Červené fľaky a vyrážky na tvári a krku mesačného bábätka

bubla30
4. okt 2012

maminy, chcem sa spýtať či ste sa stretli s takými vyrážkami, ako sa vyhodili nasmu malemu. Ma mesiac, doteraz mal tvaricku cistu-predvcerom sa mu vsak vyhodili drobné červené vyrážky (nielen také bodkové ale niektoré aj trošku vačšie) ako by miestami zapálené plus nejaké červené flaky- má to najma na líčkach, ale hlavne na krku a pod bradou, pár vyrážiek má aj vo vláskoch a na uškách. Na tele to nemá, len tesne pod krkom. Na telefonicku radu od pediatričky mu to natieram repíkom a kyselinou mliečnou, trošku to už bolo lepšie, ale po noci opať viac očervenel. Pediatrička nám poradila nejaké dva tri dni čakať a aplikovať ten repík, tak čakáme- len som zmagorená, či to nemože byť z nejakej stravy (pritom papám cca to isté), prací prášok sme nemenili, nosí len bavlnené veci- ale aj tak to má len na tvári a krku, tak to asi zo šiat nebude. Nestretli ste sa s niečím podobným u vás? dakujem!

mondulka
23. okt 2012

@bubla30 Ďakujem,skúsim sa jej spýtať zajtra ideme ku kožnej som nás objednala 🙂

meg_junova
1. dec 2012

A neviete, ci to nahodou nie je z mliecka? My mame uplny des ekzem. a zhorsuje sa to kazdym dnom, ideme ku koznej v pondelok....

marci987
9. mar 2014

@januliku Dobry,precitala som si vas prispevok a mam dcerku co ma tiez take vyrazky po tvary,prosim nespomeniete si ,aky krem ste na pouzivali.Dakujem

januliku
9. mar 2014

@marci987 Dobry. Bol to krem Fucidin H, je na predpis.

marci987
9. mar 2014

@januliku Dakujem 🙂

malamonika
15. apr 2014

no oj maly ma tyzden a je ties tak vyhadzany dufam ze to nieje nic vazneak to neprejde zrejme nastivye doktorku

wanessa1616
17. apr 2014

Ahojte baby dnes som isla malu okupat a na telicku ma take same bodecky jak ked sa poprhlite le nie su cervene ale take biele uplne male bodky ma to aj na rucickach sem tam trosku cervene neviem co to je dala som jej fenistil kvapky viete mi poradit co to moze byt?prasok som nemenila a veci su bavlnene

modrofuzik11
18. apr 2014

skus bepanthen. ten ukludni podrazdenu pokozku, je dostatocne mastny a tiez neobsahuje alkohol ani parfum. kubkovi som ho davala. keby problem pretrvaval, chod radsej za lekarkou... mohol by to byt atopicky ekzem.

veve44
1. aug 2014

Ahojte, po akom čase ste šli s babatkom ku kožnej, ked červene fliačky, či male nahnisane pupačiky neustupovali? Moja mala ma mesiac, tak ma na tvari na čielku skôr suchu pokožku, v okoli vlaskov a obočia sa jej to šupe, na líčkach za uškami aj na krku červene pupačiky, niektore su aj biele...mne obvodna kazala stale repíkom hocikedy pretierat, ale neustupuje to,ked sa vyspi je to vcelku fajn, potom ked je aktívna je to červene, tak neviem či mam čakat, ze to prejde nejak,ale zda sa mi to viac ze to ma a aj si do tváričky stale dava rúčky a škriabe sa,ale neviem či len preto ze je aktívna,alebo ju to mozno aj svrbí, skuste poradit...či aj šampon nejaky extra mam kupit, či kupat v otrubách, alebo vločkách (to inak tiez neviem ako mam urobit, či len nasypat aby to plavalo okolo nej,alebo urobit vyvar a precedit.)a pripadne nejaký krém, ktory by som jej po kupeli davala a zabral by..či to mam fakt riešiť alebo čakat ze to prejde časom...dakujem za rady!!

panpers
22. aug 2014

@bubla30 ahoj to má potničky daj mu púder alebo olejček a bude to o.k

milota164
20. apr 2015

vyskusaj bepanthen , ten dobre premastuje a nie je parfumovany

andela1
2. máj 2015

Baby poradte mi maly ma hlavne na cele krupicovite vyrazky a velmi zacervenane taha sa to pi celej tvaricke je neklydne sem tam vygrcka um lebo dokrmujem.mam iat na pihotovost ci mam skusit s repikom mu natierat?

andela1
2. máj 2015

@andela1 fotky som pridala do albumu ako to ma vyhadzane.

