Čo na ranu na zadočku počas ovčích kiahni?

katkaseiner
5. jún 2013

Moja mala ma 9 mesiacov a ovcie kiahne, potierame tekutym pudrom a fenistil kvapky davame. Ma aj na viecku ocka, ale na to tiez mame speci kremik ktory pomaha. Horsie je to so zadockom... hned vedla zadkovej dierky ma 2 pluzgiere, z ktorych jeden je uz velka rana... Citim sa ako hrozna mama. Este vcera to bola chrasta ako kazda ina. Lenze kedze je to pod plienkou, udusene v tom prostredi, mala cura a kaka, tak sa z toho dnes stala rana. Malu hrozne boli.
Bol niekto v tejto situacii? Napiste prosim co lekar odporucil. Zajtra lekara urcite zavolam, ale ten pride az cez obed, zatial by som rada vedela co robit. Strasne ju to musi boliet, lebo po vymene plienky vzdy velmi place.

vonicka
5. jún 2013

My sme mali kiahne v 10 mesiacoch, tiez kade tade, aj na zadku pri otvore. Potierali sme Tanno herbal, malo by to byt lepsie ako tekuty puder, ktory sa uz dnes neodporuca. Podla mojho postrehu, tie pupaky, ktore sme mu natreli hned od zaciatku, mu narastli mensie, ako tie, u ktorych som nechala volny priebeh.

lenkadlo
5. jún 2013

Ja som dala framikoin, ale puder co mi ostal ked som mu este zasypavala pupcek.

mia18112
5. jún 2013

@katkaseiner Tekuty puder sa uz nema davat !!!!!!! Potvrdili to pediatri aj kozni lekári . Vraj len Tanno herbal. My sme dokonca prve 4 dni nedavali nic, lebo sme nezohnali Tanno Herbal.

aristka
5. jún 2013

skús jej to klasicky potrieť len betadinou,nič nato nedávaj ,nehnisá to ,je to len otvorené,preto to rieš len dezinfekciou

yarnie
5. jún 2013

Nam na infekcnom odporucili iba kupat v hypermangane - ruzovej farby, ziadne potieranie. Na rany odporucali atb mast. Napr Bactroban.

aristka
5. jún 2013

@yarnie ak to nehnisá bactroban je zbytočný... 😉

adamko05
5. jún 2013

ja som používala švédske kvapky.. podierať, hocikoľkokrát za den... nezadubí sa to ako s pudrom... ten by som isto nedáva a už vôbec nie k zadočku.... skus tie kvapky...

bodka70
5. jún 2013

@katkaseiner ,môj synček má práve kiahne, 10mesačný . Tiež odporúčam to Tanno hermal, dcérke som dávala a veľmi rýchlo sa jej všetko zahojilo, do 11 dni mala všetky vyrážky zasušené. Od nej to teraz chytil malý, tak aj jemu dávam, hlavne v plienkovej oblasti to má najviac. a veľa vetrať riťku, aj za cenu občasných mláčok, nechávam ho aspoň 10 minút po každom prebalení bez plienky.

yarnie
6. jún 2013

@aristka ja nie som doktor, len som napisala co nam odporucili na infekcnom v nemocnici, moj syncek mal tazky priebeh kiahni a dostal aj Herpesin a mal hlboke zavrete aj otvorene rany. Mozno to bolo odporucanie len pre nas.

veppa
6. jún 2013

My sme mali ako 6mesacny.Urcite puder nie.My sme mali najviac v pratiach pod plienkou :(,tiez som sa bala.Aj viackrat denne som umyvala pod prudovou vodou a do sucha "vytapkala" plienockou-nie suchat! a len Tantum Verde-stetcom,nic viac.Tiez som googlila vsetko mozne,ale je to to ozaj ucinne a ranky schli bez komplikacii.

milota164
27. jún 2013

my sme mali tiez na zadocku pupak ale natierala som jej to len bepanthenom a pekne sa jej to zahojilo