Čo na synove vyrážky?

dusana1254
30. júl 2019

Dobrý deň mám doma syna 8r a má takéto vyrážky a ja neviem čo mu nato dať má to už asi 3dni

dusana1254
autor
30. júl 2019

Pardon za ten nadpis je zlý

anjika44
30. júl 2019

herpes

dusana1254
autor
30. júl 2019

@anjika44 a čo na to?

barbellka
30. júl 2019

@dusana1254 to je herpes - masticka zovirax na to pomaha (ale neviem ci ju mozu deti, to si zisti)...po par dnoch to prejde - neboli ste niekde v restike alebo niekde kde pouzil iny pribor ako doma?

candii
30. júl 2019

Herpes, hlavne nevytlacat lebo sa to rozšíri. Choď do lekárne, tam ti poradia čo je najlepšie na to.

patulienkab1
30. júl 2019

u nás zaberá tea tree oil a masť zn. weleda

dusana1254
autor
30. júl 2019

@barbellka nie, spal len u kamarata a možno tam niečk

daniella30
30. júl 2019

@dusana1254 mne to pride ako ekzem, vola sa sladke chrasty a vyskytuje sa u malych deti hlavne okolo ust. Male drobne pluzgieriky z ktorych vyteka zlta lepkava tekutina. Ist k lekarke.

simca06022011
30. júl 2019

Herpes, acyclovir krém, treba sa poradit c lekárni. Mne pomáha natrieť propolisom a potom ten krém. Účinný je aj teatree, Zinková masť... Určite s tým netreba chodiť na slnko, nechytat, neskrabat, dodržiavať hygienu. Je to nákazlivé.

gabika0825
30. júl 2019

Je to herpes.. treba kúpiť herpesin - krém, potom to treba vysúšať alpou... v žiadnom prípade to neoplachovať vodou, ani sa toho nechytať rukami!!! Potierať to treba vatičkami do uší keď tak, a nie prstami!! A keby náhodou že by to došlo do kontaktu s rukami tak umyť hneď ruky!!

ladybug138
30. júl 2019

Ano, herpes, pozor, silno nakazlivy, treba vlastny uteracik, pribor, poharik, nechytat a hlavne nechytat potom ine casti tela, pri oslabenej imunite sa moze rozsirit aj inde... Najlepsi je podla mna herpesin krem, natierat pravidelne a potom poriadne umyt ruky

barbellka
30. júl 2019

@dusana1254 je to mozne - mne sa to vzdy da z cudzieho priboru a je jedno, ze je cisty ale aj tak. Inak sposobuje to herpes virus predpoklada sa, ze ho mame kazdy v tele, len je to o tom, komu a ci sa prejavi. Pozor ale na nakazlivost, pretoze je dost nakazlivy - nechytat a ked mu to prejde, vymenit kefku, poprat uteraky a pod.

gabika0825
30. júl 2019

@dusana1254 Môže to mať kludne zo slnka... kvoli žiareniu

dusana1254
autor
30. júl 2019

Mne napríklad rodičia potierali herpes pastou

zlatica99
30. júl 2019

@dusana1254 tiež si myslím, že ide o herpes ale byť tebou idem k doktorke aby mu na to dala nejakú mastičku.

dusana1254
autor
30. júl 2019

Môže byť aj toto?

bobula46
30. júl 2019

Odporúčam aloe Vera hojiva mastička. Ja som poskusala kadejaké krémy, náplaste a zabralo až toto. A potom daj pozor aby si to neškriabal lebo si to roznesie po celej tváričke

simca06022011
30. júl 2019

@dusana1254 mozete vyskusat, ale s obsahom acycloviru sa mne zdaju najucinejsie... ono je to tak, ze kazdy mame ine skusenosti, niekomu nieco pomoze, inemu nie. Ratajte s tym, ze to moze trvat tyzden-dva kym sa to zahoji. Mozno aj nejaky B vitamin by sa mu zislo doplnit.

lilitela
30. júl 2019

@dusana1254 Herpes. Ak nemal nejaky stres alebo horucku, tak moze aj silne slnko spustit vysev pluzgierov. Dobre su aj tie naplaste, neliecia, ale zabranuju dotykaniu sa a teda sireniu infekcie, ohrozene su najmä male deti, lebo u dospelych sa predpoklada ze 90% populacie herpes v sebe nosi.

dusana1254
autor
31. júl 2019

@lilitela neviem čo mám robiť natrela som mu to všetko a ono sa to ešte zvedčilo

candii
31. júl 2019

@dusana1254 no rozšírilo sa mu to 😬 čím si mu to natrela?

soulmate9
31. júl 2019

Svrbí ho to? Ak áno, herpes to nie je. Mala som presne niečo také na tvári. A svrbelo to a boli to SLADKÉ CHRASTY. Hlavne nech si to nechytá a neskrabe. Je to prenosné. Treba ísť s tým ku kožnej, dá masticku.

soulmate9
31. júl 2019

@dusana1254 ako píšem, herpes to nie ale sú to sladké CHRASTY. Navštívte koznu lekárku. Lebo to bude mať všade po tvárim

candii
31. júl 2019

@soulmate9 herpes normálne svrbí. Toto nie je sladká chrasta ani zďaleka.

dusana1254
autor
31. júl 2019

@soulmate9 on mi povedal že ho to nesvrbi

dusana1254
autor
31. júl 2019

@candii
Týmto minulý rok mu to pomohlo a teraz nič

galioska
31. júl 2019

To je herpes, oslabená imunita...doma teda tree na to zriedit s vodou, propolisovu tinturu aby to vyschlo a potom nejaký výživný krém aby sa to zahojilo, doma nech používa svoj pohár, uterák, umývať ruky nechytat

lilitela
31. júl 2019

@dusana1254 So sladkymi chrastami nemam skusenosti. Herpes sa lieci aj 10 dni. Mohlo sa to zvacsit. Mne sa vzdy vyhadzoval len na hornej pere, az raz, na spustac si nespomeniem, to zacalo tradicne na hornej pere, potom na dolnej a dokonca aj na brade som mala. A nieco podobne sa stalo tusim raz aj mojej mame. Ono sa to "nerozsiruje" v pravom zmysle slova, ale ak je organizmus, alebo aj dane miesto (vsak minuly tyzden boli zase cez 30°C teplty) nejako oslabene, tak sa moze stat, ze sa to prejavi na vacsej ploche a postupne.
Takto este - uz mu pluzgiere praskli, resp tvori sa uz chrasta? Myslim ze aj to by mohlo byt voditko, o aky problem ide.

gabika0825
31. júl 2019

@soulmate9 Je to herpes na 100%... len to má už v štádiu vypuknutia čiže je normálne že tá mastička hneď nezaberie, malý si to určite chytil a nedopatrením si to rozšíril a tým sa to zväčšilo... a herpes svrbí ale aj nemusí, keď už je v takomto štádiu, skôr to bolí..

dusana1254
autor
31. júl 2019

@gabika0825 Teraz je to takéto a predtým tam tá bodka nižšie nebola