Chronická zápcha u 7,5 mesačného bábätka

25. nov 2021

Dobrý večer,
samozrejme že sme s týmto problémom boli aj u pediatria. Najskôr nám predpísal duphalac, ktorý žiaľ nezaberá. Síce je stolica riedka,ale ak tak musím dať malej mikro klystír (easylax), pretože ten úplný začiatok stolice má vždy tuhý. Teraz čakáme na výsledky z alergie či jej to nespôsobuje nejaká zložka z prikrmoch alebo mlieka (je dojčena). Lekár kázal zvýšiť dávku duphalacu na 10ml a to je raz toľko, koľko je maximálna možná dávka do roka. Ešte som jej toľko nedala a obávam sa,že jej to uškodí. Nieje najlepší jedák. Niekedy zje aj celé jablko alebo 8 sliviek. Inokedy takmer nič. Samozrejme aj mäsovo zeleninové príkrmy. Vyhýbam sa zelenine, ktorá môže zapiecť a aj ryži. Skúšala som aj mušt (jablkovú čistú šťavu), samozrejme nechcela. Ovsený odvar alebo aj kaša nepomáhajú. Zdá sa mi,že aj keď jej dám ten klystír,tak skrátka nechce tlačiť. Ako keby naspäť stláča riťku a nechce to dať von zo seba.
Som zúfalá a neviem ako jej pomôcť. Prosím vás, neviete mi poradiť ako jej pomôcť? Ďakujem

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkasrnka
25. nov 2021

Tiez sme mali podobný problem, vyradila som pšeničnu muku, dávala vela vela zeleninový polievok a teraz (ma uz vyse 2) je to relatívne v poriadku. Bojovali sme s tym hned od zaciatku podávania príkrmov az donedávna. Prešli sme si aj poraneným konečníkom, chirurgiou…je to trápenie. Choďte co najskor na alergologiu nech zistite ci to nieje alergia na nejakú zložku potravy. My akurat čakáme na výsledky ale z tych testov na ruku to vyzera na uplne hraničnú psenicu a mliečnu bielkovinu ale fakt ze minimálnu skoro žiadnu. Treba zisťovať co dieťatku robi problem urcite to nieje len tak z nicoho. Držím palce nech to mate co najskor vyriešené

ivkasrnka
25. nov 2021

Este pridávam ze vyse roka a pol inak ako v mojom náručí a s plačom nekakal..

deedol
25. nov 2021

dala by som skontrolovat, ci tam nie je fyzicky problem (konecnik, crevo atd.) skus sa opytat pediatra.

autor
25. nov 2021

@beata_k ešte som jej nedávala mliečne výrobky, keďže je kojena. Vyskúšam, ďakujem

autor
25. nov 2021

@ivkasrnka och,to si ma nepotešila.. čakáme práve na výsledky krvných testov,tak som som zvedavá. Ďakujeme a aj ja prajem aby sa vám natrvalo vyriešil tento problém a nikdy neopakoval

autor
25. nov 2021

@deedol ak sa nepríde na nič z alergií,tak nasledujú presne vyšetrenia takéhoto typu. Dúfala som,že nič také to nebude, pretože všetci hovorili,že tráviaci trakt si len musí navyknut na tuhú stravu. Teraz mám obavy,že to bude práve problém s črievkami

deedol
25. nov 2021

drzim palce, aby sa nasla pricina a aby to nebolo nic vazne. drzte sa.

zitaje
25. nov 2021

Skúsila by som ešte probiotiká.

amelie2017
26. nov 2021

Vylucit tie intolerancie a alergie a skontrovat crevo. Moja sestra mala ako dieta problemy s kakanim. Dr. si stale myslel, ze len odmieta nocnik, ze treba cas, ze proste len na nom trucuje a pod. Nakoniec to bol problen criev. Este ze sa mamina nedala odbit a vydupala si vysetrenia.

autor
26. nov 2021

@zitaje tie máme. Dokonca som aj vymenila BioGaiu za iné

autor
26. nov 2021

@amelie2017 určite aj ja dám urobiť všetky možné vyšetrenia len aby sa to vyriešilo

vikpen
17. mar 2024

Prosím vás ako ste dopadli? Máme to isté