Celulitída po cvičení u 16-ročnej

mynona111
5. sep 2023

Ahojte dievčatá, pred asi 8 mesiacmi som začala pravidelne cvičiť, spevnilo sa mi telo a pribrala som pár kíl. Avšak bohužiaľ objavila sa mi na stehnách a na zadku celulitída. Prosím poraďte mi, čo na to. Ako s tým mám bojovať. Nie je priskoro na celulitídu v 16 rokoch? Všade píšu, že na celulitídu je dobrý pohyb a cvičenie, ale mne sa to práveže z toho spravilo.
Ďakujem za každú radu 🙂

sense
5. sep 2023

Celulitída sa ti zjavne nedpravila z cvičenia ale vplyvom hormónov, genitika a sposob života a strava, pitný režim atd

syslik81
5. sep 2023

aj male deti uz mavaju celulitidu dokonca aj vrcholove sportovkyne .. hold patri to k zivotu .. spravna zivotosprava a pohyb ju zmierni ale uplne sa jej nezbavis ..len male % stastnych tento problem nema

macekovam
5. sep 2023

@mynona111 výborne by ti mohla pomôcť masáž.. Sestra chodila a viditeľne výsledky..

zuza265
5. sep 2023

Nemenila si stravu?

basullinka
5. sep 2023

Ja si osobne myslím, že je to len zhoda náhod, že počas toho ako si začala cvičiť sa ti spravila celulitída. Si vo veku, kedy dospievaš, pracujú ti hormóny a celkovo telo podlieha zmenám. A na celulitídu ti pomôže, či už dodržiavanie pitneho režimu, masáže na rozprudenie lymfy a pod.

stanulienkat
5. sep 2023

Určite to nebude cvičením, ale skôr tým ako píšeš, že si pribrala. Ako môžeš pribrať, ked cvičíš? Bud si veľa jedla, alebo veľmi kalorické jedlo.

mynona111
autor
5. sep 2023

Nemenila som stravu vôbec. Áno je pravda, že jem občas také nie veľmi zdravé jedlá (pizza, hranolky...), ale myslím si, že som pribrala aj vďaka silovému tréningu....

vanilkovazmrzka
5. sep 2023

Celulitida je bohuzial osud takmer kazdej zeny 🥲 skus taky skoricovy gel, mavali ho v dm, kamoska raz intenzivne pouzivala a tvrdila, ze pomohlo