daryba
2. máj 2015

@andela1 ahoj, chod na pohotovost a ak Ti smiem poradit do buducna radsej chod na pohotovost barz aj zbytocne ako neskoro, kazdy normalny clovek to pochopi, nie sme lekari a potrebujeme konzultaciu od odbornikov a nie riskovat zdravie nasich deti

andela1
2. máj 2015

@daryba mas pravdu aspon budenm kludnejsia ze z coho to ma k lekarke som chcela ist len som chcela vedietnazor bakolko som kade co precitala a vahala som ci pockat este den alebo ist hned..

sisinta
22. apr 2016

@bubla30 moja mala ma 5 tyzdnou a tiez ma to iste...ja jej to natieram.modrou indulonou...ma to lepsie ale zatial to nemizne..tvaricku ma ako krupicu...skusim to este potierat mm..a umyvat prevarenou vodou

milota164
25. apr 2016

od Bepanthenu mozes skusit Sensiderm hydratuje a ukludnuje pokozku, pomaha aj pri svrbeni.

andela1
26. apr 2016

Ahojte tak hlásim sa po mesiacoch bola som s ním u kožnej no natrafila som na takú čo asi mala kúpený Dr.ale v pohode môj malý nie je žiadna figúrka na testovanie kremíkov.nakolko mi predpísala viac druhov naraz a mala natierať čo boli tak mastné krémy čiže to co chcela pani Dr.aby som za deň natierala viac krát za deň sa nedalo nakoľko pokožka bola mastná od jedného krému a nie nato ešte natret druhý no máme teraz rok a síce nemá krásnu hĺbku pokožku ako iné bábätka líčka má stále výrazkove ale už to neriešim je to o sto krát lepšie ako mal a ja si myslím časom to prejde vonkoncom mi tvrdila jedna pani Dr.ze jej mala mala tiež také líčka kým píla um.tak už to neriešim natieram mu iba tváričku s batoľa krémom premastnujem pokožku a to je tak všetko.

sisinta
26. apr 2016

@andela1 mne pomohla modra indulona za 3 dni mala krasnu tvaricku...

andela1
26. apr 2016

Uvažovala som aj ja nad modrou inzulínu no potom mi muž prišiel stým že sa pýtal od jednej Dr.ze batole mam natierať tak som ostala pritom.je zdravotak tak som ho poslúchla😁😁

andela1
26. apr 2016

Nie inzulínu ale indulonou 😉

erika222333
12. okt 2016

Ahojte my máme presne to istee volala som k dokt. Máme ju kúpať v repiku a potierat ju cez deň. Malinka ma 7týždňov. Včera bol prvý deň trošku sa to zmiernilo....tak uvidím. Ak sa to nezlepší tak za 3dni mám prísť

majuska01234
8. dec 2016

Cawte.moj syncek to ma tiež,ale aj na hlavičke.tiez neviem ci robiť.casto sa mi aj zobudza sem tam poplace.neviem co to môže byť.

kaattkka
13. jan 2017

Ahojte, moja ma 4 tyzdne a ma to tiez , chudatko celu tvar aj uska aj v hlave. Uz som zufala ,dr.nam dala Holtov krem no nepomaha. V pondelok idem na kozne. Pocula som ze to moze byt z prachu na pranie ze mam 2x plachat..uz neviem

majuska01234
7. feb 2017

@kaattkka ahoj.oni sa takto môžu aj čistiť.no je možnosť,že to má bud z prášku alebo prachu.nam predpisala lekarka bepanthen krem.Malý už je v poriadku.nema nič.

lilu74
15. máj 2017

Taketo vyrazky mal syn po prekonani 5ci 6 choroby.ani som nevedela ze ju prekonal nakolko sme sa zameriavali na zapal hrdla.uska a krk som mu natierala bepanthenom care aby sa mu koza premastila.mal ich dlho ale casom zmizli uplne.

veronika01992
26. aug 2017

Ahojte môj malý ma to isté ako na foteke tiež to ma pod krkom,na tvaricke a vo vlaskoch a veru neviem čo to môže mať ďakujem za rady

kaattkka
26. aug 2017

My odvtedy chodime na kozne, zevraj mame ekzem..mame maste ktore nastastie pomahaju.

engie203
13. sep 2017

@bubla30 ahoj take viraštičky ma moja dcerka čo Vam na to pomohlo ??

lilu74
14. sep 2017

maly ma na krku, zatial to nejako extra neriesim, nakolko ich nema vela, zlahka natriem vecer bepanthenom, len nech sa mu premasti koza lebo to ma suche.