Čo je biela hrudka pod predkožkou u 4 ročného?

tanja61
23. sep 2011

ahojte baby neviem ci budete mat skusenosti ale moj 4rocny syn ma pod predkozkou bielu hrudku v tvare fazule,neboli ho to boli sme s tym u lekara ale ona povedala ze tam nic nevidi a kym cika tak je vsetko ok ☹ ale zda sa mi ze sa to zvacsilo neboli ho to a predkozku neviem stiahnut a nechcem na silu ☹ moze to byt smegma?dakujem za kazdu radu som vystrasena ☹

brunetka231
25. okt 2017

Dakujem pekne za nazor.No cikanie nestipe neboli len mne tam ta hrcka vadi.Nerozumiem tomu.No ta predkozka sa mu uplne neda stiahnut ale ani mu nedam nasilu pokial tam nieje zapal a tiez bez narkozy.On si sam pri pretahovani kus poranil pipik tsk to ho stipalo.Mozno ho to aj svrbelo tak natahoval a potom sme davali framikoin🙂

viktorria
8. nov 2017

@brunetka231 skuste mu na noc dat olivovy olej do plienky. pekne to zvlacni a premasti jemnu kozicku. tak ako sa to objavlo zo dna na den tak to aj zmizne.. pukne to ani nebudete vediet kedy a v podstate to sposobi to ze budete vediet stiahnut predkozku viac. takymto sposobom sa postupne oddeli predkozka od zaluda. je to normalne. nie je to nedostatkom hygieny, ale proces oddelovania 🙂

silesias
8. dec 2017

Idem si po radu, malý má smegmu, samozrejme kostičky má prilepený a nejde mu úplne stiahnuť, dnes pri natierani a pretahivani mu kus smegmy vyšlo ale ostalo zaseknutej medzi prednozkou, malý ma teraz vieš opuchnutého a na dotyk bolestivého. Pritom to aj vyzerá ako krvavé ale nekrvaca to, neviem teraz čo s tým. Smegmy je veľká asi ako veľká fazuľa cca pol vytŕča a pol je dnu ale nejde von. Neviem teraz čo mám robiť, ďakujem za radu

zuzina316
8. dec 2017

@tanja61 aj mne na Kramaroch povedali ze to biele je maz a ze je to OK. ( maly mal 18 mes.)

moniikka
24. júl 2018

@silesias toto ma teraz náš skoro 3ročný synček.Smegmy nemá až toľko akoale váš,ma to krvavé ale nekrvaca to a nedá sa ani dotknúť pipinka.Ako ste to nakoniec vyriešili

silesias
24. júl 2018

@moniikka kúpila som borovú vodu v lekárni a t vyplachovanie pipika. Trvalo to asi týždeň maximálne. Prvé tri dni som mu to 3x denne. Manžel mi ho držal ja som stiahla no nie moc a striekačkou mu nastrieľala tu borovú masť. Do týždňa v pohode. Zahojeny, krásne sa dal pretiahnuť a preto to také mal lebo to sa ťa predkozka odtrhla. Teraz sa mu dá už skoro celý stiahnuť.
Tá Borová voda v lekárni cca 3€ nestipe a krásne zahojí.

punkreas534
3. okt 2019

@iwanna my stým mávame veľké problémy Môj ročný syn to má už asi 4ty krát a vždy keď mu to vyšlo tak dostal silný zápal ztoho ale robíme kúpeľ zo slezu nebadaneho tak konečne začalo pomáhať

bejkaj
23. mar 2021

@punkreas534 ja som robila denne kupele v sleze cca mesiac a mozno aj dlhsie ale nepomohlo.teraz kupem v repiku a je to lepsie.ale citala som ze aj slez je dobry ale pomaha ako komu.kamoske tiez pomohol pri obidvoch chlapcoch slez.uvidime ako to dopadne.ale som rada ze uz by mu to mohlo ist aspon lepsie stahovat kedze vdaka smegme sa mu trochu kozicka oddelila.