Červeno - fialové bodky okolo tváre u 10 mesačného syna

aduskao
11. apr 2013

Prosím vás má niekto podobný problém netuším či to je alergie alebo co má to okolo spankovej oblasti okolo ociek na krku a usnych lalokoch nie su to ani vyrážky je to akoby pod kozou ako nejake krvne bodky nesvrbi ho to.Dakujem za každý prispevok

janinah
11. apr 2013

odkedy to má? nie je chorý?horúčka?zavolaj na pohotovosť detskú a poraď sa,je jeden vážny akútny stav,kedy sú prejavom petechie aj keď myslím,že sa vtedy začínajú na končatinách,nechcem ťa nastrašiť,ale radšej volaj

aduskao
autor
11. apr 2013

@janinah to co si pisala to nebude toto je také male ako vpichy po ihle nemá toho vela nemá horocku ani není chory a má tak striedavo zmizne a zase sa to objavi

janate
23. apr 2013

@aduskao prosim vas prisli ste na nieco?nasemu malemu sa to spravilo pred par dnami na krku a dnes to mal uz aj okolo oci a na spankoch.presne to iste co popisujete.citam tu hrozne scenare a uz som dost vystrasena ☹ Riesili ste to s lekarom?

aduskao
autor
24. apr 2013

@janate neprisli sme na nic nechapem tomu doktorka si mysli ze ho niečo podrazdilo bud z tepla alebo reakcia na nejaku potravinu ☹ ak by ste prisli na niečo vy prosim vás dajte mi vediet dakujem

janate
24. apr 2013

@aduskao nam sa to objavilo na krku po tom ako sa tak oteplilo .vcera aj okolo oci a na spanku.jedna pani mi pisala,ze to mozu byt petechie po tlaku (kakanie,velky plac a pod).je pravda,ze vecer pred tym ako sa to objavilo okolo oci mal hystericky vystup prvy vo svojom zivote ☹ .lenze je mi divne,ze par dni pred tym sa mu to urobilo na krku a to hned po tom ako sa prvy krat trosku opalil.neviem cim to je,ale mame presne to iste ako to vy popisuje.tie petechie mi dost nahanaju hrozu po tom co som sa docitala.neviem ci mu nemam dat spravit rozbor krvi.podla mna to ustupuje.asi zavolam dr.ked nieco zistim,tak dam vediet.

aduskao
autor
25. apr 2013

@janate no začínám mám ale vazny strach dajte mi prosim vas vediet dakujem nam to zmizlo prave ale ako dlho

aduskao
autor
1. máj 2013

@janate Prosím vas zistili ste nieco?ja zijem v zahranici tu sa doktor vyjadril že to nic není ze asi z tepla no neverim mu prosim dajte vediet dakujem

aduskao
autor
1. máj 2013

@janatehttp://ellietheurer.blogspot.co.uk/2011/10/petechiae.html su petechie idem sa zajtra objednat s malym na krv CBC rozbor som z toho už na prasky pozrite si tento Link su tam fotky máme presne to iste ach jaj ☹

janate
2. máj 2013

@aduskao nie nezistila som nic,lebo malemu to zmizlo po par dnoch a viac sa to neobjavilo....skusala som to aj fotit,ze sa opytam dr,ale neslo mi to...to co mal nas maly je trosku ine a to v tom,ze vsetky tie bodky boli skoro rovnako velke a skor hnede...porovnala som to s mojimi pehami na rukach a bolo to skoro identicke....trapi ma aj to,ze od toho casu oducame od plienok a maly je hrozne zapeceny...bobkuje a bobkuje...nasadila som probiotika a ked to nepomoze,tak ideme k dr buduci tyzden...uz som s nou aj volala...na tie bodky som aj zabudla a snad to nebude mat nejaky suvis...Dajte mi prosim vediet ako ste dopadli....urcite sa aj ja ozvem...a nebojte sa,urcite to nemate...Jana

marfuska245
20. apr 2015

@aduskao Dobry den vidim ze tema je uz stara ale chcem sa opytat ako ste dopadli nakoniec stymi cervenymi bodkami? Zmyzlo to alebo ostalo? cim to bolo sposobene ? Vsimla som si ze aj mojmu malemu sa par takych bodiek objavilo ..dakujem

palomka
20. apr 2015

@marfuska245 mojeje dcere sa take urobi ked zje paradajky,jahody atd. Dam anitihistam. a zmizne to

marfuska245
20. apr 2015

@palomka dakujem za radu ,,, nam sa to objavilo teraz prvy krat ked vykuklo slniecko tak mozno tiez alergia nejaka ,,,,musim ale veru popremyslat co jedol posledne dni ,trosku som sa zlakla ked som to tu citala ale on ma len nejake 4 bodky na tvaricke tak snad to tiez zmyzne .....

