Čo môžu byť fľaky a pľuzgiere na rukách? Odporučte kožnú v SC.

weja88
20. jún 2019

Ahojte zienky,
chcem len vediet ci ste sa s niecim podobnym stretli.
Dcerke sa asi pred 5timi dnami objavili na prstoch (palcek a ukazovak) tmave fliacky. Dnes rano som ale spozorovala ze to ma rozsirenejsie a na jednej ruke sa dokonca vytvorili aj pluzgiere.
Lekar hovoril iba o moznej alergii a teraz nas odporucil koznej lekarke.
Stretla sa s takym niecim niektora z vas? Nechce sa mi verit ze by to bola alergia.
Tiez by som mala otazku na zienky z SC a okolia - kam najlepsie ist ku koznej lekarke s 1-rocnym dietatkom? Viem ze na poliklinike je kožná ale neviem ci berie aj deti a skoro rano vstavat je pre matku s dvomi detmi dost nepohodlne. Ved to vela z vas pozna.
Dakujem za kazdu radu a nazor

Stretl

majadocky
20. jún 2019

@weja88
Ahoj. Aj ja som zo Senca. Kozna na poliklinike berie aj deti. A chapem, s tymi casenkami a cakanim s malymi detmi...cele zle. Sama mam 2 deti. No ale ci je az taka dobra? Hmmm...?
Co sa tyka kozneho problemu, mrzi ma v tomto neviem poradit! Prajem skore uzdravenie! Drzim palce!
Maja

lindusss2016
20. jún 2019

Vygoogli si dyshidroza a porovnaj, ci by to nemohlo byt ono. Kym sa dostanes ku koznej, kup v hypermangane alebo v repiku. Treba to vysusit

weja88
autor
20. jún 2019

@majadocky ano, uz sme to preverovali, berie aj deti. Chvalabohu.
So starsim synom som chodila ku koznej do GA. Bola dobra a este k tomu v utorky brala deti do 3 rokov prednostne. Ale pediater mi povedal, ze tam uz neni, co je obrovska skoda.
Tato senecka kožná je dobra co sa tyka dospelych, tak dufam ze bude dobra aj ako detska. Ja som u nej bola tento rok a bola velmi zlata, mila a ustretova. Nie je tam uz ale ta stara, ale mladsia, Deana. Zrejme nejaka rodina, pretoze maju rovnake priezvisko. To si uz ale nepamatam 😀

weja88
autor
20. jún 2019

@lindusss2016 dakujem za tip. Vypada to tak ze by to mohlo byt ono. V kazdom pripade uvidim zajtra co povie kožná. V kazdom pripade urcite aspon ten repik vyskusam. Nebude s tym taky problem. Mala sa rada cvachce vo vode 😊

loginexistuje
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
20. jún 2019

@weja88 moja to tiez mala, je ekzematicka. Aj muz to mava. Treba konat rychlo, lebo jej sa to rozsirilo aj na nohy. Svrbi to a je to aj citlive. Takze kym su pluzgiere vysusovat a potom, ked to popraska, tak zas mastit, lebo to bude mat mozno aj do krvi 😐

terezka1947
20. jún 2019

@lindusss2016 prosim ta,to v hypermangane kupat,ci iba natierat roztokom z neho?dakujem

majadocky
20. jún 2019

@weja88

Aha dakujem. Ja si pamatam tu starsiu.
No ja som so synom mala iny problem...atopic.exem plus impetigo. No chodila som na kramare. No dookola ten isty princip liecby a plus kortikoidy a vracalo sa. Vtedy mal 1.5roka, teraz ma 3.5
No v konecnom dosledku nam pomohla homeopaticka.Tak co pomoze jednemu nemusi druhemu.
Este raz skore uzdravenie...a vyliecenie. Drzim palce!

weja88
autor
20. jún 2019

Taaakže, nove spravy. Sla som pre syna do skolky a na moje nemile prekvapenie mal na ruke presne to iste co dcera, iba bez tych fliackov. Sli sme teda do lekarne. Lekarnik si synovu ruku si obzrel, nieco poradil, ale odporucil mi pockat na jednu pediatricku ktoru prave cakal. Pani doktorka bola mila a ochotna. Ruku si prezrela, vypocula ma a diagnostikovala kontaktna dermatitida. Odporucila pluzgiere prepichnut sterilnou ihlou, vysusit hypermanganom a postihnute miesto a zacervenane okolie natriet vychladenym fenistil gelom. Ako pricinu uviedla mozny kontakt s niecim drazdivym, do popredia dala rozne rastliny a buriny, hlavne ambroziu. Jednu sme nasli hned vedla pieskoviska. Aj by to mozno sedelo, lebo obaja maju pluzgiere medzi palcom a ukazovakom. Podla mna to mali z niecoho co chytali.
Dyshidrozu som pripustala ked by to mala iba dcera, ale obaja? To by bola sakra nahoda.
V kazdom pripade, deti mam uz osetrene, na bolest ani svrbenie sa nestazoval ani jeden, vobec to nevnimali. Fungovali ako vzdy. Budem to ale sledovat a ked sa to znovu objavi alebo neustupi, koznej lekarke pojdem tak ci onak.
Dakujem za kazdu radu a ochotu pomoct.
Pekny vecer vsetkym
Veronika

lindusss2016
20. jún 2019

@terezka1947 ja som ju v tom kupala. Mala to aj na nohach. Ale len slabuckoruzovy roztok

terezka1947
20. jún 2019

@lindusss2016 dakujem. kolko to asi trvalo,kym to preslo?ja mam tiez na rukach..a pamatam,ze som to cca 10r doadu mala...ani neviem,co mi dali,nejaku farebnu robenu vodicku.
a teraz ma syn kiahne,cize spolu s nim kupem v hypermagnane aj svoje ruky😀

lindusss2016
20. jún 2019

@terezka1947 fuha, no za par dni sa to vysusilo, ale mala ruky dost dlho dopraskane az do krvi. Len ona si za to isto aj sama mohla, lebo vonku lepsej zabavy nepoznala, nez sa hrabat v strku alebo v prachu suchat ruky... tak ak sa o to budes starat, zmizne to iate skor. My urcite aj mesiac sme sa s tym trapili

andrea54321
2. sep 2023

@weja88 dobrý deň prajem. Prosím vás čo vám na to odporučili?