Čo pomôže na atopický ekzém?

gabika53
27. feb 2009

babuľky, má niektorá z vás nejakú dobrú radu, čo pomôže? synček/bude mať v lete 3 roky/ ho má moc silný ☹ aj ke´d sa snažím ohľadom jedla, lieky má Zodac, šaty 100% BA, olej do vane, Exomega krém a Advantan...no akosi to nepomáha, resp. na kratúčko ☹ čo ešte treba skúsiť? som bezradná 😢

laura73
15. apr 2009

nicky, to keby nahodou nezistili nejaku tu alergiu🙂 musela by som ist do prahy v ramci desperacie, ale zatial tuk tuk tuk, len bledne... 😉 teraz som bola v kontakte s dalsou kamoskou z prahy, vraj bojuje s potravinovou alergiou, tak to vypada, ze v dnesnej dobe ani nie su ine choroby.
a tusim sa mozem pripravovat na dalsie zuby, v noci sa budila a stale si chytala licko, naposledy mi to robila zaciatkom februara a behom 2 tyzdnov jej vyliezlo 6 zubov... 😒 nastastie to bolo bez tazkosti, horucok, akurat bola viac mrzuta 😉

janka07
15. apr 2009

ahojte.....potrebovala by som radu....mam 18 mesacneho syna, nikdy predtym sme nemali ziadne alergie, ekzemy.....uz papa skoro vsetko....pred mesiacom sme sa prestahovali z UK na Island.....presli sme aj na kravske mlieko, ktore tu deticky piju od 6 mesiaca do 2 rokov....je tu aj ina voda, hlavne ta tepla....posledne dni sledujem ze maly sa vyhadzal...najprv na ruckach, vyzera to ako ekzem, je to trosku zacervenane a suche....a dnes som si vsimla, ze to ma aj okolo krku a na hrudi.....nepapal nic nezvycajne ani nic nove.....jeho to nesvrbi, nema ani teplotu....akurat mu idu ocne zubky.....FAKT neviem z coho to moze byt, lebo sme s tym nikdy nemali problem....NEVIETE MI PORADIT????

nicky95
15. apr 2009

laura-aj nám idú posledné štyri stoličku, už len dúfam, že od toho sa my budí každú noc. Teraz je ekzém kľudnejší, ale ten nočný cirkus.

diddi
15. apr 2009

janka,kravske mlieko je najsilnejsi alergen.....odporuca sa pit az od 3rokov,ked je dozrety imunitny system....daj malemu radsej pit beba bifidus mliecko,tam su probiotika.....atopicky ekzem a jemu podobne vysevy nie su kozne problemy,ale crevne....a hlavne mu natieraj telicko a tvar min.3xdenne napr.s excipial kremom,je hydratacny....zabudni na vsetku kozmetiku,aj do vody.....nedavaj citrusove ovocie,jahody,cokoladu

petruci6
16. apr 2009

ahojte,
mozete mi poradit? este sme neboli u koznej,ale asi mame ekzem
od malicka ma problem s pokozkou
ako sa prejavuje ekzem? su to take cervene skvrny po tele,kt svrbia? aj suche miesta?
aku kozmetiku pouzivate??

ja som pouzivala sebamed a teraz som objednala Custis help,uvidime co to spravi

Excipial a Balneum Herbal a rozne olejceky nam to iba zhorsili 😠

laura73
16. apr 2009

cau petruci, ja som teraz zacala pouzivat exomega balzam a exomega krem, ktore su priamo urcene pre deti s atopickym ekzemom.
inak, je to celkom dobre opisane tu:
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...
a ja sa - aspon zatial - riadim pribehom matyska:
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/maty... - sice sme sa nedostali do stadia hnaciek, ale priznaky su velmi podobne, aspon ten zaciatok so suchym flakom a potom nasledne vysadzovanie potravin a zlepsovanie ekzemu - inak, kozny vela nevyriesi, mala by si ist na alergologiu alebo skusat sama nejaku tu dietu - moja kamaratka kojila a musela drzat dietu, ale neviedlo to k nicomu - nakoniec malej zistili alergiu na vajicka, lepok, cesnak a mlieko. zelam ti vela stastia.

laura73
16. apr 2009

a este tato stranka:
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

uplne to sadlo na moj pripad - najskor mi detsky vravel, ze to bude zimou, potom na koznom kortizove masticky, az sme sa konecne dopracovali na alergologiu s nadejou, ze by sa mohlo nieco vyriesit. kazdopadne, vysadenim vsetkych 'umelych' veci zo stravy - pripravene masko, ovocie.

petruci6
16. apr 2009

laura dakujem,idem studovat 😉

laura73
16. apr 2009

nemas za co 🙂 je to des, cely ekzem, ked som bola mala ja, volali vsetko alergie a patrali, z coho to je. no a teraz na to hodia atopicky ekzem a kaslu na to... clovek aby sa v tom tapal sam. no nic, su aj horsie choroby, toto je akurat neprijemne.

