Čo nosíte ako prvú pomoc na odraté kolená?

gabriela111114
13. máj 2016

🙂 chystame si si vybavu na dvor nejake leukoplasty a nejaku dezinfekciu by sme chceli. dakujeme

bubelko
13. máj 2016

ja som nosila dezinfecny sprej, kompresnu gazu (taka co sa neprilepila na ranu), samolepiaci obväz, leukoplast a steritrips (na stiahnutie rany) 😉

evittam
13. máj 2016

Nič, umyli sme vždy čistou vodou-našťastie nikdy teda nemali nejak extra hlboké rany - normálne odreniny. A keď sme prišli domov tak sme vydezinfikovali konopnou tinktúrou a hotovo, potom natreli konopnou masťou. 😉

kp7333
13. máj 2016

Von som nenosila nic specialne, vodu a papierove vreckovky sme mali vzdy so sebou, pripadne vlhcene utierky. A doma som dala sprej Detol a zalepila detskou naplastou.

hlouska
13. máj 2016

kedysi som nenosila nic, potom som nabehla von vzdy s detolom, teraz nosim detol len ked ideme na bicykli a ked sa ide na vacsiu turu, tak mam so sebou taky set (je tam leukoplast, dezinfekcne utierky a taky leukoplast na odreniny - hydrokoloidna naplast. Pred par mesiacmi som to kupila v Lidli, ale mavaju to aj v lekarnach, akurat to je asi drahsie. Ked je vonku odrenina a sme daleko, tak ta hydrokoloidna naplast je velmi fajn ; ona je fajn, aj ked sme blizko.

nikola262
13. máj 2016

Ahoj ja používam Aloe First sprej, je úžasný , ľahko sa aplikuje a je založený na báze stabilizovaného aloe vera gélu, včelieho propolisu, alantoínu a ďalších 11 starostlivo vybraných rastlinných extraktov. Má vyvážené pH, takže je vhodný aj pre citlivejšiu pokožku. Bežne sa kúpiť v obchode nedá ak by si mala zaujem viem ti ho cez kamaratku objednať a poslať 🙂

simca06022011
13. máj 2016

No este aby som ku vsetkemu aj prvu pomoc nosila :D Pri najhorsom ak ideme daleko od domu tak mame lekarnicku v aute :D na dovolenky detol a leukoplasty sadu roznych velkosti... nie som sisi.. to mozem potom vlacit ruksak haraburd stale so sebou, lebo "co ak". Ak je to vazne aj tak mi nalepka a sprej nepomoze :D

pes123456
13. máj 2016

celú nemocnicu príručnú treba nosiť minimálne

katka1981
13. máj 2016

nikdy som nic nenosila, raz padla na prechadzke, podkla ju kamoska, oskrela si latke aj kolena, ale to sme uz boli na ceste domov, doma som jej to umyla cistou vodou, a vystriekala oxy sprejom, nic ine by mi ani nedovolila. Ale pri druhom dietati zvazujem, ze nieco by som mohla nosit 🙂 Inak mi napadlo ako kamoske padla dcera a dost hlboko si rozbila celo. Nemali nic, tak poprosila jednu mamicku co mala flasu vody a s tym malej ranu vystriekala a leteli na pohotovost, kde jej to zasili. Ako prva pomoc je dobra flasa vody s tym sosacikom, tam urobis taky prud vody a vystriekas ak treba ranu. A chemiu treba starostlivo vyberat, aby viac neuskodila ako pomohla. Papierove kapesnicky a vlhcene utierky asi nosi kazda a tu vodu tiez.

ruthike
13. máj 2016

Stara dobra alpa🙂 eventuelne tee tra oil ale 100%

sardinka335
13. máj 2016

nemám nič....vedla ihriska je ,,picéria,, a tam pošlem deti nech si to umyju vodou - sociálku na mna no...

P.S. boli časy ked som mala Detol sprej - na odreniny to stači, nejaky leukoplast...ale bejvávalo...a nikdy mi to nejako nechybalo, mala odrenina sa umyje vodou a osuší papierovou vreckovkou a ked je niečo vazne tak treba ist aj tak domov. Klop klop na drevo - zatial nič take nebolo.

shia
13. máj 2016

nenosím to síce so sebou,ale doma mám vždy - Betadine - dezinfekcia, čo sa používa aj v nemocniciach pri operáciách, vôbec neštípe! (pre deti veľká výhoda), sama ju používam na všetky poranenia kože - zatvorené aj otvorené, určite odporúčam, len pozor na oblečenie, nejde to oprať moc