Červený zadoček 6 mesačného syna

hu3hu3
26. mar 2014

Ahojte baby, potrebujem radu....moj maly 6 mesacny syn ma cervenu ritku a ma po nej male vyrazky...ked mu ju utieram tak vypada ze ho to boli....zacne trosku plakat a stahovat nohy...poradte mi co na to zabera...dakujem 🙂

modrofuzik11
26. mar 2014

pravdepodobne ma syncek zapareniny. my pouzivame bepanthen. preventivne, vzdy, ked mu vymienam plienku. je to sikovna masticka, bez alkoholu, pokozku ukludni. ked su uz zapareniny, aj ked s pozivami bepanthenu som s tymto problem uz nemala, tak je potreba vyvetrat ritku a vzdy do sucha do sucha ju utriet. drzim palce

miriama888
26. mar 2014

Kup obycajnu modru indulonu . Neverila som ale do druheho dna pomohla. Predsalen moja mama ma vzdy pravdu a my sme boli natierany len nou. Ved vtedy nic ine nebolo !!!

fopka
26. mar 2014

@hu3hu3 zrejme zapareniny a zrejme ho stipe..... asi 2 tyzdne dozadu sme mali zapareniny, ktore sa nas drzali asi 2 tydzne... nie a nie z nich vyjst... pomohol nam az bepanthen, hned na druhy den bol vysledok.... pouzivam preventivne na ritulu pri prebalovani... a urcite teraz vynechaj vlhcene obrusky, lebo vacsina stav len zhorsuje. Z masticiek mam vyskusane viacere.... isty cas nam dobre sluzil aj pytiol, (este ked sme boli v nemocnici tak mi sestricky vraveli, ze sa mam vykaslat na tie reklamove maste a uzivat len pytiol)... na velmi zamokvanu ritku je dobry imazol. No a stale ritulu dobre vysusit a vetrat

miriell
26. mar 2014

Tiez si myslím, že je to zaparenina. Trošku horšie sa teraz bude liečiť. Prechodne by som denne často umyvala zadok čistou vodou a nasadila hrubu vrstvu maste. My pouzivame len Pavlovicevu mast - obe deti (starsiu dcerku a teraz aj syna) som natierala a natieram len nou a nikdy sa im nezaparili zadky. Vsetky ostatne maste obsahuju zinok, ktory dcerke nerobil dobre, ked som obcas vyskusala inu masticku ako Pav.mast.
http://detska-kozmetika.heureka.sk/originalna-p...

luba28
26. mar 2014

@hu3hu3 ano,je to zaparenina,..modra indulona je fajn,alebo baby indulona ta je este lepsia,...alebo klasicky baby aviril,...

petabela
26. mar 2014

Ahoj, Bepanthen je super, ale ked uz mate vyrazky, nezaberie. Uvar silny cierny nesladeny caj a pri prebalovani povytieraj navlhcenou utierkou ritku a chcilu nechaj posobit. A kup si v lekarni Imazol krempasta a ponatieraj. Mozes striedat so sudocreamom. 🙂 drzim palce.

ivinka77
26. mar 2014

@hu3hu3 poriadne vymocit v silnom repikovom odvare a krem IMAZOL a do rana je fit !

pe
27. mar 2014

davaj mu na to len cistu vodicku, ziadne vlhcene obrusky, co najviac vetrat ritosku, hoci sa aj vycika, ved uz je celkom teplo cez den, nam na to zaberal vzdy kremik Bepanthen, natri mu to aj viackrat za den, kym budes vetrat, nechaj mu to nenatrete a potom do plienky vzdy natreit, aby sa mu to pekne premastilo, ten Bepanthen by mal zabrat uvidis

livocka21
27. mar 2014

Bepanthen a vetrat

euka210
27. mar 2014

umyvat pod vodou ci lavore, nie vlhcene utierky a krem Bepanthen ci Sudokrem

dobromila1111
27. mar 2014

My po každom kakaní sprchujeme ritku a zapareninky nemáme. Raz sme mali ritku červenú, odvtedy sprchujeme. Tie vlhcene obrúsky robia zlotu.

