Červené miesta na tváričke 4 mesačného synčeka

fibinka001
7. mar 2013

viem, ze je tu vela diskusii o koznych problemoch deti... ale chcem sa opytat aj ja... moj syncek ma 4mesiace a pred mesiacom sa mu urobili tri cevrene mietecka na tvaricke, natrela som mu to na radu mojej krstnej holtovou mastou, preslo nam to a teraz sa nam opat dve cevene plosky vyskytli, nesvrbi ho to... ma to take cervene male polosky v hornej casti licka ako zacina usko, a na druhej strane licka, objavuju sa mu tam take malinke cervene vyrazky, natieram mu to detskou pastou, a celkom mu to pomaha, ta holtova mast sa mi neosvedcila teraz...mal to viac cervene... bojim sa z coho to moze mat.. :-/ kojim ho, myslite, ze to moze byt z jedla? kedze papam uz vsetko neviem z akej potraviny to moze byt... a dr. nam povedala, ze ci to je atopicky, alebo alergia sa ukaze az tak v roku... dakujem za kazdu radu... 😉

fibinka001
autor
7. mar 2013

takto to vyzera

irenkask
7. mar 2013

@fibinka001 Ak bol očkovaný tak to môže byť z toho. Lekári ti však nepovedia samozrejme že z toho. Takýchto detí pribúda denne. Pozri si príbalový leták vakcíny ktorou bol očkovaný a nežiadúce účinky a zloženie .

fibinka001
autor
7. mar 2013

@irenkask ahoj nie az dnes bol ockovany :-/ ale zase sa mu to chvalabohu straca, a nesvrbi ho to, neviem z coho to moze byt :-/

irenkask
7. mar 2013

@fibinka001 To znamená že vôbec nemal byť očkovaný a tvoja pediatrička je riadne nezodpovedná keď to videla že má a zaočkovala ho. Ak môžeš nájdi si lepšiu . My sme tiež slepo verili lekárom a dopadli sme takto http://simonka.webnode.sk/. Toto je príbeh mojej vnučky.Ak sa ti chce prečítaj si to dobre čo všetko sa môže stať. Nevaroval nás nikto a verili sme lekárom len im.
Prečítaj si ten príbalový leták a aké jedy obsahujú vakcíny pre deti. Navštív aj stránku sloboda v očkovaní a tam sa dočítaš rôzne príbehy. Nie, nejdem ťa strašiť, len varovať. Ak ťa to nezaujíma nečítaj nič, aby si nebola nemilo prekvapená. 😖
Sleduj jeho správanie, teplotu, jedenie, spánok, každú zmenu v jeho denných činnostiach.

luciannka83
7. mar 2013

Môže to byť alergická reakcia na niektorú potravinu, ktorú skonzumuješ, keďže ho kojíš. My sme mali taký istý problém. Ide o atopickú dermatitídu, čiže ekzém. Skús zo stravy vylúčiť kyslé jedlá, citrusy, ananás, sterelizovanú zeleninu, jahody, zeler, petržlen,.... atd. Zapisuj si, čo si jedla a skús odsledovať, či na to tvoj synček reaguje sčervenaním. Pokiaľ má červené fliačky, tak je to zapálená koža. Treba odstrániť zápal. My sme používali Tanno Hermal lotion. Keď už to nebude mať červené, tak to treba premasťovať. Nám dobre pomáhal krém od Biodermy Atoderm PP Baum. Plus sme brali fenistil kvapky. Pokiaľ by to synovi nemizlo, tak choď s ním ku kožnej, určite ti poradí viac. Môjho tiež nesvrbelo. Ja som zistila, že má asi alergiu na kravskú bielkovinu, lebo keď niečo také zje, tak sa mu urobia vyrážky na líčkach. Taktiež to nemusí byť s jedla. Môže tak reagovať na hocičo, ale objavuje sa mu to na koži. Pri neliečených prejavov alergie môže vzniknúť astma a iné problémy. Aspoň nám tak povedala kožná. A môžeš malého skontrolovať, či to nemá napr. tiež okolo krku, pod pazuchou, na lakťoch, pod kolienkami. V dnešnej dobe týmto ochorením trpí už dosť veľa detičiek. V každom prípade ti prajem aby to nebolo nič vážne a aby vám to čoskoro zmizlo.

