Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  jajamalka
  8. apr 2018    Čítané 263x

  YVES ROCHER - NENADCHNE ANI NEURAZÍ

  Bola som jednou z mamičiek, ktoré mali možnosť otestovať tri kozmetické novinky z rady Elixir Jeunesse od značky Yves Rocher. Určenej pre každý typ pleti.

  Balíček potešil mňa aj moje deti.  Tie boli nadšené zo zelených  polystyrénových guličiek, ktorými bol balík vypchatý. To bolo doma bordelu. Ale aj radosti.🙂

  Ako prvý som vyskúšala čistiaci gél s mikro čiastočkami z rastlinnej celulózy. Bez minerálnych olejov, silikónov, farbív a parabénov. Napriek peelingovej konzistencii je určený na každodenné používanie. A ja som ho skutočne používala každý večer po dobu 2 týždňov a bolo to super. Čistí naozaj dobre. Tento gél rozhodne šetrí miesto na vašej poličke v kúpeľni a v mojom prípade s prehľadom nahradil čistiace mlieko aj pleťovú vodu. Keď som kontrolne po použití gélu dočistila pleť aj pleťovou vodou, vatový tampón bol takmer úplne čistý. A moja pleť vypnutá a čistá. Negatívom bolo nutkanie okamžite použiť  nejaký krém, pocitu suchosti po jeho použití sa neviem zbaviť doteraz . Pomohlo naniesť na pleť nočný alebo nejaký univerzálny pleťový krém. 

  Cena za 120 ml balenie/7,90€. Hodnotenie: 8b/10b.

  Nočný krém z radu Elixir Jeunesse  ma dostal svojím balením. Zelený sklenený téglik pôsobil veľmi luxusne. V tomto prípade forma prebila obsah. Samotný krém je taký hutnejší, napriek tomu sa výborne vstrebával a nezanechával mastný film. Ale takéto hodnotenie znesie veľa krémov. Dva týždne testovania sú  krátka doba na to, aby sa výraznejšie prejavili jeho účinky. Za mňa: nenadchne ani neurazí. 

  Cena za 50 ml balenie/23,90€. Hodnotenie: 6b/10b.

  Denný krém z toho istého radu s OF 30 má pre zmenu balenie ako zubná pasta. Na druhej strane je však asi hygienickejšie vytláčať krém z tuby a teda zvyšok ostane nedotknutý ako pchať prsty do téglika. Ale za mňa baby, téglik je téglik. 🙂 Krém má redšiu konzistenciu ako ten nočný a pre mňa príjemnú uhorkovú vôňu. Po nanesení mi bolo fajn. Pleť nebola napnutá, nepálila, nesušila ani nebola mastná. Krém sa tiež ukázal ako výbornou podkladovou bázou pod mejkap.

  Cena za 30 ml balenie 18,50€. Hodnotenie: 7b/10b.

  Značku Yves Rocher som pravdaže registrovala, ale až do testovania nikdy neskúšala. Keď som bola mladá (nie že by som teraz nebola 🙂), mávala som z výkladov ich obchodov pocit, že je to kozmetika nad moje finančné možnosti. Už pár rokov si to nemyslím, práveže je cenovo dostupná. Napríklad v čase písania tejto recenzie ponúkal ich oficiálny eshop testované produkty s 20% zľavou. Ceny uvádzané v mojom článku boli pred zľavou. Napriek tomu som vždy našla kozmetiku, ktorú som v tej chvíli chcela vyskúšať viac a na Rocher sa nedostalo. Až teraz, za čo Modrému koníku aj spoločnosti Yves Rocher ďakujem.

  jajamalka
  15. aug 2017    Čítané 340x

  Keď rozhodujú minúty

  Všetko zjedené, obaly vyhodené a mraznička prázdna. Je čas napísať ako mne a mojej rodine (ne)chutili koláčiky CROCCO od MINIT Slovakia v rámci #test_crocco.

  Testovací balíček obsahoval syrové pagáčiky, oškvarkové pagáčiky, nugátové a jahodové croissanty, marhuľové, malinové a čokoládové koláčiky. Rozdiely boli nielen v príchutiach, ale aj tvaroch jednotlivých druhov. Pagáčiky vyzerali ako miniatúrne placky, croissanty vzhľadovo pripomínali známe francúzske rožteky a tie zvyšné mali rôznorodý tvar, nijak špeciálne označený, asi sa ani výrobca nevie rozhodnúť. 

