Cmúľanie palca - odúčanie

ataner81
9. feb 2018

Ahojte mamicky.Potrebovala by som poradit ako odnaucit dietatko od cmulania palceka.Uvitala by som prispevky od mamiciek, ktore s tym maju realne skusenosti.Dakujem

lubina
9. feb 2018

a ake velke je dietatko, nema to namiesto cumlika?

ataner81
autor
9. feb 2018

@lubina Ma skoro 3roky.Cumlik skoro vobec nepouzival.Palcek si cmula len pri zaspavani, inak nie.Pokial zaspavame spolu a vyberiem mu palcek z pusy, tak bez problemov zaspi aj bez neho.Viem, ze to nie je nejaky velky problem ale predsa by som bola rada keby s tym prestal.Uz ma aj mierny predkus

luly36
9. feb 2018

@ataner81 Kamarátka riesi tento problém s prstovou zimnou rukavickou, s tym, ze vsetky prsteky na rukavicke odstrihla, okrem palceka, ktory si cumle. A kedze slecna bola sikovna a rukavicku si vyzliekala, tak jej ju zlahka prilepila (prelepila) pevnou paskou o tricko s dlhým rukavom (aby sa paska nedotkla pokozky a nestahovala rucicku). Fakt to u malej funguje, pretoze ostatne metody nezabrali (rozne prevazy dala dole) a neboli bezpečne (prelepit palcek paskou na rany - po case sa jej z lepidla vytvorila alergia). 3rocne dietato je uz velmi mudre a sikovne, preto verim, ze to nemáš lahke. Mozno skus toto a uvidis. Drzim palce 😉😊✊

ataner81
autor
9. feb 2018

@luly36 mam taky pocit, ze si to odlepi alebo vyzlecie rukav ci vykse dietu do rukavice😂🙈

helen4
9. feb 2018

Ja mam skusenosti bohate.Moja mala od narodenia do teraz.Mala prave 3 roky.Nic nepomaha,..myslim pekne dohovaranie

ataner81
autor
9. feb 2018

@helen4 drobec to cez den vobec nerobi.Palec si cmula len v noci.Ked ho upozornim, da ho vonku ale v polospanku ci spanku si ho strci spät do pusy😔

helen4
9. feb 2018

Ano to aj nasa.Oducam ju vecer,..povie mi maminka to sa neda,ci moze aspon nechtik 🙂,..ona aj cez den ked pozera rozpravku.Ma ich strasne ak ekzem to vyzera,..natierame ich ale aj tak neda si povedat.

ataner81
autor
9. feb 2018

@helen4 cez den nastastie nie, len vecer a v noci.Uz ma taky pluzgier na palci a zacinajuci predkus

reuska1
9. feb 2018

@ataner81 aj moja najmladšia si cmula, má už takmer 4,5 roka a predkus. Skúšala som po dobrom.....aj vyhrážky, že keď ma prst stále mokrý, nasťahuje sa tam červík ako do jabĺčka, aj všeličo a nič nepomáha. Horšie, že ona často aj cez deň cmula. Ľutujem, že som jej to nejako nezamedzil a keď bola malinká ....len mi bolo ľúto celé dni jej rukavicu nechávať, alebo obvazovat.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helen4
9. feb 2018

A ten predkus som si teda nevsimla zeby mala.

ataner81
autor
9. feb 2018

@lenkakravcova syncek cumlik nechcel uz od malicka.Proste ho vypluval.Teraz by ho neprijal uz vobec

miramia
9. feb 2018

Ahoj,
Ja som dávala látkový leukoplast, alebo obväz a vysvetlila som jej (mala cca. 2-2,5roka), že ak si bude cumlať palec tak sa jej pokrivia zuby a to je zlé a že treba vyliečiť boľavý palec, som to asi mesiac spomínala, že to nie je dobré a potom jeden deň som povedala dosť.
Týždeň som zaspávala pri nej,držala ju za ruku, ktorú si cumle čo bola hoď až dvojhodinová záležitosť... ale potom stačilo kontrolovať, či si leukoplast nedáva dole.
A nepoľaviť. Dá sa to, len sa nesmie ustúpiť... ak budeš ty odhodlaná, tak to pôjde, hlavne žiadne ľutovanie.
treba to zobrať TO SA MUSÍ A HOTOVO. Ako pri alergií, že niečo dieťa nesmie jesť a pod.

