Čo mám dať 5 ročnému na zapchatý nos pri alergii?

9. máj 2021

Poradite, mamky? Maly berie Zyrtec, ma v izbe cisticku vzduchu, no stale sa v noci nostek zapcha. Kortikosteroid do nosa a Prednisone odmietame davat kvoli neziaducim ucinkom.

Dakujem!

luccija
9. máj 2021

Berie dobrú dávku?

pribinak
9. máj 2021

Zyrtec je malo. Skús aerius, alebo Spirabel. Ráno na lacno. Pekne to obalí sliznicu. Ja som alergik a beriem Nasofan. Sú to kortikoidy, ale všeobecne veľmi dobre znášane. Fakt nepoznám nikoho kto by mal nejaké nežiadúce účinky
Das ráno a večer po jednom strelu do 1 dierky. Fakt to skvele pomáha.

autor
9. máj 2021

@luccija 5 ml, maximalnu moznu.

@pribinak Ja som mala alergiu 10 rokov dozadu a zo spreju sa mi urobila v nose bakterialna infekcia, znizuje imunitu u deti vplyva na rast, endokrinologovia dvihaju prst. Zacneme s injekciami, aby sa vyliecil, len tie noci su hrozne, rste len vcera sme boli u alergologa.

luccija
9. máj 2021

A to od včera berie liek?nemôžeš čakať hneď úľavu.

simsalabim
9. máj 2021

Podla mna, ak chudak nemoze dychat, mu ten sprej po dobu tak 10 dni naozaj neublizi a mozno postaci, kym najhorsie prejde. Nemoct dychat je trapenie!

autor
9. máj 2021

@simsalabim Hej, je to strasne. Ja som tu infekciu dostala do tyzdna.

autor
9. máj 2021

@simsalabim prespal celu noc, o druhej vyfukal nostek a spal dalej.

autor
9. máj 2021

@luccija Ano, Zyrtec sme dali vcera. Vraj maximalny ucinok nadobudne na treti den.

kika831
9. máj 2021

Spirabela- skvele zabera v kombinacii so sprejom flixonase.

ivanka12311
9. máj 2021

Livostin do nosa

scila
9. máj 2021

Mojim chalanom okrem liekov ešte preplachujem nos mierne slanou vodou s konvičkou rhinohorn. Odkedy to používame mám pocit, že sa im polepšilo.

kepassa
9. máj 2021

@kika831 suhlas aj nam to nasadila alergologicka a konecne ma po 3 mes.pokoj

niky21
11. máj 2021

Ospravedlňujem sa, že sa sem,, vopchám,, ale máme rovnaký problém, syn má 5,5 roka, zatiaľ čakáme na vyšetrenie, ale tiež celú noc plný nos, cez deň je v poriadku, ale stačí, že po skáče po posteli, trošku prachu a už kýcha, tečie mu z nosa... Čo mu prosím môžem kúpiť v lekárni, kým sa dostaneme na alergologiu? Lieky sú až od 6 rokov, keď má 5,5 roka môžem mu nejaký dat? Vďaka