  Čo ich naopak všetky spája, je spôsob prípravy. Na to, že ich chcete upiecť k rannej káve  nemusíte myslieť večer predtým. To pre mňa zvyčajne býva kameň úrazu. Koľkokrát moje obedové plány stroskotali na tom, že  som zabudla včas vytiahnuť mäso z mrazničky. A z obeda sa tak stala prinajlepšom večera alebo obed na ďalší deň. Koláčiky od MINIT Slovakia vám samozrejme obed nenahradia, ale túžbu po sladkom dezerte viete uhasiť do 15 minút od momentu ako vo vás zbĺkla. Aspoň taký časový údaj uvádza výrobca na obale. Moje skúsenosti hovoria, že pätnásť minút je jednoducho málo. Samozrejme, dajú sa zjesť aj chutia, ale ak ich chcete mať také prepečené a zlatisté ako na obale, odporúčam piecť dlhšie. Tri až päť minút naviac im len prospeje. Pri 185°C. Plus/mínus. Veď vy už viete ako vaša trúba pečie.

  Počas testovacieho týždňa boli u nás na prázdinách moje dve neterky. Spoločne s mojimi deťmi, hladným manželom a mojou mamou vytvorili ukážkovú testovaciu vzorku. Rozdielny vek, rozdielne pohlavie aj skúsenosti urobili svoje. Deťom najviac chutili čokoládové a nugátové koláčiky. Koniec koncov, im nie je ťažké sa zavďačiť. Chutí im všetko, čo aspoň vzdialene pripomína čokoládu.

  Mama nedala dopustiť na oškvarkové pagáčiky, sama od seba spomenula výraznú chuť po oškarkoch. A to je pritom odchovaná na naozajstných oškvarkoch, takže to od nej berte ako veľký kompliment. Mňa tieto dve slané verzie, ktoré som mala možnosť ochutnať, veľmi neoslovili. V syrových sa mi zdalo málo syra a voči oškvarkom som predpojatá. Ani originál oškvarkové pagáče mi nikdy nechutili.

  Jedného dňa, keď vonku bolo zase 30°C v tieni, som vbehla do obchodu  s úmyslom schladiť sa v oddelení mrazených výrobkov a objavila som ďalšie slané príchute. Dotvtedy som si totiž myslela, že existujú len tie dva testovacie druhy. Aké bolo moje prekvapenie, keď som objavila pizzových a klobásových slimákov(!). Šípim, že tie by mi mohli chutiť a určite si to, už súkromne, overím. Jaaaj, zabudla som na manžela. Jemu chutili. Všetky. Veď chlapi, čo si budeme, my ženy, nahovárať. Tomu môjmu sa za každých okolností zavďačíte niečím kávovým a kokosovým. A preto som bola milo prekvapená, keď som v mraziacom boxe objavila aj kokosovo – čokoládových slimákov. No musela som to pre vás hneď zvečniť. A dúfala som, že neprídem podozrivá nejakému SBS-károvi, pretože som sa tam obšmietala veľmi dlho. Vonku bolo tak 40°C, chápeme sa.

  Výrobky od MINIT Slovakia vám nenahradia plnohodnotný obed, aj keď tie slané verzie sa výborne hodia k niektorým polievkam. Nenahradia pomaly kysnuté buchty s domácim lekvárom, aké robievala babka. Ale oni tú ambíciu ani nemajú. Sú alternatívou. Keď sme  také unavené, že sa nám fakt nechce variť. Keď dorazí nečakaná návšteva.  Keď potrebujeme občerstvenie na cesty. Prvých sedem balení som v rámci testovania dostala zadarmo. Medzitým som bola dokúpiť ďalšie. To, myslím, hovorí za všetko.

  Kým ja poučujem deti, že z adventného kalendára sa každý deň otvára len jedno okienko a zje len jedna čokoládka, muž im na tajňáša vyžral okienko č. 2!!! 😀

  Baby, neviete prosím, tá cikajúca baby born, ale v chlapčenskom prevedení, je to bezpohlavná bábika, alebo má aj pipíka? Neviem sa inak vyjadriť. 😀 Ďakujem.

  Nemáte prosím niekto podarovať syr a hrozno do nálepkového komiksu o megažrútoch? Kvôli dvom nálepkám sa mi nechce hneď pridávať do skupín, tak to skúšam takto. Ďakujem.

