Oprava predných mliečnych zubov

zuzik1212
10. mar 2015

Ahojte, prosím o radu alebo skúsenosť. Mojej dva a pol ročnej dcérke sa začali kaziť predné horné 4 zúbky, je to zrejme z nočného pitia čaju. Zo zadu sa jej začal tvoriť kaz, na dvojkách je už väčší a malinký začínajúci na jednej jednotke. Zuby umývame pravidelne a už dva mesiace pije v noci už len čistú vodu, zúbky sú bielšie, ale kaz tam je a zrejme sa bude šíriť. Máte skúsenosti s opravou aj predných zubov? či sa opravujú mliečne len stoličky. Lebo naša zubárka nám povedala, že s tým nič nenarobíme.

pribinak
10. mar 2015

Isla by som druhej zubarke, urcite treba osetrit aj mliecne zubky.

zuzik1212
autor
10. mar 2015

a pardón za preklep OPRAVA, nedá sa to asi zmeniť..

danulicek
10. mar 2015

@zuzik1212 zmenila som, už preklep nie je 😉

zuzik1212
autor
10. mar 2015

Ďakujem 😉

miskaska
10. mar 2015

@zuzik1212 mame skusenost..pozri moj clanok https://www.modrykonik.sk/blog/miskaska/article/edko-a-jeho-zubky-6wfj1a/
a treba sa do toho pustit, co najskor..lebo tie kazy rychlo postupuju a zo zubkov ostanu len kusocky.....treba najst inu zubarku, ktora ma trpezlivost, vie ako na to...

prego81
10. mar 2015

@zuzik1212 ahoj, minule som tu niekde natrafila na velmi milu osobku-zubarku @alisael Dufam ze sa ti coskoro ozve a poradi 😉

zuzik1212
autor
10. mar 2015

jéj baby, ďakujem krásne za ochotu 🙂 dúfam, že to nejak vyriešime, mrzí ma to veľmi a chcem malej pomôcť ☹

zuzik1212
autor
10. mar 2015

@miskaska tvoj chlapček je fakt hrdina 🙂 takto super to zvládnuť, no ani moja malá sa nebojí doktorov, dokonca od našej zubárky nechcela ani odísť, ale nič jej nerobila, tak by to malo byť v pohode. Už len nájsť ochotného zubára ...

akhalue
22. jan 2016

@miskaska ďakujem za tvoj príspevok o zúbkoch, ja prežívam momentálne to isté, dva zúbky/horné štvorky/ má moja Hanka už zaplombované a zvládla to super. Problém máme s prednou jednotkou, zubár povedal, že to riešiť nebude, keďže tam veľmi zle držia výplne. Tým že musí kaz odvrtať a výpln by vypadla by jej tam ostala ešte väčšia diera. Horné dvojky jej už asi nezachránim, má ich veľmi odvápnené, ale na tej jednotke je ešte len malý kaz a nechcem aby sa jej zúbok pokazil úplne. Aké máš skúsenosti pri Edkovi? Držia mu výplne na predných zúbkoch? Podobne aj ja som dojčila na požiadanie, nejedla žiadne sladkosti a pila len čistú vodu. Ovocia a zeleniny zjedla na kilá...a je mi to veľmi ľúto ako sme dopadli. Hanka má 2,5 roka a horné zúbky má veľmi poodvápňované. Od 11mesiacov chodíme k zubárovi, aby si zvykla. Tiež som musela ukončiť dojčenie, prežívala aj prežíva to veľmi ťažko.

miskaska
22. jan 2016

@akhalue Ahoj, raz mu vypadla plomba, co ma medzi hornymi jednotkami...inak, co opravovala vpredu tak drzia. Ona mu ich sice uz aj prerabala, ale len kvoli estetike. Prvy rat musela improvizovat, kedze bol mensi, snazila sa to urobit rychlo, teraz sa s tym mohla uz "vyhrat".

akhalue
23. jan 2016

@miskaska Ďakujem veľmi pekne za info, neviem čo mám urobiť. Či ísť za naším zubárom a znovu sa s ním poradiť, alebo hľadať iného...Nečakala som takéto problémy so zúbkami. Prajem všetko dobré...

miskaska
23. jan 2016

@akhalue jemu to fakt pekne drzi a to ma porobene jednotky aj dvojky horne.