fibinka001
autor
8. mar 2013

@luciannka83 a preslo vam to? lebo jemu to prechadza chvalabohu, uz mu to mizne a ako sa to prejavovalo? bojim sa az nejde o AE :-/ lebo ked som videla obrazky a tak :-/ chudatka deturence... ja mu to natieram klasickou detskou pastou, ta mu to trosku vysusuje, ked to natriem indulonou mam pocit, ze to scervenie... vies ja ho kojim tak, ze odsavam :-/ lebo prsnik odmieta, a kedze odsavam uz 3mesiace skoro, davam mu mojho mliecka 2x 160ml, niekedy 3x 160ml... a dva-tri krat Bebu a zacali sme prikrmovat, preto neviem co to moze byt... skusim spozorovat nejake prejavy, ale hadam sa to uz nevrati :-/ vam kto povedal, ze to mate AE? ked do roka sa to urcite neda? ani kozny lekar to evie presne urcit u tak malych deti mi hovorila dr.

fibinka001
autor
8. mar 2013

inak po tele a zahyboch nema nic zatial chvalabohu...

zuzkamraz
8. mar 2013

My sme mali ten isty problem, škarede lička od troch mesiacov, vyhodil sa nam aj pod krkom a kolienkami, ja som si myslela že mame AE, skušali sme všetko možne, bol plne kojeny, doktorka nam napisala aj listok ku kožnej, ale uplne samo to zmizlo, ked nepomaha holtov krem alebo indulona skus mu to nenatierať ničim, nechaj to tak, len aby to mal čiste a suche, ešte neprikrmuj je to skoro a môže to zhoršovať začervenanie. a hlavne NESTRESOVAT

shehzade_91
8. mar 2013

Ahoj.. Na tom obtazku moc nevidi kde to ma ale nevadi.. Moj drobcek ked mal mesiac mal cervensie telicko tak nam doktorka kazala ho okupat v repiku sice on to mal z toho ze bol moc naobliekany tak mu bolo teplo ale preto ti to pisem lebo nam dala takuto radu🙂) ked sa mu to straca tak si muslim ze urcite nejde o AE.. Lebo by to mal stale podrazdenejsie a by sa mu to rozsirovalo.. Moze to byt ak ty nieco spapas.. A po akej dlhej dobe vam to zmizne ?? Zbytocne ho nemasti vselicim a inak mas krasneho chlapceka vela zdravicka prajem pa

fibinka001
autor
8. mar 2013

@zuzkamraz zuzi dakujem za radu aj skusenost 🙂 aspon niekde nadej sa vo mne prebudila, prechadza mu to normalne to zbledlo a mizne to, chvalabohu, len nech sa toho zbavime... nie sme nikto u nas alergik, ani ja ani muz... a ani AE nikto u nas nikdy nemal... akoze mi to husinu nahana, viem, ze to ma vela deticiek, ale ten strach... :-/ hroza...

fibinka001
autor
8. mar 2013

@shehzade_91 dakujem velmi pekne za skusenost aj nazor 🙂 veru velmi to nevidno, nema to zeby nejak extra cervene a uz mu to aj mizne mam pocit... proste som mama novacik 😀 tak sa strasne bojim, az to nie je AE, ked som googlila na nete obrazky AE nespala som skoro 3dni z toho :-/ co myslienky stale na to, dakujem za pochvalu mojeho maleho lapajka 🙂 a ja drzim palceky s tvojim mimi 🙂 este raz vdaka za upokjenie a reakciu🙂

danjelca
8. mar 2013

ja mám radu...všetky podráždené miestočká som mu od narodenia potierala.....mliečkom🙂)))Ešte nemal na se be nič okrem sudokrému na ritke...každý škrabanček fliačik vyrážtičku a mizne to priam zázračne-skúste!!

nivalis
8. mar 2013

Ahoj 😉 moj maly ma na pohlad rovnake... a zacalo nam to v cca rovnakom veku 😒 no a ked mal 4,5mes tak nam zistili atopicky exem 😠 drzim palceky, nech vy nie ste ten pripad 😉

luciannka83
8. mar 2013

@fibinka001 my sme boli na kožnom a kožná to diagnostikovala a pravdu povediac ma fajne vystrašila. Ja som malého tiež tak kojila jak ty, že som odstriekávala a prikrmovala. Tiež dostával tak cca 500ml denne, potom menej. Ono s AE je to tak, že to zmizne, zahojí sa a potom keď znova niečo zje, tak sa to objaví. A prikrmuješ ho kašičkami?
A my sme na tom tak, že on to teraz nemá suché červené, ale robia sa mu také vyráštičky na líčkach. Neviem, či to je AE, alebo čo to je. Ale tá kožná čo k nej chodíme asi na všetko povie, že je to AE, lebo aj keď sme mu nevedeli vyliečiť zapareniny na konečníku, tak tiež povedala, že je to AE.

