ale pri drobcovi neni sanca.S dcerou som taketo problemy nemala..Budem vdacna za kazdu radu.Dakujem

aristka
1. apr 2015

To je bábo,ale prikláňam sa k tej bolesti bruška ,mojim deťom nerobilo dobre kombinovanie mlieka keď som si odstrekovala a dokrmovala ,bolelo ich bruško ,pridala sa nervozita a bolo to celé zle ....prešla som čisto na umelé a zrazu uťalo....neber to ako radu ,ale možnú verziu ,prečo sa ti deje....ak to neprestane možno treba opäť navštíviť dr.nech sa na neho pozrie...

slniecko192
1. apr 2015

Ahoj no ja som s malým zažila presne to isté. Od prvého dňa ako sme prišli z nemocnice domov nič nerobil len reval. A tiež sme hľadali čo mu je. No nikdy sme na nič neprišli. nech sme robili čokolvek, reval, ja som bola totál na prášky. Ja som myslela že má ,,z očí,, . Prešlo to samé a dodnes vlastne neviem prečo bol ten plač. Moja mamka vraví, že s tým sa nedalo nič robiť pretože, ja som v tehotenstve prežívala veľké stresy, nespala som, neustály zhon a to sa podpísalo na malom. Takže podľa všetkého u nás bol problém v tomto.

andys11
1. apr 2015

dcerka mojej sestry takto neskutocne plakavala ako babatko. tiez kojena a prikrmovana. boze, ta mala decibely a skutocne preplakala vacsinu dna a vacsinu noci. utalo na konci tretieho mesiaca. ale je pravda, ze sestra presla na umele mlieko uplne prave vtedy. teraz je to najpohodovejsie dieta ake poznam 😵

sense
1. apr 2015

moja dcerka byvala takato skoro cele tri mesiace o 7. rano spustila a o 23.00 prestala ...boli sme na UM...mavala koliky aj reflux....my sme chodili k osteopaticke po tretej navsteve to prestalo....

sabina1975
1. apr 2015

@nadkaha moja dcera tiez revala a doktor nam poradil coliprev ze ma koliky ale u nej to bol opak ona mala vela prdikov a pomohli jej kvapky espumisan

asaela
1. apr 2015

Ahoj. Nemusi mu byt vobec nic. Mne takto dcera revala od narodenia cely prvy rok svojho zivota. Uplne normalne zdrave dieta, len urevane jak sirena, ako-tak spokojne jedine dudlajuc na prsniku, najlepsie nonstop cely den a noc. Ze to bolo castokrat na porazenie asi nemusim dodavat. Vyrastla z toho, zaplat Panboh :D Takze tolko moja skusenost, prajem pevne nervy a nekonecne vela trpezlivosti, prejde to a bude vam sveta zit ;)

nadkaha
autor
1. apr 2015

Dakujem za reakcie,zvazujem kazdu jednu.Ak by vas este nieco napadlo,tak napiste.Prdiky mame,ale kakame len raz denne,a niekedy len raz za dva dni.

mirkava
1. apr 2015

@nadkaha nas drobec tiez vela plakal. Mal koliku. Najhirsie to bolo vecer, ale aj cez den to bolo dost zle. Zabral nam prave ten coliprev. A zaspavali sme vzdy len s velkym placom. Musela som ho doslova "hegat" v kociariku alebo na rukach a do toho hlasno spievat aby zaspal. Uff som rada ze uz mame rok 😊

nadkaha
autor
1. apr 2015

@mirkava to verim 🙂 nateraz budem aspon dufat ze tie kvapky zaberu... mozem sa este spytat po akej dobe vam kvapky zabrali?

zamilion
1. apr 2015

@nadkaha vyskusaj aj nosenie v satke. Telo na telo.

mirkava
1. apr 2015

@nadkaha uz si sz tak nepametam, ale zda sa mi ze po par dnoch 3-4. Len vydrzat, drzim palce 😉

syssu
1. apr 2015

@nadkaha uz to pisala zamilion ale aj u nas dost pomohlo nosenie v satke, pripadne ty uz mozes aj v nejakom nosici vzhladom na jeho vek.. a nerozmyslala si kontaktovat laktacnu kvoli kojeniu? inak, my sme tiez na MM aj UM ale u nas je iny problem a UM davam cez cievku..