  Je skvelé zaspávať s pocitom, že ráno môžete dlho spať. Lebo k deťom zajtra vstáva manžel. 😝

  Malá zahlásila: "Ked budem veľká, vydám sa za tatinka a ty si nájdi niekoho iného." Tak idem asi hľadať. 😀

  Kočky, nemáte nejaké tipy ako poriešiť spoločnú detskú izbu pre chlapca aj dievčatko? To, čo tam už musí ostať, je veľká poschodová posteľ, to sme už kúpili. So zvyškom nábytku sa dá hýbať alebo ho dať aj preč. Ide mi o, aby ten nábytok v izbe bol taký, že bude využiteľný aj teraz, keď máme doma škôlkárku a jasličkára a bude sa dať využiť aj keď budú školáci. Izba je celkom veľká. A tiež neviem do akých farieb ísť. Nemáte prosím tip na nejaké inšpirácie z webu alebo aj človeka, ktorý sa vyzná? Ďakujem.

  Tak, tak.

  jajamalka
  22. sep 2016    Čítané 245x

  Ako som chudla s Naturhouse

  Pred necelým mesiacom som bola vybratá, aby som sa zúčastnila testovania balíčku na chudnutie od Naturhouse. Bolo že to radosti! Presne 26. 8. moja noha prvýkrát vkročila do pobočky Naturhouse v Bratislave.  

  Výživová poradkyňa bola veľmi milá, už po niekoľkých minútach som z nej mala pocit akoby sme sa poznali roky. A možno aj preto som jej o svojich stravovacích návykoch prezradila aj to, čo som nechcela. A možno aj preto som sa necítila až tak trápne, keď som sa postavila na váhu a tá sa zastavila takmer na trojcifernom (!) čísle.  Okrem váhy ako takej, som sa dozvedela, koľko kilogramov z mojej hmotnosti predstavujú zadržiavané tekutiny a koľko kíl pripadá na tuk. Potom nasledovalo meranie pásu, bruška a bokov. Všetko som absolvovala v spodnej bielizni. Vedieť to vopred, vzala by som si nejakú reprezentatívnejšiu. 🙂

  Pôvodne som mala záujem o balíček Chudnutie a detoxikácia, ale presvedčila ma, že balíček Ploché brucho je pre mňa vhodnejší. A ja som sa nehádala. A tak som vyfasovala priam darčekový kôš plný produktov šitých na mieru práve pre mňa (a pre kopu ďalších, ktoré majú ten istý problém). A odchádzala som takáto vysmiata.

  Každé ráno som začínala pohárom vody, do ktorého som vyliala jednu ampulku z ich špeciálnych bylinkovo-zeleninovo-ovocných roztokov, ktoré mali naštartovať trávenie a súčasne čistiť organizmus.  Po niekoľkých dňoch sa z toho stal môj malý rituál a ráno bez vody som si nevedela predstaviť.  Na raňajky som zvyčajne jedávala  dva sucháre, opäť z ich výroby (oni to honosne nazývajú toustíky) a k tomu zvyčajne šunku alebo vajíčko natvrdo alebo cottage cheese. S kopou zeleniny. Kupodivu ma to vždy zasýtilo.

  Na desiatu som zvykla chrúmať ovocie. Podľa rady mojej poradkyne maximálne toľko, koľko sa mi vmestí do dlane. Ešteže ju mám takú širokú. Aha.

  Na obed mohla byť polievka (a tiež nemusela) a hlavné jedlo bez prílohy. Na olovrant opäť ovocie a na večeru  prakticky čokoľvek, ale bez prílohy a bez pečiva. A takto som sa aj snažila fungovať. Nejdem sa tváriť, že som si k tej rybe občas nedala zemiaky. Alebo keď sme mali v práci na obed segedínsky guláš, že som knedľu vynechala. Čo som sa ale snažila dodržiavať na sto percent, boli pokyny, aby som skutočne jedla „len“ päťkrát denne. Žiadne zobanie medzi tým. Zistila som, že najľahšie sa to dodržuje, keď doma alebo v práci naozaj nič naviac nedržím. Lebo, keď som vedela, že na tej poličke v kredenci tá čokoláda ešte je a zmrzlina v mraziaku tiež... No. Ako hovorím, ak chcete naozaj schudnúť, žiadne lákadlá doma nedržte.

   Druhá rada, ktorá sa ukázala ako veľmi cenná bola, aby som večerala najneskôr tri hodiny pred spaním. Keď som sa totiž pokúšala chudnúť pred tým, snažila som sa nejesť už po piatej. A zvyšok večera som bola nervózna a hladná ako pes. S metódou od Naturhouse som o siedmej večer vyjedala tuniakový šalát bez akýchkoľvek výčitiek. Vedela som, že pôjdem spať najskôr o desiatej.

  22.9. som opäť navštívila výživovú poradkyňu na pobočke. Za 25 dní som schudla 5 kilogramov, jeden centimeter v páse, dva centimetre na brušku a dva centimetre na bokoch.