fibinka001
autor
8. mar 2013

@nivalis dakujem, ja sa modlim, az t nemame :-/ ako sa to tvojmu syncekovi prejavuje a tiez mu to zmizne uplne a opat objavi sa? a ma to aj po tele? dakujem za odpovede

fibinka001
autor
8. mar 2013

@luciannka83 fuha... pride mi to asi ako mame my... a su to take drobnucke vyrasticky? :-/ ach jaaaaaaj... toto je boj, no aj malemu sa to zahojilo a znova sa to objavilo :-/

fibinka001
autor
8. mar 2013

@luciannka83 a ano davam uz kasicky, asi 6dni...

nivalis
9. mar 2013

@fibinka001 No nam sa to objavilo 1. krat este v porodnici na druhy den po porode, ale tam mi tvrdili, ze je to len reakcia na nemocnicny praci prasok a kedze to po 2dnoch vo vlastnych satockach zmizlo, verila som im ☹ a potom ked mal cca 3-4mes... zacalo to takymi fliacikmi ako ma tvoj maly... a moja dr. tvrdila, ze je vonku zima a ja som ho len zabudla nakremikovat 😠 ale ked sa mu to postupne objavilo na celom telicku a ja uz som na nu ziapala v ambulancii, tak nas poslala na alergologiu 😨 mal 4,5mes a brali mu krv na testy- najhorsi zazitok v mojom zivote!!! 😝 napichli mu jednu rucicku- nic! druhu rucicku- nic! potom mu napichli nozicku a stale nic netieklo 😖 a jak sestricka vytiahla ihlu, tak mu zacala striekat krv - tak ju dr. rychlo chytala do skumavky ☹ ja som sa na to nedokazala ani pozerat- viem to len z toho co som ich pocuvala 😝 dodnes vidim ten Timuskov uboleny pohlad ☹
... no a vtedy nam zistili atopicky exem a alergiu na vajecne bielko... takze potom kym som kojila- som mala zakaz jest vajcia... a postupne sme zistili, ze nesmiem ani kakao, cokoladu, citrusy a jahody... teraz ked drobec papa sam- tak to samozrejme nesmie on!!!
Ak sa obcas takeho napapa / napr starym rodicom jednoducho nevysvetlis aby ho nekrmili cokoladou/- ked aj len kusok- hned sa osype 😒 vacsinou to zmizne same... ale ak mu to nemizne mame od dr. kortikoidovu masticku- tou 3dni natierame a ta dost pomaha 😉
... a inak malemu sa stav zhorsuje ked je vonku zamracene, alebo je hmla a tiez to ma horsie ked je chorucky- napr- teraz ma sopliky, a chuda moje ritulu ma taku vyhadzanu 😝 😝 😝
takze radsej drzim palceky, aby ste to vy nemali 😀 papa

fibinka001
autor
12. mar 2013

@nivalis dakujem za info :-/ neviem co to mame... ale nasa dr. mi povedala, ze to nemam riesit teraz, ze do roka sa to neda presne urcit, ze co to je, tak ja neviem, teraz mu tie miestecka zmizli a zacervenali mu ale licka, len neviem z coho to ma :-/ ci nebol prehriaty, nikde inde na telicku to chvalabohu nemame... a dufam, ze ani nebudeme mat a nech to zmizne... a vas to nesvrbi? uuuuuuf...a to je AE co mate vy? mne to pride ako alergia skor, nie? :-/ hadam to prejde... a ste v rodine alergici? u nas nie... tak neviem, ani ja ani muz nie je alergicky, vies s tou krvickou mam skusenost :-/ boli sme operovani na pruh, tak velmi dobre viem, co to je takemu babu brat krv :-/ a este nam brali aj z hlavicky, ked mal 3mesiaciky :-/

jajamalka
12. mar 2013

@fibinka001 ahoj, naša malá má rok a také suché mapky na líčkach sa jej objavujú niekoľko mesiacov a za nič na svete nemôžeme prísť na to, z čoho. 😒 raz je to výraznejšie inokedy to takmer nevidno. striedavo. prešla som všetko čo je, v čom periem, ale jednoducho sa to neobjavuje po ničom konkrétnom. dr nám predpísala masť zarobenú v lekárni, niečo s kys. mliečnou, ale či ju natieram tým alebo obyč krémom, výsledok je ten istý. rada by som pomohla konkrétnou radou, ale my tiež len tápeme. 😉