aduskao
autor
20. apr 2015

@marfuska245 Ahoj Zmizlo to same strasne dlho sa to neukazalo az teraz minuly mesiac doktor povedal bud alergia alebo ze to moze byt ked telo bud bojuje alebo prejde infekciu v tele a skor sa prikladam k tomuto lebo bol taky teplejsi aj soplik mal takze ziadne obavy snad som trosku pomohla.

marfuska245
21. apr 2015

@aduskao dnes som si vsimla ze jedna bodka mu pribudla ale tie dve co mal uz sa tratia...aj ked ich mal len par zlakla som sa ..zrejme to asi bude ozaj len reakcia na nieco .dakujem velmi pekne ze ste sa ozvali uz som kludnejsia a vypada to naozaj tak ze to bledne a straca sa...

simonkaa5
24. apr 2016

@aduskao ahoj ako nakoniec skončili petechie? Máme angínu a horúčku a má ich pár na tvári. Meningokok asi nie keďže ten začína na končatinách je to OK možno z horucky

simonkaa5
24. apr 2016

@janate ako ste nakoniec skončili s bodkami aj keď je už rok tomu určite si pamätáte 😉

aduskao
autor
25. apr 2016

simonkaa5 ahoj tak na koniec to skoncilo tak ze sa mu to robilo vzdy ked mal virusove ochorenie alebo ked strasne plakal tak sa vyhadzal odstupom casu to mal asi uz len raz teraz uz ma 4 a uz to zmizlo.

simonkaa5
25. apr 2016

Ďakujem dúfam že aj u nás to tak bude. Zajtra ideme k doktorke ale čítam tu hrozné scenáre o tých petechiach tak som sa zľakla že meningitida.Dr vám čo povedala nato?

aduskao
autor
3. máj 2016

@simonkaa5 Ze prekonal daku chirobu-virozu a ze to este moze byt z placu ale vies z takeho riadneho maly mal koliky a reflux takze sa nareval az dost ale pre istotu mu brali krv nieco z krvinkami aby vyvratili tie petichie na 100% ale krv vysla ok takze ja byt tebou by som poprosila doktora pre vas klud a pre istotu.

simonkaa5
3. máj 2016

@aduskao ďakujem takže u nás krv takisto v poriadku len mňa to riadne vystrašilo... Uz to zmizlo že to môže byť z tlaku napr. Plač alebo smrkanie a to Naša smrkala silno až z nosa krv.ale Dr povedala že dobré že som prišla lebo vyrážky to neboli bolo to pod kožou takže brala krv.mali sme hroznu angínu 10dni mala nevládna.

mima17
21. jún 2016

Ahojte, dcere sa objavili krvne bodky pri koreni nosa, jeden den to ma viac na druhy jej to postupne mizne, inde na tele to nema, takto to ma uz asi piaty den, viete mi poradit ci este cakat, alebo ist k lekarke, dakujem za kazdu radu

lilu74
15. máj 2017

Syn mal anginu a do toho 6tu chorobu o kt som ani nevedela.po ustupeni teplot sa vyhadzal a ja som si myslela ze je to alergia na atb, tak som mu natierala tvar aj krk bepanthen care mastou a casom mu podkozne bodky uplne zmizli.

ullala
23. júl 2017

@mima17 ahoj, prosim ta, zistili ste, co to bolo?

simonkaa5
24. júl 2017

@ullala ahoj, ak ti ja pomozem...mavame tieto bodky pri horucke alebo pri vracani jej vyskocia.kym sa nezvacsuju a nie su na koncatinach niesu to petechie ako pri mononukleoze...

ullala
24. júl 2017

@simonkaa5 dakujem. To nie je ono. Dcerka to ma na nose. Jedny zmiznu, druhe pribudnu. Od zaciatku jula to ma. V stredu ideme na ockovanie, tak sa spytam dr.

srnkasynka
6. mar 2018

Ahojte,debata sice starsia ale pridavam sa 🙂 nasej malinkej som si vsimla ze sa zacali robit teraz,ma sopliky,tahame s odsavackou cez vysavac a vtedy velmi place,cize akokeby od toho tlaku,mne sa to robi pri zvracani :(

simisimonka
29. mar 2019

@srnkasynka ahoj, mojmu malemu sa vzdy robia tie cervene bodky na tvaricke ked silno place. Musim ist s nim na krv radsej. Ale zaujimalo by ma ako to "odstranit" lebo to ma desne... :(

ivik111
29. mar 2019

@simisimonka petchie sa nedaju "odstranit",musia sa vstrebat😉aj synovi sa obcas robia-pri silnom placi,alebo naposledy pri odbere krvi,ked sme ho museli nasilu drzat...

srnkasynka
29. mar 2019

@simisimonka netrap ho,pokial nema ine problemy...ak je svetla pokozka ako nasa je to vraj normalne...u nas vsetko na kozi sa prejavuje 🙈❤️