79bublinka
6. feb 2016

@miskaska mozem sa oytat kam chodite k zubarke???

dana_l
6. feb 2016

@zuzik1212 ale ano, zubky opravuju. dcera mala maly kaz na prednej jednotke. vyvrtala jej to a dala plombu. vymen zubarku. ak ma niekto pristup - ale co, necham tak kaz, tak to pre mna je najhorsia zubarka na svete. zuby sa opravuju a nenechaju zhnit.

zuzik1212
autor
8. feb 2016

Ahojte, hlásim sa skoro po roku 😉 a musím povedať, že som bola u štyroch zubároch a všetci mi povedali, že to netreba riešiť, opravujú sa len stoličky, a malá už bola taká vystresovaná, že som to fakt neriešila, ale poctivo, ale naozaj poctivo umývala a kazy sa nerozšírili a ak, tak len málinko, verím, že jej to vydrží ešte minimálne dva roky...

79bublinka
8. feb 2016

@zuzik1212 ja som nasla konecne zubarku ktora opravuje aj predne...kolko ma dcera???

miskaska
8. feb 2016

@79bublinka Dently v Apollo biznis centre, konkrétně doktorka Mrazová.

79bublinka
9. feb 2016

@miskaska nasla som super zubarku ktora vrta aj predne dokonca jednemu chlapcovi " modelovala" novy zubok....

bweissova
10. feb 2016

Ahojte baby, mali sme tiež problémy s kaziacimi sa zubami, aj napriek dôkladnému čisteniu zubkov.
Hodne som sa venovala tejto téme, príčiny môžu byť rôzne.
Nám skvele pomohli oralne, či ústne probiotiká. Od kedy ich užívame žiadne kazy či problémy malý nemá. A to sme sa trápili aj s aftami.
Prospešné baktérie nielen ničia tie škodlivé, ktoré napádajú zúbky, ale dokonca pomáhaju aj v boji proti bolestiam hrdla.
Bohužiaľ na Slovensku ich nie je možné dostať, teda okrem BioGaia pro dentis, ale tá je dráha a mentolová chuť malému nešla.
Tak som ich objednávala z USA. Ak by ste mali záujem, mám ešte nejaké na predaj.

79bublinka
10. feb 2016

@bweissova ahoj prosim ako sa volaju???

bweissova
10. feb 2016

Mam ich aj na predaj v bazári....kupujem viac naraz 🙂

79bublinka
10. feb 2016

@bweissova prosim od akeho veku su urcene?? Dakujem

bweissova
10. feb 2016

Od kedy vie dieťa cmuľať cukrík a nezadrhne sa ním....probiotiká sú prirodzené pre človeka aj dieťa.
Výroba neuvádza vekové hranice

akhalue
10. feb 2016

@79bublinka môžem sa spýtať, kde ordinuje zubárka a ako sa volá? Ďakujem

79bublinka
10. feb 2016
akhalue
10. feb 2016

@79bublinka Ďakujem veľmi pekne.

79bublinka
10. feb 2016

@akhalue ake velke dieta mas??? Je super strasne mila,,,,sikovna

dana_l
10. feb 2016

@bweissova ten pripravok nie je ani tak o probiotikach ako o jednej zlozke v pripravku - xylitol. ten pomaha v boji proti bakteriam ktore sposobuju zubny kaz
http://www.healthygutbugs.com/bacterial-infecti...
ten pripravok sa da najst aj v inych veciach - zuvacky, ustna voda, dokonca aj v zubnej paste
vynatok
There are many commonly available products containing Xylitol that can be found in grocery stores, drug stores and health food stores. There are lots of different kinds of readily available delivery methods – syrup, chewing gum, mouthwash or lozenges. Gum seems to be more effective than lozenges. Some bright entrepreneur has invented a pacifier with a pouch containing slow-release Xylitol! But this has not yet been approved in the US. 10% Xylitol toothpaste, which has been shown to be effective, is currently available outside of the US only.

dana_l
10. feb 2016

Xylitol

Xylitol is not a probiotic. It is sugar, which has been shown to be very effective at preventing cavities.