Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo pomôže na štípajúcu riťku?

simca06022011
11. jan 2013

Baby mam tieto dni takyto problem, mala sa mi budi v noci so strasnim placom.. dnes zacala mrnkat uz pri cikani/kakani. Kedze ona ma silu ako kon, mame problem zistit co je vo veci, ledva jej umyjem pisurku a ritku vecer pri kupani a ked ju prebalujem. Cize ma vystipani zadok (ziadne vyrazky, pluzgieriky.. proste ruzovy pasik) a na posve som nevidela nic zvlastne (mavali sme problem so zrastanim pyskou, ale to uz je fuc odkedy som ignorovala rady lekarky "nechytat" a pekne ju umyvam)... neviem ci mam cakat do pondelka ci sa to zlepsi, na pohotovosti sa mi nezda ze by rozbor mocu vedeli roobit alebo daco... zatial som ju okupala v harmanceku, natrela som je ritulu teraz pre zmenu framykoinom... a to je vsetko.
Co s tym este robit? Mala pije dobre, cikat chodi...

andysona
11. jan 2013

ak ju svrbí najmä v noci, mohli by to byť aj mrle. Harmanček môže ešte viac vysušovať, moja skúsenosť.

xlucia
11. jan 2013

harmancek urcite nie, na vystipanu ritulu daj bepanthen. a chod pediatrovi, ako pise andysona, asi mate zvieratka..

bibistec
11. jan 2013

no harmancek moze ale nemusi byt alergen na kozne veci skor repik, v kazdom pripade na take ti najrychlejsie poradim sudocrem ale urcite k lekarke skoc potom ked sa bude dat . inac kolko ma mesiacov? nedavas uz ovocie ako je pomaranc? mna to napadlo lebo s tym sme mali my problem ked sme vyradili citrusy prestalo to. ale urcite k tej lekarke skoc

betka22betka
11. jan 2013

aké spodné prádlo používa? najlepšie je z čistej bavlny. Nemenila si teraz náhodou mydlo- sprchový gel-prací prostriedok?Skús ju umyť dolu len prevarenou vlažnou vodou, mydlo nepouži- môže obsahovať alergén. Nepoužívaš nejaký parfumovaný toaletný papier?
Alebo si spomeň, či jej dávaš nejakú novú stravu, čo doteraz nepapala. Dúfam, že sa jej to zlepší....

karamel
11. jan 2013

ja som v podstate nepochopila aky je vlastne problem, ale na vystipanu ritku urcite Sudocrem a sedavy kupel v dubovej kore 🙂 samozrejme odstranit vsetky parfemovane vlhcene obrusky a ritku utierat po kakani len cistou vodou 🙂

iwqe
11. jan 2013

Ahojky, kup si v lekarni manganistan to je taky fialovy prasok. Rozpusti par zrniecok vo vode ( v lavoriku alebo vanicke) a malu do toho posad na 10 minut. Voda ma byt len jemnucko ruzova! Za 2-3dni by to malo byt Ok

fordikford
11. jan 2013

moja mala tiež mala take problemy že mala červenu ritku a bola to alergia na obrusky od pampers teraz používam z lidla a je to ok ak jej sčervena použijem sudocrem

kiara0666
11. jan 2013

sudocrem,alebo bepanthen -framikoin.. bylinky radsej nie.cista voda najlepsia. a chod potom cim skor k lekarovi.

smatka
11. jan 2013

Nám jednoznačne pomáha dermazulen.

janinka444
11. jan 2013

U nás je osvedčený Imazol - krémpasta - veľmi doporučujem 🙂 🙂 🙂

andrad
11. jan 2013

Tiež používame imazol, vždy pomohol takmer okamžite.

zuzu611
11. jan 2013

pomoze ti krem z rybieho tuku...vyborna vecicka neviem presny nazov ale v lekarni budu vediet stoji velmi malo a ucinny na sto percent a hned pomoze

johankaa
11. jan 2013

od mojej kožnej viem, že bylinky môžu alergické reakcie ešte viac podnietiť. skús obyčajný detský zásyp, nám pomohol pri červenom zadočku, tiež rada od kožnej..