Mne mama zas uväzovala plienku cez ruku...

miramia
9. feb 2018

A keď si cumle cez deň, tak dať niečo do ruky... ideme skladať, česať...
Keď od únavy alebo nervozity, tak ja som zobrala na kolená a ruku chytila do svojich a pomojkala dieťa... veľa šťastia

ataner81
autor
9. feb 2018

@miramia cez den si vobec necmula a aj pri zaspavani ked som pri nom tak nie ale v noci ked sa zobudim a pozriem na maleho, tak ten palcek uz v puse ma.Vsetko sme si vysvetlili a ako vravim, neda si ho do pusy ked som pri nom ale v spanku si ho tam nejako automaticky da

rysavcek
9. feb 2018

Dcéra má 5,4 roka a prstek si v noci cmula teda nie je to už také cmulanie ako keď bola menšia večer zaspáva bez cmulanie a v noci keď sa prebudí tak si ho sem tam pocmula a potom jej buď vypadne ale si ho vyberie cez deň si už vôbec necmula poprípade iba keď je unavená ze si potrebuje oddýchnuť tak sa schuli do klbka chvíľku si oddýchne a funguje ďalej skúšali sme už všetko keď bola menšia leukoplast čili mastičky lak na nechty nezabralo nic ja to už neriešim v škôlke si prstek cmulala keď nastúpila teraz sa už hanbí a všimla som si že to nerobí ani keď je v spoločnosti iba fakt keď je so mnou doma alebo sama

ataner81
autor
9. feb 2018

@rysavcek presne ako pises len s tym rozdielom, ze maly cez den vobec necmula.Ani ked je unaveny, len v noci podvedome.Ja som teraz kupila lak tak uvidim ci pomoze

rysavcek
9. feb 2018

@ataner81 a v akom stave má prstek ak sa smiem spýtať lebo mala keď si ho cmula pravidelne bolo to strašné popraskaný na dotyk ju bolel teraz je to lepšie hoci nech ma strašný mäkký popraskaný

ataner81
autor
9. feb 2018

@rysavcek uprostred ma stvrduty cerveny flak.Neboli ho to ale nevyzera to pekne ak ked zase strasne to nie je

danielak84
9. feb 2018

Ahoj.Moja bude mat 6r a stale si cmula palec,hlavne ked zaspava ale obcas ju pristihnem aj cez den.Skusali sme vsetko od horkych lakov na nechty,ponoziek na ruky a obvazovania ale nic nefunguje.V noci jej chodim vyberat palec z pusy a zakazdym ho ma v puse.Je to velky problem lebo uz ma zubky vyhnute dopredy a zubarka oznacila jej podnebie ako goticke a to uz tak ostane.

vulka
9. feb 2018

@ataner81 Mali ste dávať cumeľ. Ja som cmúľala palček , lebo mi nedali cumeľ a vydržalo mi to po 4 triedu a to som už mala ten palec deformovaný. ☹

evabb35
9. feb 2018

@ataner81 Tiež sme si tým prešli...Nič s tým nerobte...Ako prišlo, tak odíde...Všetko sme skúšali cumel, rukavičky....a nič nezabralo...cumlík dieťa vybralo a vložilo si palček....môžete dieťa hladkať, zabávať od rána do večera...aj tak si bude cmúľať...jednoducho z toho dieťa vyrástlo...a vyrastie aj Vaše...netrápte ho...a potom neodkladajte návštevu čelustného ortopéda a strojček na zuby krásne predkus napraví...

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ataner81
autor
9. feb 2018

@danielak84 och nestras😱

ataner81
autor
9. feb 2018

@vulka nikde som nepisala, ze som synovi cumel odmietla dat

ataner81
autor
9. feb 2018

@lenkakravcova ziaden nechcel a skusali sme vsetky druhy

ataner81
autor
9. feb 2018

@evabb35 chodime k zubarovi 2x do roka.Uz nas upozornil na predkus, tak by som chcela aby sa to odnaucil a v buducnosti nemal problem.Vyskusam vselico ale samozrejme nasilim to riesit nebudem

vulka
9. feb 2018

@ataner81 Veď ja nič, ale napísala si, že cumeľ nepoužíval. No ale s tým spätne nič neurobíš, tak asi budeme zbytočne polemizovať, či by cumeľ pomohol alebo nie.

ataner81
autor
9. feb 2018

@vulka vsetkym detom som davala cumlik.Najstarsia bola na nom zavisla ale odnaucila sa.Syn ho vobec nechcel.Mal ho len vynimocne vonku na prechadzkach.A najmladsia ho sice ma ale len malo

miramia
9. feb 2018

@vulka nie že by sme nedávali a moju z neho napríklad napínalo...