Červené záhyby na krku

stelleluna
20. jún 2015

Ahojte. Malá si vždy keď leží otáča hlavičku na jednu stranu.keď jej ju preložím naopak, vždy si ju otočí naspäť :( Dnes som si všimla ze to tam má červené a mokré,spotené :( Baby čo s tým mám robiť, môžem to niečím natrieť?

elu46
20. jún 2015

To sú zapareninky. Aj moja malá to mávala. Pomáha na to púder vo veľmi jemnej vrstve. A vetrať čo najviac.

bonaqa2013
20. jún 2015

je aj mastička na zapareniny - AVIRIL

liz_lemon
20. jún 2015

staci umyvat krk, cistou vodou

liz_lemon
20. jún 2015

aj ucho treba vycistit

stelleluna
autor
20. jún 2015

@liz_lemon umývam jej to,ale to asi človek niektorým nevysvetli...

adrikat
20. jún 2015

@stelleluna natieraj sudocream v tenkej vrstve a zmizne to za par dni 😉

seahorse27
20. jún 2015

Nám pomohol na to Sudocrem - po kúpeli poriadne vysušiť a natrieť tenkú vrstvu.

stelleluna
autor
20. jún 2015
sofiadurovic
20. jún 2015

moja malá to mávala cez leto a ovela horšie má velmi citlivú pokožku doktor nám na to dal imazol mastičku natrieť jemnúčko a aspon dva krát za den jej to umyť a znova jemne natrieť a za dva tri dni máte pokoj 🙂 🙂 umývať samozrejme jemne nie šúchať aby sa to viac nepodráždilo 🙂 🙂 🙂

siska53
20. jún 2015

@stelleluna aj mala to mala,tak sme to vetrali,natierali (uz ale neviem cim,su to 3roky), casto som to kontrolovala a davala som jej tam.nejaku dobu cistu prezehlenu vreckovku.. Casom to ustupilo.. Ono to u nej bolo takou tou podbriadkou ci dvojitou bradou.. Radila som sa s lekarkou,ta mi povedala,co s tym a po case to ustupilo.

effkaa
20. jún 2015

aj u nas pomohol sudocrem

liz_lemon
20. jún 2015

@stelleluna ved to ma kazde dieta, aj moje to mali, staci umyvat, a ked in narastie krk, tak to zmizne aj samo

kkubekova
20. jún 2015

Ahoj, aj moja mladsia dcera to mala ako 2,5 mesacna pocas leta .... vetrala som to ako sa len dalo, umyvala som, natierala sudokremom, pudrovala... proste vsetko, ale kedze jej to vobec nemizlo a mala to stale cervene a leskle, teda akokeby mokvave tak nas pediatricka po mesiaci poslala ku koznej, ta spravila ster a podla vysledku tam mala dcerka plesnovu infekciu a dala kozna nam imazol masticku - ta nepomohla a nakoniec som to malej musela natierat kortikosteroidovou mastickou Lotriderm (poprosim vsetky mamicky, ktore sa pri citani slova kortikosteroidova masticka zhrozili, aby sa zdrzali komentaru a venovali svoju pozornost radsej radam pre mamicku, ktorej dietatko ma problem). Po 2 dnoch pouzivania tej masticky to krasne stiahlo zapal a na 4ty den uz tam nemala vobec nic. A uz sa nam to ani nevratilo. Drzim palce, aby ste sa toho rychlo zbavili.

stelleluna
autor
20. jún 2015

@kkubekova ďakujem, a dúfam že to nebude až také vážne

majuska_ch
20. jún 2015

My sme to tiez mali skoro az do roka, na krku, za uškami a pod pazuchami, na miernejšie zapareniny pomahal bepanthen a potom nám doktorka predpisala imazol krem. Ten zabral za par dni.

nanka3
20. jún 2015

@stelleluna najlepsia je na toto imazol pasta, bez predpisu zozenies v lekarni

modrofuzik11
20. jún 2015

do sucha vyutieraj. potom natri bepanthenom. aj my sme mali, pomohlo. ked dietatko vyrastie, nebude uz zahyby mat a teda tieto zacervenania sa prestanu robit. drzim palce

ivet1371
20. jún 2015

Repik,sudocrem a keď nezaberie tak imazol pasta

kuceravasue12
20. jún 2015

@stelleluna ahoj aj malá to mala, bola viac než bucľatá, mala hádam 4brady a umyť ten krk to bolo o život, dávala som jej na to sudokrém, pomohlo , ale keďže sa jej tam cez tie jej brady vzduch nedostal zázrak sa spraviť nedal, až keď sa naučíla plaziť po brušku a dvíhať hlavu tak to zmizlo

nini1010
21. jún 2015

Ja som na to malej davala sudocrem v tenu kej vrstve a za par hodin to zmizlo.ma to zaparene.

darja12
16. mar 2016

naša má niečo podobné.. a svrbí to?? ja som s tým išla k pediatričke, tá povedala, že treba dať na to lieh a od vtedy to našu svrbí... boli sme u kožnej a dg. dermatis atopica. ale predtým ju to vobec nesvrbelo.. tak dúfam, že je to len zaparenina..

luba41
16. mar 2016

@darja12 natierať zinkovou masťou

1erika3
17. mar 2016
Používateľ 1erika3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1erika3.

pomohla jej ta mast? ci nenatierala si?

darja12
25. mar 2016

tak našej diagnostikovali atopický ekzém ☹ mala tiež toto isté na krku.. sudokrém nezaberal.. práveže z týchto zinkových mastí jej ostával ako keby taký puder v tom.. čiastočky.. nie je to dobré, lebo to mechanicky dráždi.. veriť sa mi nechce, že má naša atopický.. fakt nie..

luba41
25. mar 2016

@darja12 exem je premnožená kvasinka v tele https://www.modrykonik.cz/group/6098/

ivec16
25. mar 2016

moj drobec to mal tiez ked som mu po kupani nenatrela dobre krk, natieram ho celeho tymto olivovym olejom v kreme, ked som si dala pozor aby som mu vzdy dobre natrela aj krk, zmizlo to. od narodenia nepouzivam nic ine len tento krem aj na zadocek a nikdy nemal zapareniny. len ten krk ked som mu nenatrela.
@darja12
@1erika3

lilu7
4. feb 2017

ak to nemokvá, skúsila by som to netrieť bepanthenom care, na záhyby pod pazuchami to mojim deťom pomohlo😉

lilu74
12. jún 2017

Olivový olej obsahuje aj bepanthen care krem proti zapareninám, určite by som ju natrela tenkou vrstvou, my ho používame na suchú pokožku skoro celého tela.