Čo pomôže na afty v pusinke 6 ročného chlapca?

kojzarik
10. nov 2013

moj 6 rocny syn ma od stvrtka minuleho tyzdna vyhadzane biele skvrny takzvane afty na spodnej pere , jazyku a na vnutornej strane liciek , neustupuje mu to strasne ho to boli nechce mi ani takmer nic jest ani pit , uz sme boli dva krat u lekara a netusim co by mu mohlo este na to pomoct , ked sme boli stvrtok dali mu na to penbene sirup , fialovu vodicku na potieranie a b-komplex , dnes sme boli znova fialovu vodicku vylucili dali mu isoprinose sirup a b-komplex zvysili davku na 30 kvapiek denne . co mu mozem na to este davat , repik mu nepomaha ☹

lubina
10. nov 2013

Isoprinosine je na imunitu. Afty znamenaju nedostatok imunity.nedavno som sama mala v ustach aftu skoro 2 tyzdne.V lekarni som si kupila na to taky get, zabudla som nazov ale je volne predajny,len povedz ze an afty..........potiera sa to tri krat denne....pomohlo mi to.Ale potierala som este aj svedskymi kvapkami, lebomi to trvalo velmi dlho.

andrea561
10. nov 2013

mne doktorka odporucila drozdie, tym mu to potierat casto 🙂 aj ja to mavam, je to strasna bolest, ale prejavuje sa to hlavne ked je malo vitamino, tak aj ked to prejde, snaz sa aby mal syncek pravidelny prijem vitaminov. afty trvaju cca 2 tyzdne.

palomka
10. nov 2013

nam zakazdym dala taku bielu vodicku vypit lekarka a do 3 dni zmizli. a hlavne vitamin B.

juliagregor
10. nov 2013

florsalminom potierat..., salviovym extraktom vyplachovat
ak to dlho trva injekcie B12, ihned mu bolo lepsie... 😎

dankapap
10. nov 2013

ahoj-my sme sa pasovali tiez-nedavno-tantum verde spray a fialova vodicka-vyborne zabera a b komplex-hodne zdravia este homeopatika borax.....

zuziq8
10. nov 2013

Ja som vyplachovala s tantum verde +natierala Kamistad gelom, afty hneď zmizli 🙂

mijunik
10. nov 2013

Dcérka mala plnú pusinku áft, keď mala 2,5 roka, mala aj horúčku a lekárka povedala, že je to slintavka. Terapia spočívala v injekčnom podávaní B12 päť dní za sebou (myslím, že to bolo B12, bola to ružová vakcína). Tiež zo začiatku nechcela piť ani jesť, ani rozprávať, chúďatko muselo ju to veľmi bolieť. Natrela som jej zopárkrát pusinku Kamistad gelom, aby sa aspoň napapala. Behom pár dní sa to našťastie zlepšilo. Neviem Ti poradiť, ale skús sa lekára opýtať na ten vitamín B12.

janinah
10. nov 2013

Tandum verde spray

nicky07
11. nov 2013

nám dr odporúčala vypláchnuť ústa aspon 40% vodkou. a zabralo naozaj velmi rýchlo.

katieg85
11. nov 2013

nam hned zabralo vitamin b- komplex.mozno mpomuzu aj vodicky ale je to strasne neprijemne a stipe to ked to natrete.tak ze sme to pouzili malo kedy.treba hlavne doplnit tu imunitu. 🙂

anazuzi
11. nov 2013

nám zaberá domáci malinový sirup alebo šťava z kompótu - funguje to, používala aj naša prababka a do 3 dní sú afty preč stačí potierať alebo kloktať nezriedený, skús...

zuzana84
11. nov 2013

Ja mavam afty velmi casto, a pouzivam vylucne domaci propolis. Poriadne si tie afty aj trikrat denne povytieram a max do dvoch dni su prec. Nerobi mi to uz ziaden problem, pretoze ked sa objavia, zacnem natierat a viem, ze zajtra nebudu. Ta tinktura na aftach trocha stipka, ale da sa to vydrzat, je to sekunda. A takisto ak citim, ze ma boli pera, ze sa objavi herpes, zacnem natierat peru, a na druhy den ani naznak toho, ze by mal vyjst. Drzim palce 😉

mmmj
11. nov 2013

my mame sprej Sorex, je to bylinkove, na afty aj ine zapaly, ja si to davam aj na opar. celkom sa mi zda, ze to pomaha. Neviem,ci to maju v kazdej lekarni, ale snad sa da...

freyjanr
11. nov 2013

neviem ci to moze aj 6 rocne dieta ale v lekarni ti povedia,mne vzdy pomohlo vycumlat tantum verde pastilky

peta1510
11. nov 2013

Aloclair gel.Je cisty,bez prichute,priesvitny,nestipe a nam vzdy vyborne pomoze.Vytvori taky film.

saska.t
11. nov 2013

koloidne striebro - potierat

sisqwa
11. nov 2013

corsodyl roztok na vyplachovanie,maju v lekarni,mne to pomohlo okamzite....

nina88
11. nov 2013

Najlepšie su injekcie béčka. Hneď zaberú. A herpík S lokálne.

