Čo dať 2 mesačnému bábätku od teploty?

tjesulka
7. okt 2012

Váha je okolo 4700g.

reanda
7. okt 2012

nic

sharlotta
7. okt 2012

Kojit, kojit, kojit,vela tekutin. Detske telo nevie regulovat teplotu, takze co najmenej obliekat a neprikryvat.

schatzinkaschatzinko
7. okt 2012

treba si polozit par otazok. Aka vysoka je teplota? Je jasne, preco ma take male babetko teplotu? Treba byt velmi opatrny u tak maleho dietatka a treba zvazit, ci by ho nemal vidiet lekar... Inak paracetamolovy cipok.

babajaga
7. okt 2012

paralenovy cipok,polku....nas mal dvojtyzdnovy v noci teplotu 38,6..zabral mu hnes...a uz sa teplota neopakovala...

cubana
7. okt 2012

ano urcite sledovat ci teplota je vysoka, ci len mierne zvysena, pokial je to do 38 st. tak nic, pokial je to vyssie tak by som postupovala ako sharlotta pise a tiez sledovala ci je teplota este len prvy den ci uz viac dni a pokial to neustupi tak potom ten polovicny cipok a potom urcite k lekarovi ... aj v lekarni by ti mohli v tomto poradit

luciferkax
7. okt 2012

Dieťa do troch mesiacov má dostať liek od teploty až po odporúčaní a vyšetrení lekára.... tak malé dieťa nemá mať z čoho teplotu (zubky, očkovanie nehrozia) takže je chorééé.. šup rýýýýýýýchlo do doktora!

Ináč, ja som mala predčasniatko a mal 7 mesiacov, kým dosiahol hmotnosť, aby mohol čípok, tak ja som čípky polila, resp. dávala dve tretiny čípku.. ale zas, až po vyšetrení!!!

stanislavao
7. okt 2012

s takym malym babatkom by ste mali ist radsej hned k lekarovi. preco ma teplotu? to nieje len tak. treba zistit pricinu a netestovat lieky na nom.

anjelicek26
7. okt 2012

1/3 paracetamoloveho cipku 125-ky, maximalne polovicu... ale az po konzultacii s lekarom, niekedy je totiz znizovanie teploty kontraproduktivne, teplota zabija v tele bakterie, telo bojuje proti virusom, ked teplotu znizis, telu znemoznis sa branit. Preto pod 39 stupnov zrazat netreba - napriek tomu ist k lekarovi, aby urcil priicinu teploty.

1234lubka
7. okt 2012

No nenapisala aku ma teplotu, ak nie vysiu ako 38,5 netreba zrazat za kazdu cenu ak sa to nezhorsiju telo teplotou nici vyirusy a bakterie, urcite sa porad z lekarom alebo lekarnikom

nikasyk
7. okt 2012

Na tvojom mieste by som počkala s podávaním liekov... Ak bude trvať viac ako deň až vtedy by som podala paralenovy cipok... Lebo vo väčšine prípadov je teplota príznakom toho, že telo bojuje s infekciou alebo baktériou, čiže by bolo zbytočné dávať niečo na zníženie teploty... a ak bude trvať dlhšie, tak ísť k doktorovi, lebo bude pravdepodobne treba nasadiť antibiotiká... Ale presne ako tu už bolo písané, treba čo najčastejšie kojiť, lebo mliečko obsahuje protilátky, ktoré bábo potrebuje... Snáď som trošku pomohla 🙂 a prajem, nech to drobcovi rýchlo prejde 😉

denaalubos
7. okt 2012

ps kojit mozes kolko chces, ked babo je raz chore kojenie ho nevylieci...a ked je napapane tak prso odmietne alebo koj koj koj a potom babo grcaj grcaj grcaj, to mi bola teda rada....a dokonca ani neviete ci dotycna koji....

zuzana92101
7. okt 2012

U takychto malych deti asi netreba vela spekulovat a ist k lekarovi. 😉

anjelik2509
7. okt 2012

no neviem, záleží od teploty, od toho, či má dieťatko bolesti nejaké....Pod 38,5 by sa zrážať nemalo, telo si tak pomáha pri boji s bacilmi...Treba veľa kojiť, alebo podávať tekutiny a nechať dieťa ľahšie oblečené a keď by už bola vysoká teplota, tak asi na pohotovosť, alebo detskému lekárovi treba ísť a tam už povedia, čo a ako...😉

dejnas
7. okt 2012

teplotu pod 38,5C netreba zrážať... takisto dôležité - ako dlho trvá teplota?
nám pediatrička vravela, že takýmto maličkým dietkam môže teplota vyskočiť pri akomkoľvek "nekomforte", t.j napr. ak sa nemôže vykakať trebárs...
určite to netreba podceniť, ale zas ani okamžite napchať lieky 🙂 treba sledovať dieťatko, aké iné prípadné príznaky choroby sa u neho prejavujú a podávať často tekutiny

sisa1826
7. okt 2012

aj já som toho názoru ako dejnas,viac tekutín či už len prevarená voda alebo ak dojčíš tak častejšie prikladat...
držíme palčeky nech už je všetko ok

bambibam
7. okt 2012

No mne doky poradila,prevarenú dojč.vodu,opláchnutie vo vlažnej vode a prikladať k prsníku - vždy ked pil mliečko s cecíka tak sa potom začal veľmi potiť a následne vyvrátil a začali sme odznova lieky sme podali až ked mal 38,9 dovtedy sme telíčko nechali trochu sa potrápiť, deti teplotu znášajú omnoho lepšie ako dospelý,obliekala som mu len vzdušné plátenkové košielky - ked sa spotil ,aby sme vymenili,často sme vetrali, inak odmietal dosť často cecík - ale tekutiny som doneho naliala zo striekačkou,ked mu teplota klesla zjedol by aj mňa.A ak by to pretrvávalo 2-3 dni išla by som k lekárke ,alebo jej aspoň zavolala čo a ako.

suzzi_
7. okt 2012

ako bolo spomenute, mozes podat 1/3 paracetamoloveho cipku, ale znizovat by sa mala iba horucka nad 38,5st. urcite chod k lekarovi, u tak malych babetiek horucka indikuje zapal v tele - na tvojom mieste ak ma nad 38st, urcite dnes idem na pohotovost (zbi teplotu cipkom a hned chod), v tom pripade by som necakala na lekara do zajtra. a davaj pozor, teplota moze u tak maleho babetka rapidne vyskocit v priebehu 10-15min. oblec do lahkeho bavlneneho oblecka, prikry iba tensou priedusnou prikryvkou, miestnost vetraj. vela, vela tekutin. pri horucke moze babo dostat aj zimnicu, vtedy prikry teplejsie, ale davaj pozor aby sa neprehrialo. drzim palce!!!