Chceme sa zbaviť rektálnej rúrky

samara1609
10. jan 2014

ja by som chcela poprosit o radu..takze zacnem poporiadku.maly ma 6 mesiacov a uz si myslim ze je cas sa zbavit rektalnej rurky ktora nam pomahala skoro od narodenia.maleho som dojcila od zaciatku tak,ze mal jeden krat denne UM a teraz je to tak ze ma aj UM aj prikrmy aj ho dva krat dojcim je to taky mix.pit mi nechce vobec .skusam naozaj vsetko od caju cez slivkovy dzus samozrejme vodu a tak .problem je hlavne ten,ze najprv mal koliky takze rurka..potom ked zacali prikrmy tak ho zapekalo takze rurka ..a teraz ked som sa tesila ze mu zuby lezu a konecne ma hnacky a sam sa aj okakal tak uz druhy den ma prdiky a pomaly cika cez zadok takze zas rurka..skusaila som vsetko od sliviek ,cez vyvar z vlociek probiotika aj vymena mlieka..teraz mam kupene uz 4te a idem skusit to hami.este sa mi do toho nejako podivne vyhadzal..ja uz neviem kazdy den sa venujem inemu problemu.do toho mam aj dvojrocnu dceru ktora mi po hlave skace..uz nevladzem.potrebujem radu🙂) vopred dakujem.hadam som nic nevynechala

samara1609
autor
10. jan 2014

a zabudla som..samozrejme masirujem kupem sa s nim aj konecnik sprchujem.a cvicim s nim. ☹

vvia
10. jan 2014

@samara1609 na gastro a chirurgia pripadne

exupery
10. jan 2014

Existuje vlaknina od 6mesiacov,ale pri tej musi tiez dost tekutin,ja by som obmedzila mlieko...zapeka,skus nahradu sojove,ryzove,a radsej dat jogurt alebo acidofilne mlieko,ked ine nechce...a dr to neriesi?

luba28
10. jan 2014

@samara1609 jogurty by som vyskusala s probio kulturou,....

samara1609
autor
10. jan 2014

@vvia
@exupery .teta mojho draheho je odbornicka gastro..takze sme mali nutrilon od vymyslu sveta.zatial mu nechcela robit odbery ale ja uz nechcem trapit ani maleho ani seba a ked nezaberie toto mlieko alebo popripade nejaka dobra posledna rada tak bude musiet...jogurty??? musim skusit.tento smer som neskusala🙂)

salome_82
10. jan 2014

Ja som rúrku prestala používať zo dňa na deň a v pohode. Najprv na mňa síce dcérka kukala a čakala, že jej pomôžem, ale potom pochopila, že nič a nebol problém a to sme s rúrkou prestali v troch mesiacoch. Čo sa týka tých jedál, tak banány našu dosť zapekajú, tak jej ho dávam len občas. Tiež som zistila, že musím dbať na dcérkin pitný režim a dávam aj tekutejšie príkrmy. Vtedy nemá problém. Vyhádzať sa ti synček mohol aj z umelej výživy, nám sa to už stalo, tak preto to spomínam 🙂

vvia
10. jan 2014

@samara1609 tak nech vam teta poradi, lebo moja do polroka mala 8mliek!!!!! Az som to vzdala a jedna gastro nam pomohla. A velmi pomohli aj prikrmi

samara1609
autor
10. jan 2014

@salome_82 nedavam banany ani ryzu ani varenu mrkvu,snazim sa davat vlakninu a zabudla som povedat ze maly zje iba prikrm ktory je sladky takze v nom musi byt jablko alebo slivka..myslim v masovom a zeleninovom inak to nechce..vyzivu a surove ovocie v pohode konzumuje.do vsetkeho pridavam aj vodu aby aspon tak mal nejaky pitny rezim asi to robim dobre lebo plienky ma mokre dost🙂)
@vvia ..som mala aj pocit ze mu original vadi moje mlieko s umelym na striedacku a ano aj ja uz skusam asi 7me.z toho 5 nutrilovov🙂

exupery
10. jan 2014

@samara1609 tak skus ine nie nutrilon...franc lite ci ako sa volaju su fajn

vvia
10. jan 2014

@samara1609 my sme skoncili na neocate. lebo uz to bolo zleee mala mi uz kakala hlieny a maa krv a uz sa to nedalo. teraz zje aj slona a je dobre

samara1609
autor
10. jan 2014

@exupery teraz som kupila hami na to citlive brusko.uvidime:-))ked nie dam to francuzske

samara1609
autor
10. jan 2014

@vvia a to je prosim ta co???

