Čierne zúbky u detí. Máte s tým niektorá skúsenosť?

fialkas
5. sep 2009

Ahojte maminy, pred mesiacom som si všimla ze mojej 16 mesačnej dcérke začína černieť stolička a dnes pri kúpaní som si všimla že jej černejú aj horné jednotky zo zadnej strany zvrchu. 😨 Zatial máme vonku 12 zúbkov. Som z toho zhrozená, ja ani priateľ sme podobné problémy so zubami nikdy , dá sa povedať, že máme zdravé zuby doteraz. ATB malá ešte nikdy nebrala, je to zdravé dieťa. Sladké papáme minimálne, pije len nesladený čajík alebo čistú vodu. Je mi z toho nanič a neviem čo nás čaká ďalej, nemáte s tým niektorá skúsenosti alebo nejaký tip na stránku kde by som sa o tom mohla viacej dočítať? vďaka vopred 😉

barb1
17. dec 2019

pridávam moju skúsenosť

barb1
17. dec 2019

na moju dcéru nefunguje žiadna z teórií, prečo by mali zuby mať čierne fĺaky, neberie žiadne lieky ani výživové doplnky. údajne fĺaky sposobujú chromogénne baktérie. Tie sposobujú čierne fľaky. Iné baktérie sposobujú biele a žlté fľaky, len to tak nevidno, tak to ľudia neriešia. Malá má zúbky zdravé , silné, len fľakaté. tieto fľaky sa dajú ľahúčko odstrániť ultrazvukom, alebo pieskovaním, čo je pre malé deti úplne nevhodné. Podarilo sa nám nájsť úžasnú dentálnu hygieničku, ktorá zistila, že sa dajú zuby vyčistiť abrazívnou pastou a elektrickou kefkou. prvé čistenie absolvovala vo veku 5r a pekne vydržala. Budeme chodiť 2x ročne. Po čase sa jej fľaky znovu vracajú.
takto krásne nám vyčistili zúbky tu: https://www.dentalcentrum.sk/

rearo
17. dec 2019

@barb1 aj môj to mal ako 3r bol na čistení, moja zubarka mu to len obrusila niečím... Pol minútová robota... Nemal toho veľa, akoby sa taký zub. Kameň tvoril po zuboch, ale ide to dole...