Čo na laryngitídu 5 mesačného dieťaťa?

083maria
13. jún 2012

Mam 5 mesacne dievcatko, je zachripnuta,hrdielko opuchnute, nevladze sa nahlas smiat. Davam jej calciovy sirup a obklad na hrdielko. Asi chcem zazraky aby jej to preslo hned.. 🙂 ved to poznate, radsej by som bola ja chora ako deti. ak mate nejake rady,poradte

ivett1
13. jún 2012

@083maria ahoj, nič lepšie nepoznám ani ja... naozaj je najvhodnejší sirup calcium chloratum a tie zábaly...vždy to zaberie, len treba trpezlivosť 😉 držím palce, nech ste čím skôr zdraví 🙂

martus1
13. jún 2012

No to by snad mal posudit lekar u takych malych deticiek a nie hladat rady na nete. U takeho maleho dietatka sa netreba spoliehat na nazor prispievateliek 😔 , situacia sa moze zmenit z hodiny na hodinu 😕
U nas na laryngitidu davame calciovy sirup + dithiaden , pri horsich stavoch + prednison, no davkovanie zalezi na to ake velke/male dietatko je.

luciferkax
13. jún 2012

nám kalciový sirup zaberie hned, len zahlienený ostáva ešte dlho.. no s tak malým drobcom by som to asi konzultovala s lekárom, nech pre istotu dá aj lieky potrebné pri záchvate.

caly8
13. jún 2012

@083maria .. utekaj k lekárke ..laringitída nie je sranda ..dieťatko sa môže dusiť a to isto nechceš .. je maličká nespoliehaj sa rady z netu .. ako píše martus1 ... u nás na laringitídu dáva rectodelt čípky a vlhký vzduch musí byť .. našťastie moje dieťa to malo len raz a po jednom dni bol stav po tom síce kortikoidnom čípku super .. skoré uzdravenie 🙂

jerryjanka
13. jún 2012

nedavno sme si tym prešli ale mali sme v noci aj zachvat
takže solmucol sirup
fenistil kvapky
v pripade zachvatu rectodelt čipok, dychať studeny vzduch
zvlhčovať vzduch v izbe, vetrat, slane plienky mokre okolo postielky

cicimon
13. jún 2012

co tak navstivit lekara namiesto samoliecby?

karmelka77
13. jún 2012

Ako si dosla nato ze je to laryngitida vobec??? to ze ma zapalene hrdielko a je zachripnuta nemusi este znamenat ze to je ono, ved pri tom sa dieta dusi kaslom a tuto podstatnu info si neuviedla...a neviem ale mam pocit ze laryngitida je skor v zime ako teraz v lete...my sme mali minule pusteny zvlhcovac vzduchu pri chorobe a stale vypinal lebo bola v dome dostatocna vlhkost teraz...moze mat kludne aj anginu alebo nejako prechladla...takze jedine lekar ti poradi...

montinka
13. jún 2012

s laryngitidou by som nesrandovala a hlavne neliecila sama! ved ti moze mala dostat zachvat a nam vtedy pomaha cipok rectodelt a ten je len na predpis. takze sup sup k lekarke. a inak kalciovy sirup,fenistil kvapky (dalsie na predpis) pomaha a zvlhcovat vzduch v miestnosti

akova
13. jún 2012

na rozpustenie hlienov Sinupret, môj maly dostal zachvat ako troj mesačny 😒 dostali sme Fenistil kvapky, Kalciový sirup, Sinupret. Po Rectodeltovom čípku sme mali týžden hnačky.. ☹ a do zvlhčovača vzduchu sme naliali vincentku...

lucon
13. jún 2012

Ahoj 🙂
okrem Kalcia, vlhkeho vzduchu este pomaha teply olejovi zabal na hrdielko (na vlozku alebo plienku). je to protivna a stresujuca choroba, ale u lekarky sa toho asi az tolko toho neporiesi. tiez ti len povie rady, ktore tu uz odzneli a predpise recepr na rectodelt, ak ho nemas. ja ho mam vzdy pripraveny , keby bolo zle nedobre, a na pohotovost sa tiez da v pohode dobehnut, ked sa ti to uz nezda. ved zachvaty co viem prichadzaju hlavne v noci,... prajem, zeby vas to obislo, papa 🙂

cerez
13. jún 2012

Môj syn to mal tiež ako 5 mesačný, dostali sme antibiotiká a kortikoidné protizápalové čípky. Odporúčali nám aj dávať teplý olejový zábal na hrudníček a časté krátke vetranie. Určite choďte za doktorom!

majkushka
13. jún 2012

my sme to mali do 6 rokov a mali sme inhalator čo sa vstrekol aby uvolnil dychacie cesty inak vždy pohotovost

lela1
13. jún 2012

No pozor,laringitida nie je sranda,maly ju mal pred 2 tyzdnami a hoci sme boli liečený prešlo to až na obštrukčný zápal priedušiek,malý sa mi dusil a skončili sme na detskej JIS,už by som to nikdy nechcela zaziť,takže v tvojo prípade by som nečakala a bežala k lekarovi,vidiš ako sa to celémôže skomlikovať,držím prsty.

terina25
13. jún 2012

a si si istá ,že je to laryngitída?laryngitída sa prejavuje tak,že dieťa sa dusí ,počuť piskot ,keď dýcha,má zachrípnutý hlas,nevie sa nadýchnuť,keď kašle ☹ Moje deti to mávajú.Ale v lete to ešte nikdy nemali.Majú to len v zime.A stále to príde ,,nečakane,,Nič im nie je,sú zdraví a odrazu v noci sa začnú dusiť.Predtým,keď sme nevedeli o čo ide,tak sme bežali na pohotovosť a tam nám dali rectodelt čípky.teraz už máme čípky predpísané od nášho pediatra a máme ich doma ,, po ruke,,Ja som ešte v zime otvárala deťom okno,aby sa nadýchali studeného vzduchu,aby im odpuchlo hrdielko.pretože je to veľmi nebezpečné a dieťa sa može zadusiť.A čítala som,že v lete je dobré,ak má dieťa laryngitídu, otvoriť mrazák a dať tam dieťaťu hlavu,aby dýchalo ten studený vzduch.no, neviem si predstaviť,ako to urobíš s 5 mes.bábom.A ešte mi sestrička radila dávať obklady na hrdo - dať na plienku oliv.olej a dať zohriať v mikrovlnke.a to dať potom na hrdlo.ALE POZOR aby to nebolo horúce,pretože možeš dieťa popáliť! ja by som určite šla k lekárovi.radšej raz ísť ako neísť a ľutovať.