Ako liečiť vyrážky na tvári u 7 týždňového bábätka?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

na tvári môjho syna sa minulý týždeň objavili vyrážky. Boli sme u doktorky a vraj má alergiu a novorodenecke akné. Dostal Fenistil kvapky plus Excipial, ale nič nezaberá. Raz to zmizne, inokedy to má červené (napr. keď plače alebo mu je teplo). Neplače, je kľudný dobre spí a aj je.

Je ešte niečo, čo mi viete poradiť?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je klasické novorodenecké akné - hoci teda také početnejšie. Prejde to aj samé, ale môžete na akné dávať odvar z čierneho vychladnutého čaju.

Pozor na preobliekanie synčeka, aby nedochádzalo k jeho prehrievaniu a tvorbe potničiek.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas