Škôlka a druhý súrodenec

koncova1211
15. jan 2023

Ahojte mamičky v marci čakáme 2he bábo.
Moja dcérka chodí od septembra do škôlky... problém je v tom že viac je doma s chorobami ako v škôlke. Berie aj na imunitu lieky aj vitamíny papá veľa ovocia zeleniny a aj tak je stále chorá. Teraz neviem čo mám robiť keď bábo sa narodí či ju dať na druhý rok znovu do škôlky.
Na škôlku si ešte bohvieako nezvykla nemala ani kedy keďže týždeň je tam a týždeň aj dva doma s chorobou a horúčkami. Bojím sa že takto to bude stále a bude to nosiť domov pre bábätko 🤦. ..máte niektorá skúsenosti???

lenuska9999
15. jan 2023

@koncova1211 áno máme to tiež tak. Malý nastúpil v septembri do škôlky a mame ešte pol ročne bábätko. Nosí nám domov choroby zo škôlky, áno. Ale keď ju nebudeš dávať, imunitu si nevybuduje. A prípravka je už povinná, bude zasa chorá v prípravke a aj tak vás doma nakazí. S tým nič neurobíš. Musí len chodiť do škôlky a vybudovať si imunitu proti týmto školkarským chorobám

martinka13
15. jan 2023

Urcite daj. Dieťaťu bude v škôlke dobre, druhý rok určite nebude taka chorá. Obe deti prvý polrok v škôlke katastrofa. Potom neporovnateľne lepšie.

dankanka
15. jan 2023

@koncova1211 ja som nedala. Velka pravdepodobnost ze budes mat doma vsetky choroby sveta.

dankanka
15. jan 2023

@lenuska9999 je rozdiel ci nakazi parmesacne babo alebo batola..ale tak to je na kazdom.

beata_k
15. jan 2023

@koncova1211 Ano mam. Nosi to domov a mam chore babatko.

basska_b
15. jan 2023

Ja som z toho dovodu nedala, aj ked sa tam dcerka pyta. Cim zdravsie budu, tym lepsie... novorodenec nevie dychat ustami, nedokaze sa s upchatym nosom kojit, to by bol masaker. Aj pediatricka mi povedala, ze dobre ste urobili

petulkahu
15. jan 2023

@koncova1211 ja rodim teraz januar/februar. Dcerka bude mat 5 rokov a do skolky uz od vianoc nesla a pocitam ze najskor pojde marec /april. Nepotrebujem riesit chore babatko, nech ma aspon 2 mesiace. Inak k tej imunite, zlepsuje sa to, ale velmi pomaly. Kazdy druhy tyzden bola v skolke chora( obcas potiahla dlhsie ) deti su teraz ovela chorlavejsie + tie vsetky chripky a virozy...

euka210
15. jan 2023

@koncova1211 ja som mala 2r rozdiel medzi detmi a prveho som dala az na 4r do skolky, ale aj tak potom vsetko nosil, ked sa v januari narodil 3. Ale vacsinou to boli len sople, nic strasne, obcas priedusky. Len najmensi z toho dostaval asi 3x do roka laryngitidu. Ale ma z nich najlepsiu imunitu...je uz prvak a od sept.plna dochadzka. Aj v skolke bol malo chory.
Ja by som ju skor teraz uz nedala do skolky, dala odhlasku a od sept.ano.

aknamorka22
15. jan 2023

@koncova1211 u nás to tak bolo a do cca pol roka sa bábätko nenakazilo ničím. Ani covidom. Keď prišiel starší domov s chorobou, prestali sme mimco chytať za ruky a bozkávať. Akonáhle sa začal hýbať a všetko chytať a dávať do úst, zakaždým sa nakazi od staršieho.

hruska91
15. jan 2023

Nám lekárka povedala že kým mladšie nebude mať aspoň rok- staršie nedávať do škôlky ( kvôli kiahňam 5. Chorobe atd….)

nique
15. jan 2023

Ja som dávala. Starší mal 3r, mala 8 mesiacov. Zvládli sme to v pohode. Mala aj 5. Chorobu. Veľa som dojčila, takže to slo ľahšie

lasoli
15. jan 2023

@koncova1211 no ja by som pockala ,prerusila uz len kvoli chorobam,doma amt chore dve deti,nieje az tke prijemne.

