Červené fľaky na koži, čo to je?

angela1989
16. mar 2020

Ahojte, mojej 2,5 ročnej dcérke sa na koži objavujú červené fľaky. Deje sa to posledný polrok cca. Objavia sa hocikde na tele, nespozorovala som aby ju svrbeli alebo aby mali nejakú spojitosť s konkrétnym jedlom. Po čase samé zmiznú. Sú na dotyk suché a drsné. Teraz to má na oboch nohách a zdajú sa mi väčšie ako predtým. Prikladám foto. Čo to je a čo na to? Skúšali sme premastovat, ale len s indulonou, no nevidela som zlepšenie.

sunny8
16. mar 2020

Ja to mám a vraj je to ekzém .. dr mi dala imacort

angela1989
autor
17. mar 2020

@sunny8 no super, takže smer kožná... Ďakujem za odpoveď ☺️

kacena2088
8. apr 2020

@angela1989 zdravim. Poriesili ste, co to moze byt? Moja 10mesacna ma tiez taketo suche flaky a nedavala som jej nic nove jest, nemenila som prasok, krem...nic. ma to na ruke, hrudi a z opacnej strany kolien, v zahyboch 🤔

angela1989
autor
8. apr 2020

@kacena2088 nie, kvôli momentálnej situácii sa k dr. nechystám. Zatiaľ jej to nijako nevadí ani sa to nerozsiruje, raz to vidno viac raz menej, stále na tých istých miestach

kacena2088
9. apr 2020

@angela1989 my ideme koncom aprila na poradnu a ockovanie, tak uvidime...dufam, ze to dovtedy zmizne

radi11
20. apr 2020

Dobrý deň, môj 2 ročný syn, má presne podobný červený flak na ľavej nozicke. Niekdy je bledsi až by som povedala, že mu to zmizne, ale potom sa zase objaví. Neviem čím to môže byť... Trvá to už 3 mesiace. Teraz to ma hrozne červené, ale začínam mať podozrenie na rajčiny

1karuska
20. apr 2020

Mame to iste.....vobec netusim mala ma 8m...objavilo sa tocca pred mesiacom.....niekedy sa to zhorsi inokedy zlepsi az to nevidiet len hmatom citit...najprv je flak cerveny neskor zhnedne na dotyk je suchy..drsny...pozeram,ze 2.5rocna dcerka....Mna uz napadlo ci to nie je aj z chleba cize lepok....doteraz som si davala pozor ked sme pridavali straVu.dr nevedela povedat co to je.dala obyc ktem na premastenie...nezabera vobec.....ak budete vediet nieco viac od svojich dr prosim info.dakujem

1karuska
20. apr 2020

Prikladam foto

radi11
21. apr 2020

Ja teraz skúšam vysadiť mliečne výrobky a este mam podozrenie na rajčiny pretože ich dosť papa... Tak uvidíme.. Tiež sa k doktorke teraz bojím ísť.. Ak by ste zistili co to môže spôsobovať prosím napíšete

dadus_ka
21. apr 2020

@radi11 je to ekzém.

1karuska
22. apr 2020

@radi11 my rajciny nejeme este....ja mam podozrenie este na sampon ...dnes sa kupe tak ju budem len cistej vode a bez oleja potom

radi11
22. apr 2020

No, nedalo mi to.. Boli sme dnes u pani doktorky a zatiaľ máme predpísanú dezinfekčnu vodičku po kúpaní keď to ma namokvave a masticku 2x denne IMACORT

1karuska
23. apr 2020

@radi11 no ja uvazujem tiez ze pojdem.....dnes som objavila dalsi flak....a povedala aj z coho by to bolo?ozaj kedavate kukuricne chrumky?

radi11
23. apr 2020

@1karuska doktorka mi povedala, že mu nemám nič vyradovat z jedálnička, keď som spomenula, že aj to skúšam. .. Deti keď rastu si majú podľa nej zvykať na všetko a malo by mu pomôcť to co predpísala lebo podľa nej to vyzerá na exem... O dva týždne ide na kontrolu tak potom uvidí ako bude postupovať ak by to nemizlo... Ale dnes to ma lepšie nem to také červené. Prikladám foto

1karuska
23. apr 2020

No nam sa to vyrazne zhorsilo,dr vravela ze mame prist a zobere krv na zakladne alergeny...som zvedava co to bude...my takto

radi11
23. apr 2020

@1karuska no, to som zvedavá aj ja presne takto to vyzeralo aj u nás...

radi11
25. apr 2020

@1karuska prosím vás môžem sa ešte spýtať tu krv na základné alergény môže vziať aj pediatricka?

1karuska
25. apr 2020

@radi11 no ano my ideme k pediatricke....sama to navrhla...uz mi to robila pri starsej dcere,ked mala problem.

1karuska
8. máj 2020

@radi11 tak sme boli krv v poriadku,cakame este rozbor z nemocnice...inak flaky miznu...kupila som bambucke maslo cisto prirodne v drogerke a natieram 5krat denne a veru zmizli nie vsetky ale polovica je fuc.....

radi11
8. máj 2020

@1karuska my sme boli v stredu na kontrole a tiež sa to lepší, ale ešte to nie je úplne preč. Diagnózu ma,, tinea corporis" premastujem mu to lipobase krém od kožnej a stále ešte kortikoidy.. Za mesiac ďalšia kontrola. Krv nám nevzala

1karuska
9. máj 2020

@radi11 lipobase sme mali nepomohlo....

zuzuuk
9. máj 2020

Aj my to teraz riešime. Tento flek uz mame 7 den.

v3rca11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radi11
9. máj 2020

@zuzuuk presne takto to vyzerá aj u nás.. Najviac mu pomáha ta kortikoidna masť

zuzuuk
11. máj 2020

@radi11 a su vase flaky suche drsne? Lebo tie nase su hladke.

radi11
12. máj 2020

@zuzuuk viete čo tiež by som povedala, že hladké.. Ale mal to také, že sa mu to menilo chvíľku svetlé po kúpaní to zcervenelo.

zuzuuk
22. máj 2020

@radi11 nam nedavno vysli pozitivne testy na boreliozu

tulipankova
10. jan 2021

Žienky, tak zistili ste nakoniec čo to je? Inak, nemôže to byť dedičné alebo nejak prenosné? Lebo malý to má od leta, kedy bol v kontakte so svojim otcom a všimla som si, že ten to mal na chrbte.

katka171194
14. jan 2021

@tulipankova naša mala má 16 mesiacov a tiež sme bojovali s tými fľakmi.Mala vyhadzane celé bruško chrbátik aj nožičky. Začalo to tak že slm si všimla že má takú krupicu po tele a potom červene suché fľaky. Raz to zmizlo a potom znova. Periem jej veci zvlášť a jedlo som nemenila. Raz som zmenila sprchovy gél ( nivea detský ) a mala to znovu. Od kedy ju sprchujem biodermou atoderm nemá nič a ekzém úplne zmizol. Hlavne aj premasťujeme.

margarittaa
18. apr 2021

Dcére (5r) sa to znicoho nic objavilo. Bolo to asi mesiac po tom co mali covid v skolke. Nevrbi ju to. Len to ma suché. Jedlo ani prášok som nemenila. Nechápem. Nikdy nemala ekzemy