7katka
11. nov 2013

vit.B vo forme piv. kvasnice/detsky pangamin, vit. C, probiotika-lactoseven a lokalne na afty cajovnikovy olej- australsky, prejde do 2 dni, antivirus. caje- zihlava, nechtik a caj ungolen na pecen

emka13
11. nov 2013

nám pomohol u trojročnej mundisal gél a b-komplex . najprv pusinku vytrieť harmančekovým čajom a potom tým mundisalom. do pár dní nám to prešlo. tiež sme to zistili keď nám odmietala papať a piť a pozrieme a celá pusa afty. hneď na pohotovosť a toto nám zabralo. V horších prípadoch ako už bolo spomenuté len injekčne. je to infekčné takže do kolektívu nie. Naša si to tiež priniesla zo škôlky ☹ držím palčeky

janka258
11. nov 2013

čučoriedkový kompót, mám to overené príp. kuk sem:https://https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/poradte-nieco-na-afty/ tu sme to rozoberali

zlte_kuriatko
12. nov 2013

nam poradila dr betadine je to iodový roztok a pomohol. plus b komplex

janifi
18. nov 2013

Naša dcéra to má často. Keď sa to vyhodí v ústach netreba jesť sladké, slané, horké ani kyslé potraviny. Podávať varené jedlo, nedávať ani ovocie, ktoré tiež dráždi a dochádza k množeniu áft. A tiež vitamíny B.

tojekrasa
18. nov 2013

Ahoj, ja som sa aftami roky trápila,vyskúšala všetko možné,aj imunoterapiu na alergologicko-imunologickej ambulancii. To mi zabralo, ale až dlhodobo...šlo o extrahované imunoglobulíny z prasacej krvi, bol to taký biely prášok a už neviem presne dávkovanie a ani netuším či to môžu deti. Ale hlavne čo mi vždy a úspešne pomohlo bol B KOMPLEX a dávkovala som si ho 3x denne (inak je doporučené dávkovanie 1x denne). B komplexom sa myslím nedá predávkovať, prebytok B vitamínov sa vylúči močom. No a ako prídavná liečba, účinná, no na začiatku trošku štípe je MUNDISAL GEL. Vždy mi táto kombinácia pomohla, už na druhý deň som cítila zlepšenie, na afte sa vytvoril taký hojivý povlak a afta/ty sa začali zmenšovať a už to ani nebolelo...snáď som pomohla 🙂 Samozrejme džúsy, citrusy a hlavne nie paradajky...tie straašne štípu, keď sú afty :((

mirka822
10. jún 2016

Pro děti je celkem vhodný na afty speciální gel https://www.nazuby.eu/gum-aftamed-junior-gel-12-ml Ulevuje od bolesti, ale nevím, jak na takové množství aftů může pomoci. Pokud umí dobře vyplivávat, tak vyplachovat ústní vodou Corsodyl, ta je na to přímo určená. A ta fialová vodička je také účinná, jen je potřeba vydržet

kakaovyrez
10. jún 2016

Nam pomohol filmogel Urgo afty - vytvori na afte film, ktory tam nejaky cas vydrzi, afta sa teda nedrazdi a moze sa hojit. Predtym sme skusili vyplachy, fialovu vodicku, penbene... S tymto gelom sme boli spokojni, film sa vytvori za 10 sekund, takze aj dieta to vydrzi. No a vitamin B, ja som malemu davala nutrolin B - su to probiotika s vitaminmi B. Nejdu mu nahodou 6-ky zuby? Lebo nam to zacalo asi kvoli tymto stolickam.... ☹

bijaba
10. jún 2016

Sestre na afty odporucila nejaka znama tea tree olej a hovorila, ze pomohol. Ja ho vyskusany na sebe nemam lebo nastastie som taketo problemy nikdy nemala. Ale urcite stoji za to to aspon vyskusat, aj ked urcite niekomu moze pomoct inemu nie.

hoffka777
10. jún 2016

Ja som vyskusala asi vsetko co je na afty a nic mi nepomohlo jedine co mi pomaha prevencia pred aftou zubna pasta z aloe vera a ked uz je afta tak sos sprej z aloe vera. Ale taktiez bacha od kial kupujete nie vsetky su ucinne.od kedy toto pouzivam tak aftu uz mam velmi malo kedy a pretym som ich mala kazdy tyzden a niekolko

jolikf
18. jún 2016

Herbadent...

nanaaa
18. jún 2016

Pluzgierka islandska .....