vevinaaa
12. mar 2013

Ja by som skocila na kozne,podla mna to mate atopicky ekzem,moje deti ho maju obe vrodeny,a presne takto sa to zacina prejavovat,cervene suche fliaciky,na tvari,za uskami,pod krkom,na hrudi,pupceku,na nozkach,ruckach,proste vsade sa moze vyhodit,treba ist cim skor na kozne,lebo ak je to atopicky ekzem nude sa to rozsirovat a zmizne len s pripravenymi mastickmi.... Ak si zacala prikrmovat moze to byt reakcia nato,pripadne na chladne pocasie... Ja idem od detskej rovno na kozne,lebo detska doktorka mi uz pri dcerke popodavala maste co neboli ucinne,a potom som lutovala ze som tam nebola skorej,lebo malej sa to len zhorsovalo...kozna by timala dat aj krem na premastenie aj fenistil kvapky. Je to babetkovska jemna pokozka,netestuj,a radsej navstiv odbornika,to je aspon moj nazor,ved neda ti to vela zajst tam 🙂

vevinaaa
12. mar 2013

A ten AE je riadna pliaga!mala ma 2roky a aj tak sa vyhodila kvoli zime a syncek je tiez dost vysypany,raz je to uz pekne,zrazu sa to zhorsi a zas to ma cervene....

nivalis
12. mar 2013

@fibinka001 fu ... ved vy ste si toho teda uz riadne preskakali ☹ no nam robili krvne testy ked mal 4,5mes a a vo vysledkoch mame napisane- AE, alergia na vajecne bielko, predispozicia na alergiu na roztoce a prach 😖
Svrbi ho to, len ked to ma silne... ked to ma len zacervenane, tak nie! 😉
A alergici nie sme nikto- preto nas to tak soklo ked prisli vysledky 😒 ale teraz sme s tym uz zmiereny a vieme s tym bojovat 😉

fibinka001
autor
12. mar 2013

@nivalis no veru co ti poviem :-ú a ako casto sa to objavuje? Boze je mi az doplacu ked si to predstavim :-/ ach jaj...modlim sa az to prejde... a vam to ako vyzera? ako sa to prejavuje?

nivalis
12. mar 2013

@fibinka001 no my to mame v podstate stale... ale nie stale rovnake.... napriklad na rituske ma uz dva tyzdne take fliaciky asi 2x2cm... mal to najskor take bordove az podliate tekutinou a bolelo ho to... alebo svrbelo- este to nevie tak opisat 😒 ale teraz to ma uz take zasusene 😉 takze lepsie 🙂 uz ho to neomina 🙂 no a na lickach to mame... tak jeden den ano- druhy nie 😉 zvacsa to ma slabo zacervenane- ako keby od zimi vystipane...a ked zje nieco na co je alergicky- hlsvne ten bielok- tak sa mu az pluzgieriky robia ☹ ale staci si davat pozor na jedlo, praci prasok, zimu/teplo... a je to fajn 😉

fibinka001
autor
12. mar 2013

@nivalis a to od zaciatku ste to mali take? lebo ako opisujes, nevyzera to tak u nas... :-/ ach jaaaaaj.... v zivote by som nepovedala, ze sa budem takym niecim zapodievat :-/ fakt...a dakujem za odpovede na moje otravne otatzky 🙂 si zlata...

nivalis
12. mar 2013

no nam sa to asi mesiac drzalo len na tvaricke... a kedze som nevedela co mu na to dat... ani som nevedela, ze mu to zhorsuje to cim sa krmim...tak sa mu to postupne rozsirilo po celom tele- a ked sme konecne isli na alergologiu mal to uz skoro vsade- cervene flaky a v nich male bordove pupilky s vodickou v strede ☹
teraz to ma ovela lepsie ale ked sa to zhorsi tak - hlavne- licka, rituska, stehna - zo zadu a ramena - zo zadu...
ja som si to na zaciatku odrevala 😒 ale teraz si hovorim, ze su deticky co nemaju rucicku alebo nozicku alebo su veeelmi chore a ja mam vlastne zdraveho krasneho chlapca- najkrajsieho na svete 😀 mojho 😉

fibinka001
autor
12. mar 2013

@nivalis mas pravdu, len ja uz mam strach zo vsetkeho :-/ po tom pruhu, aj ten som si odrevala aj ja... teraz toto... neviem teraz mu to mizne :-/ tak snad sa to uz neobjavi...

opica89
12. mar 2013

Toto maju deticky pretoze sa cistia aj moj to nal zasla som k doktorke dala nam masticku a beho tyzdna bolo po probleme.Chod ku koznej. Nie je to nic starsne.a moze to byt aj z toho ze sa s teba hormony dostavaju von a to vsetko ide aj do mliecka.

modrofuzik11
12. mar 2013

nas kubko mal atopicky ekzem. od troch mesiacov asi do roka a pol. postupne mu to prechadza. som strasne rada. nam zaberali dve masti. bepanthen a menalind derm. drzim palce.