Čím liečiť suché fliačky na pokožke 1,5 ročnej?

katarnka
14. nov 2010

Ahojte, chcela by som vas poprosit o pomoc, mam skoro 1,5 rocnu dceru a vytvorili sa jej suche fliacky na pokozke. Su nerovnomerne a na pohmat drsnejsie. Ma ich najma na rukach v okoli laktovej jamky a na bocnej a zadnej strane stehien. Inde nie. Ked ich premastujem, vobec ich nie je vidno ale pokozka je drsnejsia.Chystam sa ku koznej ale bojim sa, ze bude liecit metodou "pokus-omyl".Dakujem za radu 🙂

romaroma
14. nov 2010

ahoj, podla mna by si mohla skusit excipial kremy. viem, ze excipial mast s mandl. olejom je urcite vhodna pre deti, neviem ako tie ostatne, ale ja malemu davam hociktore ich vyrobky. pokial sa jej to nebude rozsirovat, nemyslim, ze nutne musis ku koznej lekarke pre kortikoidy. 😨

katarnka
autor
15. nov 2010

dakujem, skusim a ak nepomoze, budem nutena ist k lekarovi ☹

vodnarky
15. nov 2010

@katarnka -ahoj...my sme mali tiez problem zo suchou pokozkou...bolo to dot velke,uplne suche a na dotyk take.ako opisujes,drsnejsie....
ked sme s tym boli u lekara,tak nam povedal,ze to nieje nic vazne,ze len niektore deti maju taku suchsiu pokozku a rychlo sa im vstreba mlieko,alebo olej,ale ze je to pre tu pokozku malo...predpisal nam jeden krem,vola sa:Emulsifying Ointment-emollient moisturiser od Ovelle(taka velka 500g modro biela pyksla)...a mozem ti povedat ze do 2-3 dni sa jej to vyliecilo...pouzivame ho doteraz po kupani a na dotyk ma mala taku hladku a vlacnu pokozku,aku nemala nikdy pred tym...neviem ci sa da kupit aj u nas,no ale skus sa popytat...je naozaj velmi dobry... 🙂 😉

1vilaamalka
21. apr 2011

damy, objavila som prirodny Arganovy olej a masla - je to vynikajuce na suchu pokozku, psoriazu a rozne podobne problemy s pletou ... kupila som na eshop.natureal.sk - maju tam aj bambucke masla, tiez odskusane na sebe aj detskej pokozke 🙂 - kraaasne vonaju... 🙂

samulko1
21. apr 2011

@katarnka
Ahoj tiež má dcéra problém so suchou pokožkou, presne ako píšeš aj sme boli na kožnom a nám sa velmi osvedčila kozmetika Bioderma...na umývanie ABC Moussant je to aj na vlásky a natieram ju Bioderma Atoderm..za 3 sa jej to velmi zlepšilo a odvtedy je viac menej pokoj aj keď sem tam sa jej spraví fliačik ale vtedy ju natrem 2 krát za deň a stratí sa..

katarnka
autor
22. apr 2011

Ahojcek,je presne takto postupujem od narodenie, nic ine len Bioderma a minuly tyzden sme boli na koznom lebo malicka rano vstala a celu pravu rucicku mala samy suchy bledoruzovy flak.Tak hned bola diagnoza atop. ekzem a prisna dieta.Teraz jej to pekne ustupilo ale musim striehnut na to co zje a vylucovacou metodou zistovat co to vyvolalo.Doteraz papala normalne primerane jej veku(bude mat 2 roky).Ake tusim co bolo spustacom, ona mi zjedla kustik kyslej uhorky, poznas to, videla, zacala si to pytat a babka s dedkom sa zlutovali a kustik jej dali.Tak som taka trosku z toho mimo ale aj horsie veci sa stavaju. ☹

domca1511
23. apr 2011

Ahoj moja mala ma rok a pol a s tymto sme boli u koznej.Povedala ze ma suchu a citlivu pokozku a toto jej pocaase zmizne ona s toho vyraste.Dala nam namiesat masticku a bola super a teraz mame :Excipial Lipolotio dermalna emulzia na suchu pokozku natieram ju 2krat denne.Je velmi dobra ale mala ma od narodenia suchu pokozku .

majus246
27. apr 2011

Ahoj no zrejme kým pôjdeš k lekárke skús čo ti tu poradili mamičky najmä na tej prírodnej báze mne poradila v lekárni nech vyskúšam bébé klorane alebo biodermu keď sa my malí narodil a do dnes používam iba výrobky tejto firmy malí po okúpaní mal tak suchú pokožku že sa mu tvorili až šupiny a zliezala mu dole a mohla som používať čokoľvek.Doma máme taký výber ako v drogérií rôzne oleje aj mlieka a tak viem že je to len o tom nájsť to čo jej bude pomáhať.Želám Vám obom veľa zdravia a aby to malej čím skôr prešlo