Chrčanie 8 mesačného bábätka. Ako mu pomôcť?

tatiankaa1
27. jan 2013

Ahojte
viete mi prosim poradit co pomoze ,ak moj maly chrci,sopliky odsavame mame morsku vodu ,vetram,ale hlienz sa mu drzia stale v krku uz asi mesiac s prestavkami.
Doktor mi dal Mucosolvan potom Stoptusin ale nic nepomohlo.

andrejka1983
27. jan 2013

stoptusin je o ničom,skus sirup Fenorin, je na vykašliavanie, ma klasicky lekársky obal, žiadna značková reklama a nám pomohol...aj moja malá tak chrčala, tiež asi okolo 8 mesiacov a tiež dost dlho a už mi to išlo na nervy, aj som sa bála aby nechytila niečo na pľúca,a potom som si vyžiadala ATB,dali nám amoxyklav a za dva-tri dni bolo po chrčani.

kattrin5
27. jan 2013

Ahoj ja zijem v usa a tuna nam lekar na chrcanie predpisal nebulizer to je masinka ktoru das do elektriny das do nej medicinku a cez inhalator ju davas babatku dychat kazde 4 hodiny. Nam to za tri dni pomohlo. Skus sa na nieco take informovat u svojho lekara myslim ze take nieco je iste aj na Slovensku.

katky81
27. jan 2013

Ahoj, aj nasa mala chrcala, tiez som s nou isla k lekarke, lebo som sa bala, ci su to neni nahodou priedusky. Nastastie nie, boli to len zadne sopliky. Mali sme si kupit sirup Prospan a do tyzdna chrcanie preslo. 🙂

radlinka
27. jan 2013

My riesime uz mesiac to iste, este sa nam to zhorsilo a to lekar tvrdil ze nic na prieduskach (je to len virozneho charakteru), takze planujem ist k odbornikovi NOSNE-KRCNE nech spravi novy vyter hrdla a nosa. Ked bol este malicky, tak sme to absolvovali a pri nosnom vytere mal stafylokoka zlateho, tak sme brali sirup ATB. Stale som zvlhcovala prostredie zvlhcovacom vzduchu, co velmi pomahalo, lepsie ako mokre uteraky na radiatoroch. Teraz berieme tiez Mucosolvan Junior, ale idem zmenit na Stodal pripadne nieco ine. Nostek cistim morskou solou Sterimar, pripadne Hypomer a striekam vzdy ked ide spinkat kvapku Nasivinu. Vtedy sa mu lepsie uvolnia cesty a nechrci tak. Odporucam pri dlhodobom probleme vysetrenie odbornikom. 😉

lubi
27. jan 2013

urcite skus cibolovy sirup. narezes cibulu, nasypes krystalovy cukor, pockach nech cibula pusti stavu. davaj 3x denne po lyzicke. nasmu to zabralo do dvoch dni. prirodne liecivo starych mam. 😉

martinka0031
27. jan 2013

skus zajst na ORL,alebo nech vam detska lekarka urobí vyteri z hrdielka a z nošteka,ci nema bacila.

lullu21
27. jan 2013

Naša malinká má 7 mesiacov a asi od 4 mesiacov stále chrčí s prestávkami. Už sme vyskúšali všetko možné, vždy je týždeň dobre a potom znovu chrčí. Teraz nám do toho začala kašlať, a po dvoch týždňoch liečenia antibiotikami a všetkým možným nám zistili obojstranný zápaľ plúc a opäť liečba antibiotikami, ale zatiaľ nejako nezaberajú. Teraz chrčíme už mesiac v kuse, najlepšie pomáha dať morskú soľ a povysávať čo sa len dá...