  Premýšľam ako moju recenziu zakončiť. Ak máte výdrž a v ešte lepšom prípade aj podporu okolia, schudnete aj bez Naturhouse. Nepotrebujete roztoky, špeciálne sucháre ani vlákninu v granulách.  Ak si však nie ste isté, či to samy zvládnete a vaša vôľa je skôr slabá ako pevná a občas pred regálmi v potravinách tápete, tak chudnutie s Naturhouse odporúčam.

  Ďakujem @konik_testuje  za možnosť testovať chudnutie s Naturhouse. 

  Janka

  Osobna vaha je u nas posledne tyzdne v kurze.😉 #test_naturhouse

  Už aby bolo ráno. 🙂 #test_naturhouse

  Koho dieťa bolo dnes v škôlke v zimných čižmách? Moje. Ráno som nestíhala, tak som mužovi nechala odkaz, že v škatuli naspodku skrine sú jesenné topánky pre malú. A chlap vvytiahol prvú škatuľu, ktorú našiel. 😀

  Zajtra sa po 2rokoch vraciam späť do práce, vyhádzala som celú skriňu a horko-ťažko som našla sukňu a blúzku, ktorú som ochotná si obliecť. Zvyšok mojich vecí mi príde buď úplne strašných alebo sa do nich nevtrepem. Dúfam, že po #test_naturhouse si nakúpim veci aspoň o dve veľkosti menšie. A konečne budem nakupovať oblečko pre seba a nie pre deti!!!

  ... prečo som ja blbá navečer piekla tú bublaninu... #test_naturhouse

  Už nám to začne. 🙂

  Prvá návšteva pobočky. Normálne mám trému. Držte palce. 😉 #test_naturhouse

  jajamalka
  4. mar 2013    Čítané 0x

  Čo som si nikdy nemyslela

  1. Kým som v náručí nedržala našu prvú dcérku, rozprávanie iných mamičiek o svojich deťoch v prvej osobe množného čísla som nechápala. My sme kakali, my sme papali, my sme pribrali... Nikdy som si nemyslela, že akonáhla sa dcéra narodí, už nebude JA ale MY.

  2. Zaspávanie mojej neterky pri zatiahnutých žalúziách a v absolútnom tichu, pri mobiloch nastavených na tiché zvonenie a dorozumievaní sa posunkami (!) mi prišlo smiešne. Nikdy som si nemyslela, že pri spánku našej dcérky budeme chodiť po špičkách a sedieť pri kope neumytého riadu, len aby ju zvuk tečúcej vody náhodou nezobudil.

  3. Prihováranie sa bábätkám šušľavým, maznavým hlasom som pokladala za trápne. Nikdy som si nemyslela, že budem rovnako šušľavo rozprávať na svoju dcérku a bude to manžel,  ktorý mi pripomenie, že by som pre zmenu mohla rozprávať normálne.

  4. Vychádzky mamičiek s detičkami v kočíkoch som pokladala za milé a ... ľahké. Nikdy som si nemyslela, že vychystať sa s bábätkom na prechádzku je také náročné, najmä ak samotná prechádzka trvá kratšie ako prípravy, ktoré jej predchádzali.

  5. Bola som presvedčená, že svojej dcérke doprajem výlučne domácu stravu. Už som sa videla pri sporáku ako vyváram zdravé a chutné jedlá. Keď začala chodiť a ja jej za pätami, nestíhala som. Nikdy som si nemyslela, že občas siahnem po kupovanej výžive a nebudem mať pri tom výčitky svedomia.

  6. Štyri mesiace po narodení som dala nášmu dievčatku nastreliť náušničky. Druhýkrát tú chybu nespravím. Nastrelenie prebehlo bez problémov a ja som sa vytešovala akú parádnicu budeme doma mať. V tej chvíli mi nedochádzalo, že dočasné náušničky sa časom vymenia za zlaté. A že nikto iný to za mňa nespraví. Zložiť z ušiek nastreľovacie náušničky ma stálo pol života. A nasadiť do tých mini dierok zlaté náušničky všetky moje sivé vlasy. Plakala som ja aj malá. Vrcholom bolo, keď sa jej pravé uško nechcelo zahojiť a po dlhých týždňoch trápenia nakoniec pomohol obyčajný repík. Na náušnice som nezanevrela. Ale nikdy som si nemyslela, že nastrelenie náušničiek môže byť v konečnom dôsledku dlhý a komplikovaný proces.

  7. A napokon,  nikdy som si nemyslela, že práve ja budem podpísaná pod takýmto článkom 🙂