Čo pomôže 15 mesačnému dieťatku pri hnačke?

22zuzka22
21. apr 2015

dobry den mile mamicky obraciam sa na vas o pomoc a rada ze copomoze mojej dcerke pri hnacke..mame 15mesiacov a priblizne 5dni do zadu dostala hnacku a neviem co jej mam dat...horucky ani nic ine nemala len hnackuje...v lekarni nam dali aj prasky ale to nam nepomohlo aniryzovy odvar tak sa preto obraciam na vas ze ci mi viete poradit ze co by mohlo pomoct.papame aj pijeme ako inokedy s tym problem nemame dakujem za rady

lucinocka
21. apr 2015

cierny caj slabucky a slane tycinky, klasika, ktora stale zaberie 🙂

gretocka
21. apr 2015

ryza, uvarena mrkvicka, horka cokolada, cierny caj, banan
ja som si za posledne dva tyzdne tym presla s oboma detmi 5 a 2 roky.

katarina822
21. apr 2015

a co lekarka zavolat ak hnacka trva dlhsie ako den volam radim sa z nou ..... pri hnacke sa nesmu mlieko a mliecne vyrobky je dovolene dojcit pit caj den len nejake suchare piskotky ryza mrkva.jablko . dcera pomohly hylack kvapky /ale su tusim od 2rokoch/ stacilo dat raz a viac hnacka nebola . moze sa aj smecta ale neviem od akeho veku.

andromeda_ja
21. apr 2015

Ak je dietatko dojcene, tak sa moze este dojcit, inak vylucit mlieko a mliecne vyrobky. Jest hlavne vela rozvarenej ryze mierne osolenej, banan, pit cierny caj... V kazdom pripade uz navstivit lekara.

katkuz
21. apr 2015

my sme skusali vsetko naraz: ryzovy odvar (alebo aj bielu ryzu uvarit na kasu), mrkva, (svokra mi radila aj jablko na jemno nastruhat), banany. NIc z toho nam extra nezabralo AZ cucoriedkovy caj so susenych cucoriedok (staci zopar bobuliek, ktore sa potom mozu zjest), len teraz este nie su, ak nemas zasobu. s tymi cucoriedkami som pocula- niekomu zabera aj caj z pecenych cucoriedok (ten sa da aj kupit - peceny cucoriedkovy caj). a samozrejme dodrziavat dietny rezim. Ak stale hnackuje - stale ponukat pitie, aby nebola dehydrovana. Tiez niekomu zabera uz uvadzany slaby cierny caj a niektori lekari radia colu (zo sklenenej flase, nie plastu, nechat vybublinkovat a zriedit s vodou).

bibistec
21. apr 2015

cokoladu nie je na to malicka, ale po 5 dnoch si nebola u lekarky? moze jej urobit vyter a pod.

nintu
21. apr 2015

Po 5dnoch hnackovania treba ist k dr. Ta vam najlepsie poradi.
Inak hylak kvapky su dobre len uz neviem od akeho veku a nejake probiotika by som dala urcite

dazdovka
21. apr 2015

Moje babatko malo 10dni hnacky, skusila som vsetko mozne, ale zabral mrkvovy a ryzovy vyvar, po vyvareni ryzu, aj mrkvu prepasirujes cez sitko a po lyzickach davas, okrem toho nejake probiotika s prebiotikami - kupis v lekarni a na pitie cierny caj.

alexandra1104
21. apr 2015

cucoriedkova stava pomaha zo zavaranych

loknicka
21. apr 2015

hylak kvapky pomahaju a dostat este v lekarni prasok co sa rozrobi do vody aby nebolo dietatko dehydrovane. neviem ako sa to vola ale odporucam. v lekarni urcite poradia.

meusicka
21. apr 2015

nam lekar odporucal nakrajat jablcka a nechat zhnednut, nech sa vyluci jablcny pektin a potom to spapat, mozes jej skusit dat aj nastruhane jabcka, a kamilkovy cajik, tiez treba pridat probiotika, ja mam dobru skusenost s Macikom, kedze ma chut ako biela cokolada tak to deti spapaju velmi radi. a tiez davat este ten ryzovy odvar. drzim palce aby ste boli skoro fit

martinajanickova34
1. máj 2015

vyskusaj Sectu....kupis ju v lekarni....

natalushka
1. máj 2015

Mrkvovy vyvar..ten prasok z lekarne proti dehydrataci,co tu baby spomynali..nie som si ista,ale myslim,ze sa vola Kulysek..sa mi zda,ze aj baban trocha zapeka..teda nas urcite🙂 dobre je,ze mala v pohode papa aj pije..ale aj tak asi uz s nou zajdi k doktorke