libela
27. mar 2014

No aj moja dcérka to mala, prestala som používať Pampers-ky, prešla som na lacnejšiu verziu z Tesca a za pár dní bolo po probléme.....

michaela226
27. mar 2014

nam na zaparenu ritku zabral IMAZOL krempasta, do dvoch dní bola začervenana ritka a vyrážky preč

shania31
27. mar 2014

No zrejme zaparenina zadocku- ked uz bolo najhorsie, pomohol nam Imazol, ked nie je problem, preventivne sa nam osvedcil detsky zasyp- ziadne kremy..... A ak to pretrvava velmi dlho, mozno skusit zmenu plienok. Stav sa zhorsuje aj ked idu zubky.

janocka1987
27. mar 2014

určite je to zaparenina - my sa stým trapime často, nie vzdy si všimnem ze mala nalozila a ked sa hlasi nepokojom uz je neskoro :(
davam sudokrem a ked je to velmi tak IMAZOL, nechcem ho však pouzivat často aby si ritka nan nezvykla (teda neviem či si moze zvyknut - je to len moj osobny nazor)
určite teraz ritku neutierat vlhčenými utierkami ale umyvat (my pouzivame obyčajne vatove tampony z tesca - take stvorce a namocím do vody, ak stihnem tak aj do repikoveho odvaru
čo najviac nechat holu ritku bze masti to je najlepšie čo moze byt 🙂

veriiii
27. mar 2014

@hu3hu3 nateraz castejsie prebaluj, pokazde umy vodou a ak pokaka sa tak detskym mydlom, dokladne ale jemne(nie suchanim ) usus-vyclen si na to jeho uteracik a men ho casto..a "vetranie"pokozky(ale aby neprechladol samozrejme)..a imazol plus krem pokial sa zacervenanie=v tomto pripade kvasinkova infekcia nezmizne..,chvilu pockat a potom bepanthen ako ochrannu barieru..

milota164
11. nov 2015

nam pomaha Bepanthen na zacervenany zadocek. Par krat natrieme a je po probleme

milota164
20. apr 2016

pre novorodencov a deti do roka je od Bepanthenu Extra mast, ktora chrani ich nedozretu pokozku.Obsahuje olivovy olej na hydrataciu,vitamin B3 ,podporuje regeneraciu pokozky a vytvara vodeodolnu vrstvu takze je pokozka lepsie chranena.

autumn11
8. dec 2016

nám sa pri malom osvedčil bepanthen extra. Je určený pre najmenšie bábätká. Dobre hydratuje a zaparená pokožka sa rýchlo zahojí.

lilu74
11. apr 2017

Od narodenia som pouzivala bepanthen care a zapareniny sme vdaka nemu nemali. Nepouzivala som ho po kazdom prebaleni a stalo sa, ze mal zadocek cerveny, vtedy som mu natrela hrubsiu vrstvu na vecer a do rana sa mu to upokojilo a bolo vsetko v poriadku.

katrin21
11. apr 2017

@hu3hu3 najlepsi na take akutne problemy je PYTIOL, alebo ina ichtyolgafrova masticka, kupis v lekarni bežne..... fakt zazrak. vecer natries, ,kludne aj tak viacej a do rana vidis obrovsku zmenu... ak nepride zmena, tak to moze byt aj nieco kvasinkove a tam potom uz nieco ine, na kvasinky..napr. Imazol.... ale vacsinou to byva len podraždene, zaparene a tam ten pytiol je zazracny priam.
Inak my bezne pouzivame na noc rybiu masticku, lebo spi celu noc bez prebalenia uz.... a inak natieram iba ked ma jemne cervenu ritku, nie kazde prebalenie...

Dietatko sa snaz co najviac umyvat pod vodou v umyvadle, hlavne ak je zaparene, vrecckovky nespravia ten isty efekt, ako voda.... cize ak musis, ze je pokakany, poutieraj s nimi, ale hned potom umy vodou a po kakani aj jemnym detskym mydlom, napr. Sebamed. Celkovo po kazdom kakani umyvaj, po cikani vtedy, ak je zapareny, kym to nezmizne..... niektore deti su proste citlivejsie....

Niekedy su na vine aj plienky.. mne sa osvedcili najlepsie DM Babylove plienky, dobra cena a hlavne kvalita....