Čo na potničky?

lusia222
22. jún 2013

Ahoj maminy,mame mensi problem.Moja mala ma 8 mesiacov a v tychto teplach mame doma 27stupnov aj napriek tomu ze ju vetrame a cely den nam do izby nesvieti slnko.Problem je v tom ze sa jej zacnu postupne ako sa otepluje vyhadzovat na ruckach od ramienok az po zapastia potnicky jedna na druhej.Ma na sebe bud tenucke body na ramienka a bez noziciek alebo vobec nic okrem plienky.Na noc ma len bodycko bez rukavov a noziciek.Cez noc jej potnicky zlezu ale cez den sa zase vyhadzu.Co mam s tym robit?

liz_lemon
22. jún 2013

@lusia222 moj maly ich ma po celom krku, ale iba ho viackrat za den kupem v cistej vlaznej vode, teraz sa ma ochladit, takze to zmizne

bubula_007
22. jún 2013

@lusia222 aj môj malý má potničky, ja ho po sprche-kúpaní natriem tenučko sudokrémom. A cez deň dávam aspoň tielko, aj keď máme v byte o niečo viac, ako píšeš ty. 😅

extrate
22. jún 2013

umyť s čistou vodou a trochu potrieť s maizenou
@lusia222

lienkao
22. jún 2013

oni pomiznú samé, ale základ kúpanie a vysušovanie, tak ako píše @bubula_007 - tenučko sudokrémom alebo imazolom

aristka
22. jún 2013

telíčko pekne poprašuj klasickým deckým púdrom...pekne zmiznú a malého nebude nič svrbieť...

mondulka
22. jún 2013

AJ mi máme potničky úplne všade po chrbátiku aj celých ručičkách,malá sa stále potí má to po tatinovi takže jej ani nemiznú tak ako tu píšete ona ich má stále v kuse.Aspom myslím že sú to potničky maličké červené pupáčiky také ako krupica ale ani sa neškriabe ani nič takže ju to nesvrbí

xlucia
22. jún 2013

@lusia222
@bubula_007
@lienkao
@mondulka ziadny sudocream ziadny imazol. kupte si puder z DM v zelenom baleni, ten je na potnicky ako stvoreny. predchada vzniku dalsich a krasneho hoji tie co uz su. stoji 2e

aristka
22. jún 2013

@xlucia ono všeobecne decký púder aj aviril,to zo sudokrémom je zbytočnosť lebo pokožku mastiť je zbytočné a imazol to už nekomentujem ...takže ti dávam za pravdu... 😉

xlucia
22. jún 2013

@aristka ano puder. ale do vacsiny davaju kamilky, a to dnesne deti zial malo toleruju, a na potnicky su kamilky hruza. preto som radila ten z DM lebo je v tom aj trosinku zinku na zasusenie a je bez chemickeho bordelu... ale tak nudzne aj aviril... len mne je hrozne mimo tych kamiliek aromaticky

1katkas
22. jún 2013

ja mojmu nic nenatieram na tie potnicky.. nedavam mu nic ani tricko ani kratase ani ponozky..hadam zmiznu potnicky ked sa vetraju

lin123
23. jún 2013

@lusia222 staci cista voda,postupne to zmizne a ak velmi chces..nam pomohol sudocrem, na noc natriet trosku, nie vela a rano uz nic nebolo...ale furt natierat sudocremom..to sa mi zda prehnane..radsej len tu vodu a trpezlivost.

mikymiky
23. jún 2013

@xlucia nevies prosim ta, aka znacka je ten puder (babylove, weleda a pod.)? Pripadne nejake blizsie info o nom. Zajtra ide mama do DM a chcem ju presne instruovat, nech mi neprinesie nejaku blbost. Dakujem!

mikymiky
23. jún 2013

@xlucia jezis ty si poklad, dikes!

xlucia
23. jún 2013

@mikymiky za malo. hlavne nech pomoze. nam pomaha

mikymiky
23. jún 2013

@xlucia aj ja dufam, ze pomoze, mala to ma uz uplne hrozne a to chodi po byte bud iba v plienke, alebo komplet naostro. Esteze sa ochladilo.

bianca
23. jún 2013

sudocrem je najlepsi a setrny .Imazol v ziadnom pripade. Za mna hovoria dlhorocne skusenosti z praxe

lenkadlo
23. jún 2013

Super zabera sudocrem. Moja s nimi pride aj zo skolky ked je teplo, len natriem a zmiznu, asi sa inak tomu neda zabranit ked je teplo ☹

lencika
24. jún 2013

ahoj ja som pouzivala bepanthen mast a nam pomohol hlavne som hladala nieco neparfumovane, preto som siahla po bepanthene

milota164
26. jún 2013

ja tiez pouzivam Bepanthen. Ale mohla by to byt aj alergia na slnko.