Čo mohla toxoplazmóza spôsobiť bábätku?

teada
27. aug 2012

ahojte...mate niektora skusenost s toxoplazmozou?dietatko sice uz je narodene, ma mesiac, ale zistilo sa ze mama prekonala toxoplazmozu, len nevedia ci v tehotenstve alebo este davno predtym...co to mohlo sposobit babatku?citala som, ze vtedy vlastne sa nedari otehotniet alebo sa do 3 mesiaca potrati..nic z toho sa nastastie nestalo, len ci nie su nejake nasledky na dietati...ak viete, dakujem za odpovede

miska01nr
28. sep 2013

@katkanova urcite by som na tvojom mieste trvala na tých vysetreniach a ked tak pridi si na Sk porobit vyšetrenia,pokial sa to bude dat .drzim palceky všetkým tehulkam,nech táto choroba nezasahuje do vyvíja našich deticiek 🙂

miska01nr
9. okt 2013

@mariro ahoj . Rada by som sa este informovala teba,kedže mame podobný príbeh s toxo,či po narodení robia uz v porodnici nejake vyšetrenia aj babetku,alebo treba s ním potom behnut na infektol. oddelenie .ja mam v knižke poznačené ze som brala ATB ale nejake odporúčania o vyšetrení pre babetko tam neni spomenuté .dakujem

mariro
10. okt 2013

@miska01nr babetko ma po narodeni pol roka tvoje protilatky ,takze sa ziadne testy nerobia,az potom.My sme boli na krv na infekcnom ked mala 7 mesiacov a vysledky ok,ziadna toxa. 🙂

miska01nr
10. okt 2013

@mariro lebo mne to tam potom na infekcnom ukončili ,ze neni potrebna dalsia liecba ale nevraveli mi nic,ze mam prist s malou,ked sa narodi.budem sa musiet na toto este ja informovat v porodnici,alebo potom u pediatricky.dakujem moc 🙂

danuska123
26. dec 2014

Ahoj dievcata som momentalne v 27 tyzdni tehu pred 2tyzdnami mi brali krv a robili glukozovy test.Volala som si na vysledky kde mi sestricka povedala ze mam lrist za doktorkou us som.mala zle tusenie.Doktorka mi povedala ze mi vysiel pozitivny test na toxoplazmozu ktori pred tromi mesiacmi bol negativny takze som sa musela nakazit niekedy teras poslala ma na infekcne kde mi nasadili antibiotika rovamycine 3x dene po 2 tabletky.dalej mi vysli pozitivne protilatky nakolko mam skupinu Anegativ a manzel Opozitiv musela som si kupit v lekarny injekciu ktoru mi pichnu 28 tyzdny a abi toho nebolo malo pozitivny test na teho.cukrovku objednana diabetologovi.tak som mala teras smutne vianoce stale myslim nato ci to neovlivni babetko mate niekto podobne skusenosti .mam 34 rokov a toto je moje druhe tehu pred 7 rokmi som mala tehu bezproblemove.dakujem za kazdu odpoved

epsonka45
19. júl 2015

@mariro ahoj.vidim,ze si v tehu prekonala toxoplazmozu. Bola ti zistena v 1.trimesti alebo 2? Bola si aj na nejakom vysetreni okrem krvi a sona. Bojim sa aby to nemalo nejake nasledky a rozmyslam nad sonom v nejakom specializovanom zariadeni. Mne bola zistena v 8tt. Dakujem

zukzus
11. okt 2018

@malaberuska viem, že táto diskusia je už stará, ale mám ten istý problém. Asi pol roka pred otehotnením som prekonala toxo. Počas tehu som brala asi dva mesiace antibiotiká. Narodil sa mi zdravý krásny chlapček. V pôrodnici mu urobili sono hlavičky aj očné vyšetrenie absolvoval. Infektologicka chcela aby sme prišli na krv hneď v prvý týždeň po prepustení z nemocnice, čo som odmietla a požiadala o odobratie krvi u detskej lekárky. Teraz som volala o výsledky a vraj malý má protilátky a máme prísť opäť na krv. Moc tomu nerozumiem, veď keď má protilátky, tak by mal byť v poriadku, nie? Vy ste ako dopadli? Tiež vás takto často nútili chodiť na krv?

malaberuska
8. nov 2018

@zukzus ahoj, mozno uz neskoro reagujem. My sme tam boli raz na kontrole.. potom nas este hnali na neurologiu a neviem kam a opakovane kontroly som uz potom odmietla. maly ma zajtra 5 rokov a je uplne v poriadku. drzim palce 🙂 ja som brala cele tehotenstvo antibiotika.

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mony221
17. aug 2022

Ahojte maminy prosím vas ja mam takuto otazocku ak zena prekona toxoplazmozu pocas tehu a neuziva lieky na to kedy sa zisti po narodeni babatka ci je vsetko ok alebo mu nieco je? Ocne usne je ok sono mozgu z neurologie ok myslite ze vekom sa moze nieci zmenit?