Chorobnosť druhého súrodenca po nástupe do škôlky

juliet86
24. apr 2024

Ahojte. mam otazku najma na tie z vas ktore maju cca 3roky medzi detmi a mladsie uz ma 5 rokov.
u nas ma mladsi surodenec uz ako babo castejsie choroby lebo starsi donedie zo skolky. moja otazka znie znamena to ze ked mladsie nastupi do skolky bude byvat menej casto chore lebo si uz buduje imunitu vdaka v uvodzovkach starsiemu surodencovi,,? dik za vase skusenosti

bellaa3007
24. apr 2024

@juliet86 Tak toto je taka otázka, na ktorú ti neodpovie nikto. Záleži od celkovej imunity, nie od toho, že býval chorý od starsieho surodenca

katkaseiner
24. apr 2024

mam 3 roky rozdielu s tym, ze dcera isla do skolky ako 2rocna, cize fakt vsetko doniesla domov a viac bola doma ako v skolke prve 2 roky (cize cca do roku 1-1,5 roka drobca). Syn bol v skolke od 3 rokov a bol ovela menej chory... len co sme si to vtedy prechadzali s kamoskou tak ona mala dieta doma piatykrat a moj len vtedy ochorel druhykrat...

juliet86
autor
24. apr 2024

@katkaseiner cize teoreticky mu to imunitu budovalo a byval v skolke menej chory ako stsrsi surodenec chapem spravne?

jesenzima
24. apr 2024

@juliet86 u nás to takto asi zafungovalo, syn býva veľmi málo chorý v škôlke, ale teda kým bol bábätko schytal od staršej uuuplne všetko krát 3...

jaskolka
24. apr 2024

Sestrine tak mali, mladšia schytala všetko od staršej, a potom skutočne bola málokedy.chorá po nástupe. Ale či to fakt bolo preto ze si to už odskakala predtým, alebo tam celkovo od jej imunity, to ozaj netušíme

kleopatra114
24. apr 2024

U nás starsia chora v škôlke veľmi - babatko všetko schytalo , ale nieslo tie choroby ľahšie . Teraz už aj “babatko” začalo chodit do skolky a je to rovnako zle , ako ori starsej

autumm
24. apr 2024

Bolo by to super keby to tak fungovalo. Imunita sa buduje hlavne zdravou stravou, pohybom, spánkom, veľa slniečka. Niektoré deti nebývajú vôbec choré v škôlke, iné furt, bez rozdielu ako je na tom súrodenec. Kamoška ma 4 deti a ani jedno nebývalo choré v škôlke. A iní súrodenci si to predávajú jedna radosť až do školy 😁 veľmi individuálne

zuzubb007
24. apr 2024

U nás to fungovalo aj funguje tak, že keď jeden nieco donesie sople, kašeľ z 95% istotou vždy to isté za dva dni ma aj druhy