Čo pomôže na zapareniny?

aylina
30. okt 2013

ahojte mamicky mam dcerku ma 1 rok aj 8 mesiacov a zvykne mat zaparený zadocek ake kremiky alebo masticky su dobre ? dkaujem za kazde vase rady a namety

barbiska
30. okt 2013

my používame sudocrem 🙂

andreaa1981
30. okt 2013

moj maly mal silne zapareniny a kupila som repik v lekarni. uvaris silny caj a prikladas tamponom na zadocek. nechas vysusit. opakuj viac krat denne tak aspon pat alebo pri kazdom prebaleni. zmizlo to za dva dni uplne.potom som preventivne davala niveu proti zapareninam. lacnejsie ako hocijaky liek v lekarni.

michaelamilan
30. okt 2013

ja som mala aj Sudocrem, aj rybiu masť Nivea mastičky a iné, no a najlepšia je modrá indulona.......ale myslím si že na každý zadoček je asi lepšie niečo iné 🙂

jeane007
30. okt 2013

no my sme pouzivali sudocrem ten pekne zaberal a este bepanthen ale odradila ma ta cena.....rybacia mast bola pre malu onicom

cerez
30. okt 2013

Ja tiež som syna kúpala v repíku. Mastila som imazolom.

m_ij_ka
30. okt 2013

ja mám osvedčený sudocrem, maximálna spokojnosť

smalova
30. okt 2013

My používame Sudocrem, ale teraz sa mi dostala mastička od Nivei tiež na zapareniny, nikdy pred tým som si ju nekúpila lebo som skôr dôverovala sudocremu. Momentálne som s ňou spokojná lebo dlhšie vydrží na zadočku je trošku hustejšia ako sudocrem. Inak na silné zapareniny som musela kúpiť Imazol krém v lekárni, ten pomohol. A ešte nám pomáha nepoužívať tie lacnejšie vlhčené obrúsky,,, najlepšie pre našu riťku sú Huggies. Ale ako vraví michaelamilan na každý zadoček je lepšie asi niečo iné,,, treba len odskúšať.....

alzbetakamasova
30. okt 2013

my tiez pouzivame sudocrem na kazdodennu starostlivost,no ked uz ma zapareniny,tak imazol jednoznacne.raz nam nepomahal ani imazol,malá mala reakciu na atb a vtedy to vyzeralo hrozne,pomohol nam len repik..vacsinu dna presedela vo vanicke s repikom a na dalsi den uz bola ok 🙂

lulistek
30. okt 2013

bioderma change krem. jedine co pomohlo uz na zapareniny

dasaa
30. okt 2013

.Pouzivali sme Sudocrem,imazolom a nepomohlo nam tak som vyskusala mast BEPANTHEN som maximalne spokojna a rychlo sa to zahojilo.

ramama
30. okt 2013

ja som bola spokojná s vyluhovanou dubovou kôrou. Postupovať ako píše andrea1981. Tiež do dvoch dni zahojené 😉

marca1331
30. okt 2013

my sme pouzivali obycajny aviril,potom od nivei, rybie masticky aj imazol. Pomohlo kazde z toho ..moja to mala kazdy tyzden vzdy..tak sme vymenili plienky a chvalabohu ziadny bolavy zadocek

zahradka76
30. okt 2013

odporucam pytiol, podla mna je na zapareniny najlepsi

milota164
30. okt 2013

my pouzivame Bepanten a som spokojna

bohumila21
30. okt 2013

nam pomohol imazol..........

salome_82
30. okt 2013

Imazol, ale moja skúsenosť so zapareninami je taká, že dcérke sa vyhodila vždy po určitom jedle. Takže keď má červenú ritku, hneď rozmýšľam, čo jedla 🙂

selema
30. okt 2013

my sme začali používať Bepanthen a od vtedy nevieme, čo sú to zapareniny 🙂

livka23
30. okt 2013

My sme vyskúšali naozaj asi všetko a najviac nám pomohol BEPANTHEN... Akonáhle použijeme iné vlhčené utierky ako Jonsons, celý zadoček je vyhádzaný. Bepanthen pomože za jeden deň..

messi0309
30. okt 2013

Nám pomáha Genciánova violeť tzv.fialová vodička.Ale aj imazol je dobrý,a modrá indulona pri každom prebalení to dávame stále.

gretocka
30. okt 2013

u nas sa osvedcilo v prvom rade umyvat zadocek cistou vodou a detskym mydlom po kazdom kakani, potom chvilku nechat vyvetrat a sudocrem - a ja som zistila, ze ked nam idu zubky, tak sme nachylnejsi na zapareniny, vtedy musime striehnut aby nebola pokakana. Toto iste platilo aj pomahalo aj u synceka. Vlhcene utierky pouzivame velmi vynimocne na zadocek - iba vtedy ked sa pokaka a nie je moznost umyt vodou.

petrusape
30. okt 2013

Cicaderma, osvedcila sa mi, pomaha a zaroven uz pri tazsich zapareninach neboli a nestipe pri nanasani

aadulik2110
30. okt 2013

ahoj, ja som mala Bepanthen, skúsila som aj sudocrem, ale nakoniec sa mi osvedčil Babylove krém na zapareniny (je to veľké balenie a ďaleko lacnejšie ako Sudocrem a zdá sa mi lepší), ale viem, že na každý zadoček sadne niečo iné 🙂 a tiež ako tu bolo spomenuté, tak takisto je malý náchylnejší na zapareniny, keď mu idú zúbky (inak už krémik moc nepoužívam) teraz mu idú 4 zuby naraz a teraz ma taký zadoček, že som musela zájsť na kožné a v lekárni mi namiešali takú fialovú mastičku a ichtyolovú a do pár hodín mal malý stav pokožky o 50% lepší

raichel
30. okt 2013

Dobry vecer.Ja mam u dcerky osvedcenu masticku z oriflame to ruzove vajicko a u synceka vajicko alebo framykoin-Baneocin(ale to je na predpis pretoze je to antibiotikum).

powerica1
30. okt 2013

na kazdodennu starostlivost, sudocrem alebo niveu, a ked je to extrem tak jedine imazol, alebo tiez ako spominaju baby repikovy kupel a mocit ritulku 🙂

mahulenka87
30. okt 2013

hlavne umývať zadoček. ja používam penu na umývanie Bupi. Poriadne vysušiť a natrieť. Vyskúšala som viaceré mastičky, ale najlepšia je asi kalciová masť. Je dobrá na prevenciu, ale aj na zapareniny, citlivú, poranenú pokožku... Sudokrém štípe! No a dobré je nechať riťku vyvetrať 😉 Keď sa dá, behať s holou alebo len v bavlnených gaťkách

maryah
30. okt 2013

pri prebalovaní malého ho natieram týmto krémom, je taký mastný a malý má krásnu ritku a aj všetko okolo... a keď mal zaparené v slabinách (od ATB) tak nám jednoznačne pomohol imazol...

modrofuzik11
5. dec 2015

nam velmi pomaha bepenthen, teraz aj bepanthen extra. ten obsahuje vitamin b3 aj olivovy olej. no a vzdy treba ritku do sucha do sucha vyutierat. ja utieram aj suchymi papierovymi vreckovkami. je to pre babatko velmi neprijemne. citi sa neprijemne a nevie preco. radsej, aby sa mu to nestalo...

mamina2388
5. dec 2015

repikovy caj kupel, a imazol a za 2 dni je po nich 😉

mejky77
7. dec 2015
dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz