Červená škvrna na tváričke u bábätka

tl999
14. jan 2024

Mojej dcére ( 5 m.) sa niečo také objavilo pred cca týždňom. Ona si to neškriabe a ani sa toho nedotýka. Len na tvári máme také vyrážky, predovšetkým na ľavej strane. Má tam suchú pokožku. Poslala som fotky doktorke. Dostali sme nato fenistil kvapky ale nejak nám ich nezaberajú. Mali ste s tým niektorá skúsenosť?

kacena4
14. jan 2024

mohol by to byt atopicky ekzem

sofia1979
14. jan 2024

@tl999 vyzerá to na atopicky ekzem

tl999
autor
14. jan 2024

Ideme k dermatologovi. Viete odporucit nejaky osdvedveny krem nato? (Najprv bez predpisu)

bubik6x
14. jan 2024

@tl999 neviem či to je atopický ekzém, pretože ten dosť svrbí, skriabala by sa a tvorili by sa aj chrasty, ja používam bepanten, tak asi 2 týždne a potom striedam s iným, po 2 týždňoch prestane zaberať lebo si pokožka zvykne na neho, aspoň u mňa to tak je, mala som milión krémov z lekárne a zakaždým som musela po tomto čase meniť, bepanten môžeš skúsiť ten je aj pre deti vhodný

zuzanka0258
14. jan 2024

@tl999 ahoj .My sme mali niečo podobné a nám zase lekár odporučil holtov krém ....nevonia nejako dobre ,ale zase nám pomohol .

14petulka88
14. jan 2024

Nas maly mal stale take licka ked sa mu tlacili zuby.

danielahamar
14. jan 2024

Tým, že je to stále podporované, fenistil stačiť nebude, takže len prísť nato, čo to sposobuje

tl999
autor
14. jan 2024

@14petulka88 naozaj? Na to som sí nemyslela ze to moze byt kvoli zubom.

chrumka333
14. jan 2024

@tl999 aj môj starší to mal zo zubov

vparisova
14. jan 2024

Mali sme to, tiež sme používali bepanten, nepomohlo, dr.nam predpísal exem locoid, ten pomohol, no akonáhle sme ho prestali používať o 3 dní sa to objavilo znova. Táto masť sa mohla používať len 7dni po sebe.
Až sme šli do lekárne, nech nám poradia niečo voľnopredajné.
Mali sme šťastie, lekarnicka, ktorá nám poradila, si prešla tým istým so synčekom.
Jednoducho bolo to z materského mlieka.
Ako kojila, mliečko ztekalo po líčkach a tvoril sa exem. Hlavne ide o nočné kojenie...
Nechcela som tomu veriť, veď materské mlieko? Škodí?
Poradila Holtov krém. Nezabral. Prestala som kojiť.
Pomohlo.

14petulka88
14. jan 2024

@tl999 ano aj teraz ked sa mu tlacila 5 ka stolicka mu vyslo na jednom licku, prestal sa tlacit zubok zmyzlo.

gvenduska
14. jan 2024

Ku kožnej alebo skúste holtov ktem

miriam11
15. jan 2024

@tl999 zmen pracie prostriedky a mydla.

imany
15. jan 2024

Môj 7 mesačný ma také obe lica idú mu zúbky

moniketa
15. jan 2024

@tl999 môjmu mladšiemu sa takéto robilo na tvári aj na rukáxh, staršiemu len na rukách. Imunologicka mi vravela, že to je alergia na chlad. Mávajú to len v zime a na nezakrytých častiach tela - musím dávať pozor, aby mali stále rukavice, keď ideme von, len s tou tvárou u mladšieho veľa toho neurobíme, napriek tomu, že ho stále kremujem, keď ideme von, večne má fľaky najmä okolo ust. Keď bol bábätko, kupovala som mu taký krém HiPP priamo na zimné počasie.

