Čo pomôže na zaparený a vyrážkový zadoček?

danculik
9. jan 2012

ahojte, chcem sa opýtať, môj syn má teraz ale strašne zaparený zadočk, červený ale hlavne čo ma trápi je, že tam má aj vyrážky vyzerajúce ako akné, normálne biele a červené okolo. Predtým to vôbec nemal, stále používame tie isté plienky pampers. Neviete mi poradiť čo s tym? Prebaľujem ho dosť často, nenechávam ho dlho v mokrom a aj ked sa pokaka hned prebalujem. Len som skúsala rozne kremy ako Rybilka, sudocream..a vyskusala som aj Pityol ( ten je vynikajuci iba na cervenú zaparenu pokozku)...ale na tie vyrazky proste nic...som uz zufala, prosim poradte co mu dat aby ho to preslo?
Dakujem

adrika214
10. jan 2012

@danculik nie nebojim, na koberec dam na dva krat prelozenu deku, tak je na tom, a chorý ešte nebol 🙂 a propolis masticka v lekarni, najlepsie cisty propolis a hojivy zazrak sa da objednat v oriflame, je urceny na pery ale je super aj na ritku 🙂

danculik
autor
10. jan 2012

ok..dikes za rady...nieco som vyskusala tak dam vediet o dva dni, ze ci nieco zabralo🙂

danculik
autor
14. jan 2012

ahojte, tak pridavam ako sme na tom po troch dnoch, najviac co nam zabralo je cista voda a vobec nenatierat nicim...to nam zabralo okamzite...a ten imazol ako ste tu mnohe pisali...dostat ho kupit normalne v lekarni..ale az taky dobry nie je...teda u nas sa neosvedcil...ritulku este trosku mame zaparenu, ale uz je to na ustupe...tak sa vytesujeme...dakujem vam este raz za rady , velka vdaka pomohlo mi to🙂

zuzka222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
micuchova
19. jan 2012

@babul83 prosim ta ako casto sa ma imazol davat? nam ho doktorka predpisala, len zabudla spomenut ako s nim robit. po kazdom prebaleni? lebo my prebalujeme dost casto, nakolko trosku hnackujeme, dakujem

cicimon
19. jan 2012

@micuchova imazol 2x denne, podla navodu , medzitym nejaka ina mast

mirinecka
19. jan 2012

presne sme mali to isté, pomohol repík a imazol, doteraz sme mali problémy so začervenaním okolo konečníka niekedy to bolo strašné ale zmenila som sudocrem na Bepanthen a odvtedy je kľud, inak tiež používam pampers ale oranžové pampersky nám nesedia

31majka12
20. jan 2012

@danculik ahoj neskusala si bepanthen?

renatka737
20. jan 2012

Ja som mala biodermu a velmi pomohla🙂

babul83
20. jan 2012

@micuchova My sme mali dávať ráno a večer. Po pár dňoch som dávala už iba večer, keď už nemal zaparený a počas dňa som už nič nedávala, lebo imazol stačil.

elienka
20. jan 2012

pridávam sa, aj nám Imazol veľmi pomohol, mala tam také vyrážky, ale nebola zaparená, sudocreme nefungoval ale imazol zabral a po 3 dňoch to má skoro zahojené

matsches
21. jan 2012

@danculik aHOJ! Tak asi Ti už kočky opísali všetko. 🙂 Pampers sú žiaľ napustené aromatickou zložkou, ktorá podľa všetkého obsahuje alergény. Nemenia to z dôvodu takého, že ten pomer reakcií a strata tých pár zákazníkov je menší ako zisk z ostatných.
My si zadoček umývame každé ráno - veď ona je celú noc v plienke a navlhčené utierky sú tiež len chémia, tak to všetko treba dať dole z pokožky. Ochranná bariéra pokožky dieťaťa je nevyvinutá, je tam iné pH ako u nás, preto sa odporúča používať ochranné pasty. Keďže je široký výber, tak treba zistiť ktorý neupcháva póry, aby pokožka dýchala. Pri každom prebaľovaní nechám malú "vyvetrať" 🙂. Večer dlhšie. Tiež sa nám tlačia zúbky a zjavila sa nám malá vyrážka. Tak som to riešila okamžite látkovými plienkami, ochrannou pastou BABÉ a častým "vetraním".
http://www.babe-eu.eu/babe-eu/5-Plienkova-derma...

tanja61
21. jan 2012

nam pomohol detsky puder 😉

danculik
autor
21. jan 2012

@31majka12 ahoj,nie ten som neskusala,ale uz mame pekny zadocek,dakujem🙂

danculik
autor
22. jan 2012

@matsches ahoj,prosim ta a ake plienky pouzivas,ked hovoris ze pampers su aromaticke,teda napustene xemiou..ja som raz vyskusala aj huggies-ky ale neviem..a latkovky pouzivas ake?uz teraz tie moderne alebo tie klasicke ako kedysi nase mamky🙂..teraz mame ritku v celku ok..

matsches
23. jan 2012

@danculik ahoj! používam buď Libero alebo DM plienky. Tie dávam, na noc, na prechádzku a z látkových Bambinomio. Som s nimi veľmi spokojná, sú dobre prateľné, žiadne extra žehlenie to nevyžaduje a rýchlo sa aj usušia.

minewka
23. jan 2012

Často prebaľovať, vetrať, na zadoček len tenučkú vrstvu krému - úplne rozotrieť do stratena (ja kupujem kalciovú mastičku z lekárne - ale dávam len na noc. Všetky ostatné krémy sa mi zdali veľmi "hutné" a nepriedušné). Videla som mamičky, ktoré čím viac dieťa problémy malo, tým hrubšiu vrstvu krému dali. Podľa mňa to správne nie je. Ak používaš vlhčené - skús zmeniť...Ale lepšia je čistá voda, ak sa to dá, jemne osušiť a nechať vetrať tak často, ako sa dá.