vvia
10. jan 2014

@samara1609 neocate? mliecko. kvoli tazkostiam a pre hlien a krv v stolici predpokladana alergia na BKM

samara1609
autor
10. jan 2014

@vvia dakujem.to je zaujimave🙂

samara1609
autor
10. jan 2014

@vvia a prosim ta to je akoze dost draha vec🙂

ushuaia
10. jan 2014

@exupery ,@samara 1609 , moja mala je od narodenia na France lait, a som spokojna, mala aj reflux taka papala AR, ten sa uz upravil ale aj tak v nom pokracujeme, problemy zo stolicou mala tiez ale cim je starsia...je to lepsie, ked bola malinka tiez sme davali rektalku, ale iba chvilu, este niekdedy dame glyc. cipky, ale mozem povedat ze teraz kaka aj sama 2-3 x za den, ma 3 mesiace, a davam jej aj vodu, zijem mimo SK tak Evian, tu detske vody nepredavaju a svokra mi poradila vodu s obsahom magnezia - podporuje kakanie, tu je Hepar, tak striedame Evian a Hepar... 🙂

vvia
10. jan 2014

@samara1609 cez poistovnu to mas necele 4eura na krabicku inac stoji do 80eur. Ná to preplaca poistovna este asi 4mesiace. Musia byt na mliecko dovody a po poll roku ri musia schvalit mliecko v poistovni, ale nam neskutocne pomohlo. No vy nemusite mat az taky problem preto najlepsie by bolo zajat na gasto a chirurgiu

samara1609
autor
10. jan 2014

@vvia fiha..no super hned zajtra volam a vsetko zistim.🙂) vrela vdaka🙂)

applede
10. jan 2014

my sme mali zo zacitku tiez problemy ked mala presla na UM-v 2mesiaci...tiez sme pouzivali rektalnu, ale ked sme "trafili" spravne mlieko..malu prestalo zapekat, neplakala ze ju boli brusko...a bolo dobre...

samara1609
autor
20. jan 2014

@vvia ahoj prosim ta to mlieko je dost nechutne..maly ho pil asi tri dni a teraz uz nechce mu ho musim mixovat s inym ..tvoja to znasala v ohode tu chut??

vvia
20. jan 2014

@samara1609 moja ani ine mlieko nechce 😀 moja ho od zaciatku prijala co som ani ja nechapala 😀

vvia
20. jan 2014

@samara1609 a urcite ho s nicim nemixuj lebo strati to mlieko zmysel

samara1609
autor
20. jan 2014

@vvia ..no mas veru stastie..sme sa poradili s tou nasou odbornickou cez gastro a ta zas povedala ze mozem mixovat..buem sa snazit to odburat lebo maleho aspon nebolelo brucho tak by som to nerada zahodila.

vvia
20. jan 2014

@samara1609 to mlieko je na travnie naj. Nedam na nho dopustit!

samara1609
autor
20. jan 2014

@vvia tak idem bojovat dakujem..-))

sense
20. jan 2014

@samara1609 problemy so stolicou moze sposobovat aj pricaste menenie UMliek, moja ked sa nemohla vykakat som jej zarabala mlieko do kamilkoveho caju....tiez nedavame ziadne banany, mrkvu ani ryzu a aj jablka pomenej...skor marhule, slivky, hrusky....a so zeleniny fenikel a hlavne tekvicu (obe chutia sladko a zmakcuju stolicu)....a kazdy den jej davam trochu probiotickeho jogurtu....a obilninoe kase jej davam zo psena tiez zmakcuju stolicu....a este jej robim aj odvar zo sliviek nie dzusy ale povarim susene slivky a to jej dam a slivky potom rozmixujem a dostane do prikrmu....len rada nedavat vsetko naraz lebo raz teda aspon moja mala na pitie odvar cely den a potom este aj tie rozvarene slivky pomixovane a bola az pomaly po krk pokakana....

vvia
20. jan 2014

@samara1609 adziaden jogut ani ine mlieko nedavaj ako ti niekto radil lebo ak mate problem moze to byt alergia. Moja zje teraz vsetko aj z kravskeho i odpije 😀 ale kym sa jej travenie upravilo potrebovala nejaky cas. Samozrejme neskor skuste vsetko, ja som tiez, ale teraz ten neocate je naj

vvia
20. jan 2014

@samara1609 a rada z chirurgie, ziadne bylinkove caje robia niekedy horsie. Nehovorim vo vseobecnosti, mnohym detom pomohli!!!! Ale proste ked uz nebude tolerovat neocate tak uz asi nic. Lebo sa to dva predcasnatkam, detom s poruchami travenia...,, proste fakt dobre mliecko

karo149
20. jan 2014

@samara1609 niekde na nete som citala ze je dobre pri problemoch so stolicou masirovat dietatku dlane,cize posuchat si svoje,tym ich nahriat a potom pekne pomasirovat dlane dietatku.nemam odskusane len pisem co som citala 🙂 mozno pomoze

samara1609
autor
20. jan 2014

@vvia robili mu vsetky vysetrenia uz..a nic..caje nedavam pre istotu..ja sa spolieham ze je to najlepsie mlieko..musim ho nejako na to namotat.🙂)
@karo149 a dakujem urcite vyskusam🙂)