lilyen2011
11. jan 2013

my sme mali pytiol sa tuším volá stojí cca 3-3,50e? taká hnedá mastička v lekárni, alebo nivea baby taký modrý s mackom ten je super hustý, poriadne na hrubo, ale predtým umyť (nie mydlom, to ešte viac štípe na tú poranenú pokožku), po každom prebalení opláchnuť vodou ten moč, vlhké obrúsky nepoužívať (sú tiež napustené a mohlo by ju to štípať a predsa voda je lepšia než nejaká hadrička), poriadne vyutierať (nešúchať, len tak priložiť a nechať aspoň 5min bez plienky, nech sa riťka "luftuje") potom natrieť hrubo, nech je to stále hydratované 🙂 ono to trvá samozrejme min 2-3dni, no tieto dve sa mi osvedčili najlepšie aj ako prevencia 🙂 rybia masť na liečbu skôr u nás nie, ale ako prevencia tiež dobrá. Snáď pomohlo 🙂

eliss44
11. jan 2013

Este by si mohla skusit rybaciu mast sudokrem nam zabral malokedy na cervenu rytku.... ale rybacia pomaha a rytku umyvat iba vo vode bez navlhcenych obruskou... a ked nepomoze tak skoc k tej deckej ako radia druhe maminky. 🙂

enya00
11. jan 2013

imazol za den dva jej to zmizne

katka1981
11. jan 2013

Sedavy kupel v repiku ak vydrzi sediet a ak nie, tak jej dat do pisulky a na ritku repikovy cajik silny, toto je 100 perc. ucinne. Nech ti ju muz dobre chyti, stoji to zato.

xena111
21. jan 2013

Rybacia masť 🙂

katka444
21. jan 2013

pythiol

majulino
21. jan 2013

pasta s rybym olekom cena cca 2 e

stanislavao
21. jan 2013

imazol krempasta, sudokrem

kris557
21. jan 2013

kúpele v repíku 🙂

kudrlivka
2. feb 2013

nam pomohla az vymena plienok

tommyka
2. feb 2013

žiaden pityol ktorý by sa mal : Pityol sa používa u dospelých a detí nad 10 rokov pri chronických ekzémoch, uhrovitosti (akné), povrchových hnisavých zápaloch kože malého rozsahu, nemokvajúcich zapareninách.
spôsobujú ju :
• menej časté prebaľovanie
• nedôsledné čistenie pokožky v oblasti plienky
• používanie nevhodných mydiel, krémov, prísad do kúpeľa
• nevzdušnosť a balenie natesno
• časté kúpanie
• hnačka, dlhodobo riedka stolica

na zapareninu použite obyčajnú vodu, bez parfumovaných mydiel či aromatických sprchových gélov, najvhodnejšie sú púdre alebo krémy (púder vydrží na tele kratšie, než krém) bez konzervačných prísad, na trhu sú krémiky s obsahom hojivých rastlinných výťažkov ako nechtíka, harmančeka či aloe (keď už tak sudokrém, alebo weleda na zapareniny)
postihnuté mieste nedenzifikujte! Pokožku iba viac podráždite a vysušíte
odvar z kamiliek, repíka ale slabý a jemne umývať alebo posadiť ideťa do vlažného kúpela.

kusika
2. feb 2013

nam pomohlo Bioderma krem proti zapareninkam,,,,cisto prirodny krem 🙂

adrianai
2. feb 2013

ak mrnká aj pri cikaní, určite daj vyšetriť moč - do hodiny sú výsledky, urobia aj na pohotovosti, len skús odobrat moč ...a na riťulku sudocrem alebo už spomínaný imazol, dúfam,že to bude čoskoro ok 😉

erinkasz
2. feb 2013

Imazol

matafen
2. feb 2013

Urcite vyskusaj rybaciu pastu, ja nedam na nu dopustit! Poradili mi to este na porodnej priprave do zakladnej vybavy pre babatko a dcera ma uz 4 roky a kedykolvek ma nejaky problem s cikulou alebo ritulou, ze ju stipe a ma cervene, tak jej to natriem a je klud. Nedavno som to poradila aj svagrinej, ktora si nevedela rady s malou, trapili sa so zapareninami od narodenia 3 mesiace, nakupila vselijake drahe masticky a kremiky a nepomahalo nic, az ked vyskusala na moju radu rybaciu pastu do tyzdna bola ritka cista a dieta spokojne 🙂 Ale viem, ze ine mamicky z mojho okolia zasa pouzivali len Sudocrem. Ale ked ju stipe aj pri cikani, treba dat vysetrit moc, to je jednoduchy test s indikatorovym pruzkom (vyzera to ako baby test), hotovy za par sekund a ukaze pripadny zapal v mocovych cestach. Nam to robila teraz sestricka na pockanie, isli sme sa vycikat do poharika, strcila pruzok a bolo.

barborka2708
7. feb 2013

Ahoj. My sme chvalabohu nemali problemy s ritkou. použivali sme sudokrem ktory je naozaj dobry, a obmedzila som na minimum vlhcene utierky. Po kazdom kakani som mu ritku umyla cistou vodou,poriadne vysusila a natrela sudokremom.

lejlla
7. feb 2013

Ja som mala taky problem s cervenou ritkou so starsim syncekom.nepomahali nam ziadne masti.trochu to zmiernil Bepanten ale najlepsie nas vyliecil repik.to som uvarila nechala vychladnut a potom vatovymi tamponmi utierala ritku. pri prebalovani a hodne vzduchu...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli