Červené vyrážky u 3,5 ročného syna

stevka23
4. dec 2020

Zdravím, chcela by som Vás poprosiť, že či by ste mi neporadili, môjmu synovi sa pred pár dňami len na tvári objavili červené vyrážky. Nikde po tele ich nemá, len na tvari a ma mierne zvýšenú teplotu, tak do 37,7.Vždy, keď ideme do škôlky, tak mu ich moc nieje vidno a keď prídeme domov, tak to ma hrozne červené... Neviete mi náhodou povedať, že či to nemá náhodou kvôli chladu?? Ďakujem pekne za odpovede...

anjelicek26
4. dec 2020

Ano vyzera to ako alergia na chlad alebo reakcia na rusko (nosia v skolke?), Ak nenosia rusko, tak ten chlad, treba poziadat, nech nosi taku tu okruhlu satku a vytahuje si to vonku az po nos, ked idu von, nech mu neomrzaju lica.

anjelicek26
4. dec 2020

btw. ak ma teplotu (aj ked len miernu), nechaj ho par dni doma...

silceb
4. dec 2020

@stevka23 Moj mal podobne vyrazky, ale nie na tvari ale na celom tele, raz ich mal raz nie. Bklo to divne a svrbelo ho to. Spolu so zvysenou teplotou, ktora bola max. do 38.5. Trvalo to 5 dni. Po skonceni, o dalsie 2 dni, som ja stratila cuch a dalsie priznaky covidu, bola som pozitivna. Takze moze byt aj toto alebo teda silna alergicka reakcia. Davala som fenistil 2x cez den a na noc ditiaden (po konzultacii s koznou)

stevka23
autor
4. dec 2020

@anjelicek26 ďakujem za odpoveď, ale môj syn nenosí rusko lebo je ťažko zdravotne postihnutý a jemu aj davam šatku na tvár, ale zakaždým si ju dá dole...

stevka23
autor
4. dec 2020

@silceb ďakujem za odpoveď, natieram mu tie líčka teraz excepialom a zaberá mu to a na noc mu tiež dávam dithiaden, aby mohol spať

silceb
4. dec 2020

@stevka23 áno presne, na to som zabudla, tiež používame...snáď to čoskoro prejde