mirkava
1. apr 2015

@nadkaha a ano nosenie, ale ja som si ho zobrala na ruky, pritlacila (samozrejme s citom) o seba. Bruskom o moj hrudnik a tak sme sa prechadzali. To tiez trochu pomohlo.

lenicko
1. apr 2015

Náš Aďo reval stále, spával biedne, uspávanie trvalo dlhšie ako samotný spánok. Večer mával koliku, ale to sme už vedeli odlíšiť od typu plaču... Na koliky sme mu dávali detský espumisan, masáže s masťou Pupík a keď bolo najhoršie rektálne trubičky. Keď plakal cez deň nosila som ho na rukách, hojdala na sebe v hojdacom kresle, neskôr sme kúpili nosič Manduca - má vložku pre novorodencov /je to ekvivalent k šatke. Nosenie ho ukľudňovalo. Na spanie sme používali najskôr perinku a potom zavinovačku - značky swaddle me, (takmer do 5-teho mesiaca). Niektoré deti sa budia tým, že rozhadzujú rukami a škriabu sa a tie práve potrebujú mať ruky pevno zafixované. Nech to znie akokoľvek je to fakt a oni tak majú pocit bezpečia. Skús na spanie to. A pozitívna správa na záver... keď bude mať 3 mesiace všetko začne mať lepšie vyhliadky, spánok bude lepší, plaču menej, kojenie počas surfovania na nete :o)... začne objavovať... a v pol roku máš pokoj... a druhá dobrá správa... ubehne to rýchlejšie než si myslíš.

mysuliatko7
1. apr 2015

My sme prveho dva a pol mesiaca prezili v satke.. Objavila som ju ,ked mal maly cca 3tyzdne(nastastie) a bol tam denne aj 7 hodin..Inde reval ako tur.. Terz ma 4m a je uplne super dieta.. Satkujeme sa stale,ale uz len vonku v kombinacii s kocikom,podla toho ako mame naladu 🙂

uhnakova
1. apr 2015

Moze to byt kombinaciou materskeho a umeleho mlieka. Starsieho syna som krmila prve 3 mesiace materskym plus UM a bol velmi nepokojne babatko. Aby neplakal, tak som ho musela cele noci nosit na rukach, v nosici alebo hojdat v autosedacke. Po tretom mesiaci sme uplne presli na UM, a behom tyzdna bolo ovela lepsie. Neskor som sa kdesi docitala, ze bielkovina materskeho mlieka sa travi inak ako bielkovina kravskeho mlieka v UM a miesanie tychto bielkovin moze sposobit babatku problemy. Dcerke je od zaciatku len na UM a je to absolutne pohodove babatko, vela sa smeje a dokaze sa pohrat od malinkeho babatka aj sama.

monikakisi
1. apr 2015

Môže to byt kolika alebo kombinácia mlieka ale my sme mali palenie zahy, bolo to zle ale neskutocne nám pomáhal gastrotuss baby, potom ako sme mu dali gastrotuss bol stále aspoň načas pokoj aspoň na 3 hodiny ale potom zas ale aspoň trochu sme poslali výraznejšie sa to zlepšilo až po 7 mesaci

ivet1371
1. apr 2015

Presne ako píšu kocky može to robiť UM a materské mlieko

dencatko
1. apr 2015

Ako píšu baby, určite to bude kombináciou mliecka ... A ešte neskusili ste iné mliecko ako beba? Nie každému bábätku tiež mliecko sadlo... A mi používame espumisan od narodenia a sme spokojní... Držím palce..

marekdani
1. apr 2015

Ahoj, ja som pri oboch mojich syncekoch skusala na koliky hocico, no osvedcil sa najma Espumisan a BioGaya... u nas ColiPrev nezabral vobec.. Prajem Ti hlavne vela trpezlivosti a sily ...