Plienky používam Bella Happy - majú inú konzistenciu, ako ostatné, sú hrubšie (v porovnaní s pamperskami o dosť hrubšie), akoby viac papierovejšie.

Ak by to neprechádzalo - je jedna mastička, neviem, či na voľný predpis, myslím, že sa volá Imazol - na plienkovú dermatitídu.

No a nič sa nestane,len pomôže, ak do kúpeľa pridáš odvar z nechtíka (nechtík kúpiš v lekárni, vyluhuješ, cez sitko precedíš...a ten vývar vleješ do vaničky, kľudne tým môžeš potrieť aj zadoček) 🙂

dana_l
23. jan 2012

kukuricny skrob (corn starch). ani ja som neverila. maly mal az vyzrate na zadocku. skusala som rozne kremy, aj take ktore pri starsich vzdy pomohli. tentoraz nie. kupala som pri kazdom prebalovani vo vode, vetrala. nepomahalo. kamaratka mi poradila toto. nasypat kukuricny skrob na zadocek a prstami vtriet do pokozky. uz po prvom pouziti som videla rozdiel. takze ako neveriaci tomas - ak by som nevidela tak by som neuverila. len samozrejme davajte pozor aby ste to nerobili "nadivoko" a neprasili vsade naokolo.

babulina
24. jan 2012

my sme objavili zinkovu pastu ked uz ani imazol na nepomohol, je skvela a je volnopredajna

evicaevica
24. jan 2012

Moja prvá mala tiež veľmi citlivú pokožku na rituške a zaberalo nám vykúpanie v repíku alebo kamilkách. Tiež, ako radia baby, je dobrý ten imazol. A keď bolo moc zle, pamätám si, že sme natierali aj fialovou vodičkou, tou, čo sa dáva aj do pusy na žabku, len po nej mala chvíľu fialovú ritku, kým sa to vymylo. Ale bolo to fakt účinné. No a často vetrať - daj mu hrubé ponožky a tričko, aby mu nebola zima a nechaj holú rituľu 😉 .

modrofuzik11
11. aug 2012

ja mam dobre skusenosti s bepanthenom. da sa pouzivat aj preventivne. je bez alkoholu a ritka cez tento kremik dycha. sme s nim spokojni 🙂

lila69
12. aug 2012

Ahojte, necitala som celu diskusiu, ale ja z osobnej skusenosti mozem doporucit Bepenthen - nic ine nam nezaberalo, a zo skusenosti kamosky, ktorej dcere sa tak zaparila ritka pri hnackovani ze isli az na pohotovost mozem doporucit Jarischov roztok - vysledok vraj bol az zazracny, tej malej zaparenina zmizla z vecera do rana.

severanka96
16. aug 2012

ahoj,tak my sme vyskúšali všetko čo existuje na trhu samozrejme s odstupmi v čase ,jedine nám zaberal krém čo u nás nie je dostať a to bol problém ak na nás zabudli z rodiny v zahraničí,naša kožná mu predpísala ichtyolovú pastu a odvtedy máme konečne svätý pokoj po vyše roku ☹(

indiankaindi
16. aug 2012

ja pridám svoju skúsenosť, možno niekomu pomôže. Dcére vždy perfektne a prakticky okamžite zabral obyčajný krém proti zapareninám z Jednoty, teda ten coop krémik 😅 Používali sme všeličo možné, aj sudocrém, bepanthen, všetko čo je na trhu a raz sme zabudli krém, keď sme šli niekam, tak sme narychlo dočasne kupili tento a odvtedy som iný ani nepoužila. Vrelo odporúčam. 🙂

ducci
19. aug 2012

nam velmi pomohlo umyt prevarenou vodou (a neskor uz len normalnou vodou ) a natriet bepanthenom

pe
21. aug 2012

bepanthen je aj u nas vzdy zachranou, perfektne to vzdy dcerke prelieci, uz si ho aj sama pyta, ked ju stipe ritka, zvyknem ho davat aj preventivne, aby mala zdravu tu namahanu pokozku, ale uz sa pomaly oducame od plienok, tak hadam bude dobre 🙂

lencika
14. sep 2012

Ahojte, ak mozem poradit aj ja, mne sa velmi osvedcil bepanthen, ako vidim viacerym babam, je naozaj super a hlavne nemam problem ho kupit v lekarnach tam ho vzdy maju, niektore kremy, ktore mi odporucala aj doktorka som vzdy mala problem najs. 😀

lencika
17. sep 2012

@danculik Ahoj, ja som tych pripravkov vyskusala viac, ale nakoniec som ostala pri bepanthene, fakt nam pomohol, udrzoval vlhkost a ritku jej vobec nevysusoval, pouzivam ho do teraz lebo mala ma taky maly ekzem na chrbtiku.. Malej som natrela ritku a nechala som ju trochu holu aby nebola hned dusena plienkou a nam to pomohlo. 😉

lucya89
17. sep 2012

urcite skus imazol a nie je na predpis da sa kupit aj bez receptu .. u nas takisto na druhy den bolo z vsetko lepsie ... akutrat v navode pise ze pouzivat len dvakrat denne ale nam to uplne stacilo...

modrofuzik11
23. okt 2012

nam pomohol bepanthen. tiez vsak odporucam velmi dobre do sucha utriet pokozku dietata pri kazdom prebalovani. predite sa tak zapareninam.