Dlho zaparená riťka u ročnej dcérky

lenuska9999
2. aug 2023

Snáď mi niekto z Vás poradí.. mám ročnú dcérku a posledné 2 týždne máme problém s tým , že má zaparenú dupku až do krvi. Už neviem čo mám robiť, tak sa obraciam sem. Vyskúšala som už Sudocrem, púder, všelijaké kremiky na zapareniny od rôznych značiek, dokonca Phytiol jej dávam a nič nepomáha. Samozrejme ju každý deň umývam a kúpem, vytieram do sucha , nenechám ju v pocuranej plienke atď. Plienky sme tiež nemenili , používame celý čas Pampers Pants a vlhčené Nivea. Nikdy sme takýto problém nemali ...

syslik81
2. aug 2023

vetrat co to da.. teda bez plieky len dat pod nu podlozku ak by nahodou uslo .. zmenit plienku .. moja po pamperskach bola neskutocne zaparena ... v zivote by som to uz dietatu nedala .. a umyvat v repiku

pribinak
2. aug 2023

@lenuska9999 ísť k pediatricke. Dostanete ATB masť

viestta
2. aug 2023

V prvom rade pri kazdej vymene plienky umyt teplou cistou vodou a nechat prirodzene vysusit

trgypadl
2. aug 2023

@lenuska9999 nepouzivat vlhcene, ale po kazdom kakani umyt pod tecucou vodou, na začiatok pouzit imazolkrem pasta, ked to bude na dobrej ceste tak bepanthen, co najviac vetrat

lenuska9999
autor
2. aug 2023

@syslik81 a aké plienky ste potom používali ?
@pribinak @viestta @trgypadl vďaka za rady. Skúsim ju teda umývať aj po každom čuraní. Po kakaní je sprchujem stále, teda keď nie sme niekde mimo domova práve. A k tomu ju ešte večer kúpem. Tak skúsim teda po každej výmene plienky ešte

simonetka67
2. aug 2023

My sme toto mali po antibiotikách a keď išli malej zúbky . Pediatrička predpísala borzinkový olej. Za 3 dni krásna ritka vyhojená. Predtým sme poskúšali všetko ale bez efektu.

syslik81
2. aug 2023

ja som v zahranici takze znacka jedneho retazca co na sk nieje .. ale myslim ze na sk som mala z dm drogerie ked sme boli na dovolenke ...

milovnikbehu
2. aug 2023

@lenuska9999 môj názor zmeniť plienky, nepoužívať vlhcene, umývať teplou vodou a syndetom, repik, vetrať co najviac a rybia mast z lekárne. Nám veľmi pomohol aj phytiol ale to si písala ze nezaberá. Tak skus rybiu mast.

stanulienkat
2. aug 2023

Skus plienky z DM. A vlhcene naozaj len zriedka. Skus obycajnu Rybilku. Cez den nechaj casto naostro, aj ked ti ocika dlazku. Podrazdena ritka byva aj ked davas potraviny, co vyvolavaju alergie-zeler, petrzlen....

beata_k
2. aug 2023

@lenuska9999 Vlhcene vyhod. Iba cistu vodu a poutierat do sucha a nechat vetrat. Aj vsetky kremiky vyhod. Koza sa vie regenrovat sama len jej na to daj priestor

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rachel36a
2. aug 2023

@lenuska9999 nsm raz maly mal take strasne zapareniny az do krvy...nepomohlo vobec nic, az mi poradila kamoska kokosovy tuk, a za par dni mal vsetko zahojene

pribinak
2. aug 2023

@lenuska9999 netráp ju a zavolaj doktorke nech vám predpise masť

Meniť plienku či umývať ritku vodou a nepoužívať utierky to je všetko fajn, ale ak má už dlhšie zapareniny tak ju netráp a zavolaj doktorke

panonia
2. aug 2023

Nepouzivat vlhcene , umyt v repiku, vysušit a nechat vetrat čo najčastejšie a natriet Imazolom krém pasta. Keď som niekam išla namočila som do vody Perlan. Maleho som kupala len v Linole nikdy nemal žiadny kožny problém. A plienky mal len Babylove a Lupilu.

katka1989ba
2. aug 2023

@lenuska9999 rybiu mast ste skúšali? U nás jedine z nej nemal červenú ritku synček.

barbora19911
2. aug 2023

@panonia prosím ťa kde kúpim ten perlan ? 🙂

maris5
2. aug 2023

Imazol vyskusaj. My sme menili plienky a po prvej mal az krvave gulky. Imazol nas zachranil.

tamitamitami
2. aug 2023

Si si istá že je to zaparenina ? Ja som si tiež myslela že dcéra má klasickú zapareninu (ale krémy na zapareninu nezaberali tak som šla 4 deň k doktorke). Nič som nemenila, hygiena taká istá ako vždy tak mi nešlo do hlavy z čoho by sa tak strašne zaparila.
Nakoniec to bola mykóza, kázala nám Canesten a hneď po prvom dni som videla zlepšenie (ak by nezabral odporučila mi Betadine). Aj Imazol na toto môže pomôcť.

jaskolka
2. aug 2023

Skus Imazol. Nám to veľmi pomohlo, keď syn mal hnačky 20x denne, že sme plienky nestíhali meniť a vrieskal aj v sprche (vlhčené nehrozili, zadok mal už krvavý). Po Imazole takmer hneď bolo vidno, že sa hojí. A Co najviac vetrať, keď sa dá.
No a s plienkami mam najlepšie skúsenosti so značkou Bevola (kaufland) a Dada (poľské)

daniela1911
2. aug 2023

Ja by som plienky nemenila, doteraz jej sedeli. Zaparená je skôr kvôli teplu, a už sa toho nemôže zbaviť..
Určite by som prestala s vlhčenými, pri každom prebalení ju umyla vodou, v noci často prebalovať.

angelovka
2. aug 2023

U nas sa to stalo ked sme pouzivali lupilu, dr odporucila viac vetrat, pouzivala som na spanie latkove plienky a vyslovene sme vetrali: spala na podlozke bez plienky ( obedny spanok) , po par dnoch sa to vyrazne zlepsilo a presli sme na dm babylove plienky

dominika7990
2. aug 2023

Vyskúšať framykoin. (U nas používané aj pri červenej suske alebo pipikovi ale aj pri ritke a naozaj skoro vždy krásne rýchlo zaberie) a ak by nezabral tak by som to riesila s pediatričkou alebo kožnou. Môže to byť hocičo. Od parazitov - až po len cervenu ritku zo zúbkov. ( deti mali krvavú rit pri : mrlach, zubkoch, a raz vyfasovali aj nejaký kortikoidny krém že tam bola nejaka baktéria/pliesen. Nepamätám sa presne. )

anulka1944
2. aug 2023

@lenuska9999 ahoj, je tu toho veľa necitala som všetko a kúpeľ v hypermangane? Alebo sudokrem pasta u nás tieto vždy zabrali

hipuska
2. aug 2023

Nedávať na to ťažké krémy, nechať kožu odychnut. Vysušiť fénom.

panonia
2. aug 2023

@barbora19911 Ja som kupovala u Dr. Maxa taku veľkú rolku a strihala som ju, zostala mi ešte po dcéry. Pozri na internete kde sa najviac oplatí lebo su rôzne veľkosti.

lyci
2. aug 2023

@lenuska9999 my sme s tym bojovali teraz vyse mesiaca. do krvi stale. vyskusala som rozne masti na zadok, vratane imazolu, framykoinu, repiku, aloe vera, 2 druhy s rybim olejom, sudokrem, smilk.. umyvala po kazdom kakani cistou vodou alebo bioderma olejovym sprchacom. vetrala. pouzivala som plienky pampers premium a lupilu a vlhcene pampers pure. v nedelu som kupila na skusku v DMke babylove plienky a konecne sa mu to zahojilo. takze nam pomohlo zmenit plienky

banalu
2. aug 2023

Na tazsi stav mam v zasobe tuto masticku Metanium. Este ked som zila v UK som ju tu posielala zufalej kamoske, ktora chodila s malym na kozne a nevedeli to dat dokopy. Par dni a ritka ako nova. Da sa kupit takto cez kupsito alebo ak mate niekoho v UK tak s postovnym do 10€ vas vyjde. Tam sa da bezne kupit hocikde aj v boots.
https://www.kupsito.sk/i/8400549306/kremy-na-pl...

anne_mary2
2. aug 2023

@lenuska9999 skus imazol krempasta a framykoin 1:1 🙂
Ak by to nezabralo sla by som s tym uz k dr..
U nas napr zapareninu velmi zhorsilo ked som jej striedala kremt. Pouzivam iba rybilku, konecne hadam po roku som nasla krem co jej sedi, taky sudrocrem bola u nas katastrofa.. Ale to skor preventivne v takom stadiu uz neviem
Vlhcene doma ideal nepouzivat, zmena plienok neviem ci pomoze najskor nie ale skusit mozes.. alebo skus iny druh pampersiek

A skusila by som do vanicky repik, slebo ryzovy kupel od Chicco ( dmka, net ), to tiez podpori..

A hlavne “menej je viac”

laura164
2. aug 2023

Nám pomohla fungucidin mastička do 2 dni, natierala som po každom prebaleni tenkú vrstvu

nika23t
2. aug 2023

@lenuska9999 juuuuj, moja prostredná takto mala, aj napriek častému prebaľovaniu sa jej to rýchlo šírilo. Šla som s nou k Dr, predpísala nám nejakú masť aj krém, tuším nejaký Imazol, ale je ich viac druhov a ja si nepamätám, aký presne. Odporúčam ísť k pediatrovi, nech neskúšas zbytočne niečo, čo Ti poradí niektorá z nás...