sufo
1. apr 2015

No! mozem ti napisat jednu moju skusenost. mam skoro 15rocnu dceru. tak ked sa narodila do 3och rokov jej zivota zaplakala asi 3x a spavala doobeda 2hod. a poobede dalsie 3hod. a vecer isla spat o 19tej a vstavala rano o 8-8:30. a teraz po 15tich rokoch mam take dieta, ktore ma doslova a do pismena dostalo na psychiatriu. od narodenia revalo z 24hodin celych 20hodin. tak ti poviem, ze po mesiaci mojho nariekania celej najuzsej rodine, prisla moja mama na tyzden, ze mi pomoze. po 3dnoch sa spakovala domov s tym, ze toto este nezazila a mam to riesit cez doktora. tak som veru aj isla! zobrali nas do zilinskej detskej a bola som tam tyzden, dieta ako z hororu. moja psychika bola na tom tak zle, ze ked mi dieta doniesli tak som sa pred sestrickou rozplakala.-zrejme take nieco dlho nevideli. tearz ma 1rok a 4mes. a reve stale, resp.nie cistym revom, ale rev spojeny so skrekanim atd. nasa detska pediatricka, ktora este mna mala v obvode mi povedala jednu velmi peknu vetu. "budes mat 10deti...tak kezde bude ine". takze sa ucim s tym zit, ale poviem ti, cista psychiatria 🙄 a neverim tomu, ze niekto ma horsie dieta ako ja

oddrobceka
1. apr 2015

Starsi syncek bol taky uplakany. Mal aj koliku (pomohli probiotika, u nas biogaia a masirovanie bruska, treba byt trpezlivy, chvilu to trva, kym to zaberie, ale nikdy to nezaberie uplne dokonale, ze by bolo zrazu po probleme), aj problemy so spankom, velmi tazko zaspaval, do dvoch rokov sa to nezaobislo bez placu. Myslim si, ze ciastocne to bolo trosku tazsim porodom (rodila som zvonom). Najlepsie mi pomohlo, ked som sa ja sama upokojila. Travila som s nim rmaximum casu, kazdy jeho plac som utisila na rukach, nikdy som ho nenechavala vyplakat, a napriek tomu, ze to nebolo jednoduche a ja som byvala unavena kvoli prebdenym nociam, jednoducho som sa rozhodla uzit si tie krasne chvile, kedy sme boli len my dvaja, kym bol este malickym babatkom 🙂.
Nebolo to zrazu dokonale, ale bol badatelne menej uplakany a aj dnes mozem s istotou povedat, ze moje nalady sa na synovi odrazaju ako v zrkadle 🙂.
Chapem, ze sa musis venovat aj starsej dcerke a domacnosti, preto si to ulahci, napr satkou 🙂
Ale hlavne, psychika matky sa u niektorych deti odzrkadluje viac, cize ak ta jeho plac znervoznuje, je to ako zacarovany kruh, lebo syn je nervozny, z toho, ze ty si nervozna a potom si este nervoznejsia z jeho nervozity-placu.

janickacrazy
2. apr 2015

@nadkaha U nás to bolo rovnaké, stále reval, nakoniec som mu dala urobiť testy na alergiu na kravské mlieko a hups vyšlo mu, že je alergický. Zmenili sme mu mliečko na sojové a zo dna na den prestal revať a začal sa usmievať, nemohla som tomu ani uveriť, že zrazu mám normálne dieťa, nie večného krikľúna. Ešte nám pomáhali aj kvapky BioGaya, tie som mu dávala do mlieka ešte pár mesiacov a potom už bolo dobre.

nadkaha
autor
2. apr 2015

Dakujem vsetkym velmi pekne za reakcie,nazory,postrehy a cenne rady.Budem skusat,verit ze to prejde 🙂

kbeata
2. apr 2015

daj mu dudel,cumlik,pokial nekojis,tak sa mu nezapajaju svaly-sacie,a potom nepracuje peritaltika,dolezita,aby nemal krce v brusku,a chlapcom sa pomalsie vyvijaja,teda rozvija traviaca sustava,preto zvyknu viac plakat
on v podstate v prvych tyzdnoch potrebuje sať,moze sa mu pomoct aj tym cumlikom 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli