Čo na upchatý noštek pre takmer ročné bábo?

charlottte
3. nov 2012

Máme aj kvapky ale nezaberajú moc....ďakujem

andrejka1983
3. nov 2012

v lekarni dostať kupiť taku malú flaštičku so solným roztokom, nam to dal lekár ked malá mala tiež asi rok a malá upchatý noštek 🙂 a to si iba nakvapkaš na vatový tamponik alebo na tu vatovu tyčinku čo do ucha a potieraš tým nosné dierky, uvolni to soplíky....🙂 farbí to troška do hneda tak sa nezlakni, ale je to učinne a bezbolestné

taawewe
3. nov 2012

doteraz naj co som skusila je bio karite nosny balzam znacka saloos,nam to v lekarni objednali a nemuseli sme platit postovne ako ked si to objednas cez net. Je to sice malicke a stoji to okolo 5 eur ale stoji to za to.len tym potries nostek a okolie,krasne to zjemni vysusenu pokozku a od soplikov mas aj do hodinky pokoj minimalne na 6 hodiek to u maleho zabralo.takze odporucam urcite toto,lebo si to davame aj my,ked mame nadchu. tak skore uzdravenie prajem:D

karamel
3. nov 2012

Hypomer hypertonik na upchate a zahlienene nosteky, dostat ho v lekarni, je taky oranzovy🙂

zuzka1008
3. nov 2012

quix, a nasivin

akire33
3. nov 2012

v lekárni sa dá kúpiť STÉRIMAR morská soľ + voda na upchatý nos je to myslím u od 3 mesiacov, nám to zaberá.

katuska169
3. nov 2012

bud tu morsku vodu na upchaty nostek ale ja som pouzivala pri malych olimp 🙂

simca06022011
3. nov 2012

mne sa viac osvedcil LIbenar - fyziol. roztok, je to v ampulkach, lebo mne mala zle znasala ten "sprej". Toto som jej kvapla, pockala, odsala... sa bolo. Ked bolo velmi zle natrela som nostek kremikom ako pise taawewe, aby sa jej aj lepsie dychalo

snu
3. nov 2012

aj u nas libenar..

bosoriak
3. nov 2012

Existuje nasivin pre novorodencov, ten som pouzivala. Nie casto a max. tyzden, ale jediny nam zachranil zdravy rozum a spanok. 🙂

kajkape
3. nov 2012

Pri poslednej nadche vela zaberal sterimar, odsavat odsavackou, potom nakvapkat nasivin uz na 1-8 rokov, potom uz len sterimar. Ak dojcis, tak na palicku nakvapkat svoje mliecko a po kazdom odsati odsavackou vytriet nostek svojim mlieckom. Ak su sopliky zelene, pomohol by jednoznacne pleumolysin co je ale na predpis.ALE ak neteplotujete, odporucam nedavat ho, nech si babo buduje imunitu. My sme sa tak dva tyzdne trapili... Vela trpezlivosti a nech vam to rychlo prejde.

ankaevka
3. nov 2012

používam quixx a po dvoch dňoch malej prestávajú soplíky tiecť a to ich ani neodsávam iba utieram vytečené lebo sa už strašne jeduje a nemôžem ju udržať pri odsávaní, som s ním spokojná 😉

luciannka83
3. nov 2012

sinupred, sú to tabletky na odpuchnutie nosovej sliznice, zároveň liečia. Ale neviem, či sa dajú používať už od roka.

pajerchinova
3. nov 2012

http://www.vincentka.cz/cs/produkty/vincentka-n...

omnoho lepsie na hlieny ako vsetky drahe morske spreje, a da sa doplnat z 1l flase, ktora stoji 1e. Vyborne rozpusta hlieny, mam to odskusane na vsetkych clenoch rodiny.

beatricer
3. nov 2012

U nás pomáha citrónová šťava. Treba ňou vytierať noštek. Vôbec to neštípe. A samozrejme lieči

iwiny85
3. nov 2012

Veľmi dobre pomáha Sinupret sirup na rozpustenie soplíkov a kvapky Nasivin, Quixx.

maji9
3. nov 2012

Mi pouzivame Aloe First velmi to pomoze aj na zapal hrdlo,aj na upchaty nos.Mame to od deckej lekarky ale aj cez internet sa to da kupit.Mi to pouzivame ako First Aid doma.

dejnas
3. nov 2012

na trhu je viacero druhov kvapiek do nosa, ktoré môžu už ročné detičky .... okrem toho - vynikájúce sú prípravky z morskej soli ... my sme v prípade silnej nádchy dopĺňali sinupretom 😉