majuska161
15. jan 2023

@koncova1211 mala som dve deti v škôlke, v marci sa narodilo tretie a tie dve som po prvej chorobe co doniesli malému bábätku nechala doma...strasne som sa oň bála...a to.mal len obyčajný sopeľ a kašeľ....ale to bábätko to úplne inak prežíva ako väčšie dieťa

kamagma
15. jan 2023

Daj

pukanec123
15. jan 2023

@koncova1211 je úplne normálne, že pri nástupe do kolektívu býva dieťa často choré. My sme to prvý rok takto mali stále dokolecka, týždeň v škôlke - dva týždne doma, 3 dni v škôlke - 2 týždne doma. Viem je to na palicu, ale ono sa to dieťa musi osídliť chorobami aby bolo potom neskôr imúnne. Aj pediatrička vždy hovorila, že dieťa musi prekonať myslím 100 chorôb aby malo neskôr imunitu. Ja by som ju doma nenechavala, lebo budete pokračovať aj tak tam, kde ste skončili, a aj keď nastúpi další rok, tak imunitu nebude mat ešte vybudovanú a bude chorá rovnako ako teraz. Musí si tým prejsť každé dieťa.
Môj syn byval takto chorý len prvý rok, potom akoby utalo a uz naozaj výnimočne. Tiež sme mali doma novorodenca, bol kojeny, nikdy sa nenakazil, ale to je individuálne.

kika16161
15. jan 2023

Ja som 3 rocnu tiez nedala do skolky ked sa nam narodilo babo. Isla az do predskolskej a nelutujem to. Boli sme vsetci zdravi, spokojni, rezim sme si spravili podla seba ako nam vyhovovalo, nemusela som rano utekat do skolky a na obed po nu. Aj ona bola uplne spokojna so mnou a s babom doma. A do predskolskej uz isla, nemala problem ani so socializaciou a zo skolky obcas doniesla len soplik, nebola ani casto chora. Ta imunita sa jej vybudovala aj mimo skolky, na ihriskach a pod. Takze fakt nelutujem.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkaseiner
15. jan 2023

Hovorím zo skúseností, dcéra mi nosila všetko domov, syn všetko chytil ..cca 2 a pol roka to bolo domáce väzenie, potom pol roka kľud a syn išiel do škôlky - jeho adaptácia bola oveľa oveľa lepšia...kým ostatný už mali za sebou minimálne 5 chorôb, môj bol doma s prvou...čiže za mňa určite mala do škôlky... Aj keď chápem že to nie je pohodlné, z dlhodobého hľadiska je toto najlepšie riesenie

koncova1211
autor
15. jan 2023

@majuska161 a koľko ste ich nechali doma akože odhlásili ste ich úplne či na pár mesiacov

koncova1211
autor
15. jan 2023

@hruska91 no a to je ďalšia vec...kiahne sme nemali ešte...ale fakt všetko iné asi už aj hej 🤦🤦 a hovorím viac tam nechodí ako chodí. Tak keby necakame druhé jasné že by chodila do škôlky aj na rok. Ale takto vážne bojím sa aj o bábo. Lebo aj naša malá stále na liekoch je a všetko aj na dostávam ako som tehotná.

majuska161
16. jan 2023

@koncova1211 boli doma apríl,máj,jún, potom letné prázdniny a nastúpili až od septembra...malý mal pol roka a lepšie zvláda keď niečo donesú...

maryetta
16. jan 2023

Ja som prveho nedala. Ale to sa dcerka narodila v mesiaci jul. Takze jeho od septembra som nedala.
A teda dobre som spravila. Ten prvy rok k malemu babatku. Kedy su aj ockovania a ustriehnut aby bolo ok.
Ako potom nastupil do skolky tak to bolo. Tyzden chory on. Tyzden chora dcerka tyzden pauza.
To bolo fakt vkuse dookola.
Potom ked sme cakali tretieho tak to bola korona. Decka boli viac-menej doma. Ale ako isli skola skolka. Zase to iste. Starsi uz mal sice imunitu. Ale dcerka nosila domov bacile a veru s tym najmensim to bolo znovu vesele. Ja len dufam ze teraz ked pojde on do skolky ze uz to bude lepsie a nebude tolko chory ze bude mat imunitu uz ako tak vybudovanu.

Ty cakas v marci. To uz zase nie su take choroby-chripkove. Ale ja osobne by som nedala. Ma ona z toho stres. Tu v skolke je. Tu nie je. Novy surodenec. Velka zmena aby to nebralo dieta tak ze ono musi byt na druhej kolaji v skolke a ty doma s babatkom. Moze a nemusi to tak byt 😉

denisastevkova
16. jan 2023

Dobrý deň chcela by som sa opýtať ci ma niekto skúsenosti s MS Belehradska 6 ? Malý mi tam nastupuje od februára, nikde inde nebolo miesto a o tej škôlke neviem vôbec nič. Vopred ďakujem

zorkahorka
23. jan 2023

Starsieho syna som nechala doma mesiac, hoci pediatricka ma tlacila do dalsich mesiacov. Prislo mi to zbytocne. Dokedy ho mam chranit? Rok? Naco? Babo je vraj po narodeni pol roka chranene matkinou imunitou. Asi je to pravda,obe deti mi ochoreli az po pol roku a zvladli sme to