petruci6
16. apr 2009

hrozne na tom je,ze sa musim pozerat ako ju to chudatko svrbi a neviem jej pomoct ☹

laura73
17. apr 2009

petruci, to je na tom najhorsie, ale vzdy, ked mi je nanic si spomeniem na kamaratku, ktorej maly ma cysticku fibrozu - a to je nic v porovnani s atopickym ekzemom, ktory ja - akokolvek - nazyvam alergiou. ked mi kozny povedal, ze mi ju nevylieci, ale jej dokaze iba spomalit priebeh cervenych flakov - som sa citila dost biedne. Ale ked som si predstavila tu moju kamosku, ktorej museli povedat - vase dieta sa nikdy nevylieci a moze sa dozit maximalne 30 rokov... 😢 to musi byt nieco strasne.

petruci6
17. apr 2009

tak to ano,su aj horsie pripady,ale clovek radsej na to ani nemysli

to co za blbost ti povedal dr? do roka sa to da detom vyliecit,horsie je,ked to dostanu v puberte

laura73
17. apr 2009

ved prave, a moja svokra bola so mnou, takze sa toho chytila, ale ja sa drzim mojho zdraveho 'sedliackeho' rozumu...kto kedy pocul o atopickom ekzeme, ked sme boli male? alebo to boli alergie, alebo to bol ekzem. nastastie, moj detsky je zo starej skoly, takze sme skusili kozneho, teraz bude alergolog a potom sa uvidi. teraz som pridala morcacie masko a vidim, ze jej nerobi dobre, takze bude to alergia alebo nie? 😉

petruci6
17. apr 2009

ja si tiez myslim,ze je to alergia a mas pravdu,volakedy nic nebolo detickam a teraz ma kazde druhe na nieco alergiu
ja som si myslela,ze bude po mne,nie som alergik na nic,dokonca mame aj psa,ale tak nam asi najviac skodila cokolada,ja som zavislak,musela som ju mat denne a malej to asi nerobilo dobre
tak sme ju vysadili a uvidime
len neviem ako jej chudatku vysvetlim,ked bude pistat v obchode za cokoladou,ze ju nemoze ☹

laura73
17. apr 2009

tak, ze ju na nu nenaucis 🙂 ale ono sa to lahsie hovori, ako robi. ja som tiez zavislak, ale ked je obdobie, ked kvitne akesi s..stvo, na ktore mam kychaciu alergiu, tak cokoladu velmi nemozem. nemala by som ani kavu, ale po noci, ked sa mi mala budi kazdu hodinu a ja musim do prace, NEEXISTUJE nastartovat bez kavy. no ale da sa to prezit. normalne mam 2 tyzde do roka alergiu - neberiem lieky, nedavam sa ockovat, jednoducho necham telo, nech si alebo zvykne, alebo to prejde. moja svokra chodi na vsetky ockovania a aj tak jej to nic nepomaha, alergia jej dorazi kazdy rok do februara do septembra, ja si skor myslim, ze to ma psychickeho charakteru, sa mi zda, ze zo seba robi rada obet.

laura73
17. apr 2009

a najlepsie, ked uz nevedia najst dovod, preco je osypana, tak mi povedia, ze to je zo stresu. pomaly si zlomim nohu a nie preto, ze som magor, ktory sa niekde priplietol, ale preto, ze je to stres 😀

petruci6
17. apr 2009

😀 😀

laura73
21. apr 2009

baby, musim zaklopat, ale vypada to, ze som vychytala vsetky alergeny, lebo pokozka malej sa zacina pekne cistit - aj napriek tomu, ze slinta, lebo sa jej tlacia von nove zubky 🙂 skoncila som teda pri alergenoch - mlieko v akejkolvek podobe, soja, hruska a vypada to na vsetky presnidavky a hotove maska pre deti 😒 musim si este overit cestoviny a zemiaky, ale zajtra mam alergologa, takze to uz budem riesit u neho. tvar cista, krk tiez, na rukach a nozickach este zopar puntikov, ale aj to sa pomaly cisti...
isli sme na to vylucovacou metodou, asi mesiac som davala len polievku s cukinou, hlavkovym salatom, mrkvou, zahustovala ryzovym praskom a rozmixovanym zajacim maskom. zakazdym, ked som pridala nejaku potravinu, o ktorej som si myslela, ze by mohla byt potencialny alergen, mala neprespala celu noc a skriabala sa - toto je to stastie v nestasti, zavadzala som vzdy novu potravinu vecer a potom celu noc overovala 😉 a isla do prace 😵
velmi mi pomohol aj internet:
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...
je tam velmi vela clankov suvisiacich s alergiami - a nielen potravinovymi, fakt doporucujem.
Ozvem sa, ako to vsetko pokracuje.

petruci6
21. apr 2009

aj my sme sa toho uz zbavili,mojou dietou,kedze kojim
ziadna coko a alergeny
mame uz peknu pokozku 🙂

laura73
21. apr 2009

petruci, to je uzasne 😉
hlavne potom opatrne pri zavadzani prikrmov...