blackmoon1325
15. jan 2024

9m dcéra rovnaký problém bojujeme cca 3m - idú aj zuby, kojena nieje je na umelom mlieku, mydla pracie gély, UM všetko rovnaké od narodenia ..
skúšali sme bepanthen, excipial, olej,babylove, biodermu všetko bez parfumov ( mám pocit že pobytom vonku je to horšie od zimi), poradena nám bola ešte klasická indulona tak skúšame práve tu, mám pocit že po excipiale a indulone je to menej drsne ale stále je to tam ...

arasidka123
15. jan 2024

@14petulka88 aj moja ma cervenejsie keď idú zúbky..plus cikulku tiež červenú ale iba vtedy

jana_eyre_2
15. jan 2024

Môj prvý mal takéto líčka (aj také baculate 😄) časom to šlo až dobordova.. skúšala som kys.mliecnu, všelijaké kremiky a nakoniec mu pomohol az kortikoid od kožnej.. dodnes ma citlivú pokožku a rôzne alergie.. držím palce..

simca06022011
15. jan 2024

mne na toto prakticka dala krem premastnujuci, iba vzorky a okmazite to pomohlo (len neviem co to bolo, uz su to roky), moja to mavala castejsie, aj pri chorobe, ale teda v takom batolacom veku od slin, ale aj od zimy.. cize musle asom len kremovat, von ked sme isli, zimny krem, po kupani, doma iny krem... a utierat v kuse. V roku toto mala od jedla, vadili jej dlho citrusy (asi do 2r nic.. ), mala to aj od paradajok (ale zvacka bradu /okolo ust a tak sa jej to tahalo do bokov) ale to vyslovene "kontaktne", cize kde sa jej stava dostala, to predpokladam, ze este nepapate..

ema22270
15. jan 2024

Tazko povedat, co by to mohlo byt, 5 choroba to nie je? Lebo syn ju prekonal nedavno a mal take cervene lica tiez ale potom aj nohy vyhadzane neskor. Moze to byt aj zo zimy ak chodite von na dlhsie a ma len licka vonku. Urcite by som patrala dalej. Ak je to 5 choroba, zmizne to tak do 7-10dni.

mariazatkova
15. jan 2024

@tl999 môj ma atopicky ekzém a vyzerá to podobne. Nám určila diagnózu kožná. Tak najlepšie asi ozaj ku kožnej.

ankare
15. jan 2024

@tl999 nápis do skupiny Zdravotníci na MK

zuzanka0258
17. jan 2024

@ema22270 na 5.chorobu toto nevyzerá ....skôr ten ekzém

tl999
autor
17. jan 2024

Ahojte baby! Zajtra ideme k dermatologicke. Ďakujem za rady. Pravdou je ze niekedy je celkom bledá táto škvrna, ale niekedy je velmi cervená. Predovšetkým po vypití mlieka a vtedy keď je jej prsty sú v ústach. Podla ma za tým bude bud mlieko alebo prerezávanie zubov. Uvidíme.

zuzanka0258
19. jan 2024

@tl999 ahoj ,ako ste dopadli ,čo to bolo nakoniec ?

tl999
autor
24. jan 2024

@zuzanka0258 Ahoj! Prepáč za oneskorenú odpoveď. Pani doktorka nám povedala že to je ekcém, a dostali sme nato masť a jedného testera - Avene. Ak nezaberajú môžeme vyskúšať aj dalšie odporúčané krémy: reveasol, vitella ictamo. Ale zatiaľ som spokojná, zdá sa mi, že pomáhajú.

zuzanka0258
27. jan 2024

@tl999 ahoj tak som rada ,že ste už na tom troška lepšie ,tie robené mastičky zaberajú, sú super . Aj nám ju predpísala ...tá značka Avene je super ,ale pokiaľ Vám ju netreba tak aj tak je to dobré . Skóre uzdravenie prajem malej princezné 😁😘

tl999
autor
31. jan 2024

@zuzanka0258 ahoj, je to velmi zvlaste, lebo niekedy je lepsie ale teraz zase je velmi cervenu licu... teraz zvazujem ze dokupim este nejaky krem k tomu...
Doktorka odporucila reveasol a Benemedo Vitella Ictamo ale neviem ktory je lepsie ...