Číta knižky obrátene. Môže to byť predzvesť niečoho?

lusana
15. apr 2010

Ahoj. Môj 1 a pol ročný syn číta knihy hore nohami. Každú knihu, ktorú si zoberie dá hore nohami, dokonca som ho pár krát videla, že priniesol knihu dobre a hneď ju otočil. Keď mu knihu zoberiem a ukážem mu ako patrí už ju tak nechá.
Keby to bola náhoda, že tomu ešte nerozumie da ju raz tak a raz opačne, ale on to robí zámerne. Môže to byť predzvesť niečoho?

spalka
15. apr 2010

deti sa pozeraju na veci uplne inymi ocami ako my, my uz mame vela veci okukanych a vela si toho nevsimame co je aj na skodu 🙂, ved ho nechaj, asi sa mu to tak viacej paci, este nepozna pismenka 😉
mojej malej sa snazim ukazat ako nieco nove, co ma funguje, ale dalsie hranie uz nechavam na nej, ti drobci si dokazu najst sposoby o ktorych by sa nam niekedy ani nesnivalo 😀

lusana
autor
15. apr 2010

ja som myslela len, či nomôže mať v budúcnosti problém s čítaním, či nevidí nejak opačne alebo čo

spalka
15. apr 2010

podla mna je este prilis malicky na to, aby vedel, ako sa treba na veci pozerat "spravne"...ale nie som odbornik, to mi hovori moj sedliacky rozum 😉

atrami
17. apr 2010

lusana,
určite sa to upraví. Syn-teraz už prvák, keď sa naučil písať svoje meno, mal asi 5 rokov, písal svoje meno od konca alebo zrkadlovo obrátené písmenka. Tesne pred nástupom do školy sa to zlepšilo. Ako prváčik aj keď je lavák píše krásne. Najmladší syn úplne od malinka neznáša zasa veci hore-nohami, tiež tomu nerozumiem, ako to rozoznal.

lusana
autor
18. apr 2010

no veď on je inak úplne šikovný, oproti deťom v jeho veku viac rozpráva, pomenuje obrázky v knihe, všetkému rozumie, inú odlišnosť som si nevšimla, iba toto obrátené pozorovanie kníh. Tak snáď to bude v poriadku.

sstefi
22. apr 2010

pre dieta v takom veku je pismo a asi aj obrazky niečo ako pre mna čínske písmo, tiež by mi bolo fuk ako na to pozeram 😅 😉

má čas, aj moja to robievala a už je to ok 🙂

lusana
autor
23. apr 2010

stefi samozrejme písmo je mu fuk, ale obrázky by mal rozoznávať, veď predsa keď v knížke vidí psa povie havo, tak preto sa nad tým pozastavujem. Vidí, že vonku stojí pes nohami na zemi a v knižke to dáva naopak.
Ale máš pravdu asi to bude v pohode.

ivangeline
14. apr 2022

Ahoj. Ako je na tom syn teraz? Moja dcwra to robi odkedy citame knihy. Uz mala 2 roky.. Zda sa mi...ze je aj lavacka..