petruci6
21. apr 2009

ved prave,kupila som jej nemliecne kase a HA mliecko pre istotu 🙂

laura73
23. apr 2009

baby, potrebujem poradit. bola som s malou u alergologa. robili jej testy, takmer vsetko negativne okrem kravskeho mlieka a vajicka, merali to pravitkom 2mmx2mm, ale vraj je to v norme. Ostatne vpichy boli uplne bez reakcie, kravske mlieko, ktore neberie v ziadnej forme uz takmer 2 mesiace a vajicka, ktore este vobec neokusila, boli len to minimo - je to pravda, alebo aj minimalna reakcia znamena, ze ma alergiu? diky.

petruci6
24. apr 2009

laura to neviem,skus sa opytat na nejakom portali,kde odpoveda dr
napr www.primar.sk
ale to je super,ze ostatne veci boli v poriadku 😉
ako stare dietatko mas? vacsinou sa do roka da zbavit vsetkych alergii

laura73
24. apr 2009

mala bude mat 11 mesiacov - s detskym mi povedal, ze pockame tak ako tak s mliecnymi vecami, pretoze aj ked su vysledky z alergologie velmi nizke, a podla normy je v norme - aj tak asi tomu velmi neveril, a radsej sa spolieha na svoj zdravy rozum. takze ja len dufam, ze sa vsetko zlepsi po roku a uz sa nic neobjavi, pretoze s jedenim u nej nemam vobec ziadne problemy, skor su to rady tych okolo, ako mojej svokry a od poslednej doby aj manzela, ktoreho by som niekedy najradsej vymenila 😀 skusim este nabehnut na primar sk a uvidime, dakujem 😉

petruci6
24. apr 2009

este ju kojis? co vsetko jej davas papat?

cicenko
24. apr 2009

ahoj dievcata, kamoska ma maleho s atop. ek. a ked sa mu to zhorsi, natri ho modrou indulonou... ani ja by som tomu neverila, ale funguje to.

laura73
27. apr 2009

petruci, uz nekojim, prave to je ten problem, ako som nabehla na um, tak sa to zhorsilo. mne sa ti ale zda, ze to nebude ani mliekom, mozno je len netolerantna a nie alergicka na urcite mliecne veci. ja tiez mlieko nemusim, pohar mlieka rano ako pije moja kolegyna by ma polozil - alebo by som sa skor mohla zavriet na wc na 2 dni 🙂 , zato jogurt mozem a niektore syry tiez. podla mna ma alergiu na nejaku zlozku v akomkolvek um ako som mala ja, ked som bola mala, no a ked mi mama dala normalne mlieko, vsetko zmizlo. podla mojho detskeho vraj to z mlieka, co mna prezenie, jej vychadza von pokozkou... uvidime. inak jeme rano ryzove mlieko, potom ovocie - jablko, hruska, niekedy 1/2 bananu, cestoviny s maskom - zajacie, telacie, na veceru zeleninovu polievku s maskom a cestovinami.

petruci6
28. apr 2009

ake UM jej davas?HA?

laura73
28. apr 2009

je to ryzove mlieko - takze s mliekom to uz nema absolutne nic spolocne...ked som jej ho nedavala, bola na tom lepsie... takze asi sa fakt budem musiet vratit k povodnej teorii, a sice, ze vsetky umele mlieka maju nejaku zlozku, ktora prekazala mne ako malemu decku a mojej dcere zrejme tiez. v sobotu sme boli s malou pri mori, a v bare bola jedna barmanka, ktora porodila v novembri, mala ma teraz nejakych 5 mesiacov, ukazovala mi fotky a mala na licku taky isty flak ako moja mala na zaciatku. no a vysvitlo, ze jej zacala davat umele mlieko... takze ked podla alergologov nie je alergicka na mlieko - tak su uz tri dni, co jej davam mlieko normalne, riedene vodou - ziadne ine mliecne vyrobky - a cuduj sa svete - flaky, ktore sa jej objavili na nohach, ramenach po tom, co som zvysila davku ryzoveho mlieka - miznu. Tvar ma uplne bielu, ekzem na ostatnych castiach o 50% zlepseny - ak ma skutocne tu alergiu na umelomliecne prisady - do 3 tyzdnov by sa mala vycistit. podotykam, ze pocasie sa zhorsilo, od nedele tu prsi a prsi a je skor jesen ako jar... takze pocasim to nebude. a naopak, ako mi povedali, tymto chladnym a dazdovym pocasim by sa vsetko malo zhorsovat, som skutocne zvedava, ako to dopadne... dala som si cakaciu lehotu 1 tyzden, radila som sa aj s jednym lekarnikom - stary rocnik, ktory neveri velmi novym metodam alergologie atd., a ten mi len potvrdil, ze ak som mala tieto problemy ja ako dieta, je velka pravdepodobnost, ze ju po mne zdedila aj mala...

nicky95
28. apr 2009

ahojte,aj ja som vysadila malému UM a začala som dávať plnotučné mlieko. Je to už skoro týždeň. Zadoček sa krásne vyčistil, na zápästí je krásne vidno zlepšenie zo dňa na deň. Bála som sa hnačiek, bolestí bruška, ale nič z toho.klop,klop. Rozhodla som sa po poslednej ko u alergológa. Robia nám šarapaty všetky konzervanty. Dúfam, že som to teraz nezakríkla a budeme ok aj na ďalej.