Čo pomôže pri bolestiach v brušku a ako sa im vyhnúť?

elenaza
26. feb 2013

Mám 5 tyzdnoveho chlapceka a má problémy s bruskom najskôr nemal vetry a nemohol sa vykakat a teraz má zas prdiky a take hlasne spojené samozrejme s plačom čo s tým a dá sa tomu vyhnúť ?

astonka
26. feb 2013

no to budu zrejme koliky...no tak ničo na bruško..napr.sabsimplex sme uživali aj my,aj probiotika,aj mastičku pupik...no nepomohlo nič...prešlo to po 3 mesiacoch...

elenaakiko
26. feb 2013

Naše deti tiež mávali koliky, pomohla nám rektálna rúrka a prírodné kvapky Baby Calm. Mali sme aj espumisan a sab simplex ale tie nám vôbec nepomohli

zmuzmu
26. feb 2013

hm, no my máme toto už 4,5 mesiaca....presne ako píšeš, prdká nahlas, doslova ako starý chlap... nám nepomohol ani Espumisan - L, ani Bio Gaya, ani fenyklový čaj, ani moje obmedzovanie v strave, ani nič....nechcem Ťa strašiť, ale detičky z toho asi musia vyrásť.... aj my čakáme, kedy to konečne odoznie... ale môžeš skúsiť spomínané lieky, alebo pocvičiť s bruškom, čo najviac polohovať na bruško a hlavne veeeeeeľa veľa trpezlivosti....držím palce

nittynka
26. feb 2013

ja mam dcerku 3mesacnu a tiez sme maly ten problem a uprimne vam poviem ze nic nepomahalo,ani kvapky ani masaze proste nic. 3hodiny som ju cicikala na ruke nech s, iba mesiac lebo mala som malo mliecka a do mesiaca plakal kvoli tomu,tak som si myslela ze ked sa poriadne naje ze to prejde. kupila som aj anticolikovu flasku aj mlicko kvalitne HIPP,ale aj tak ju sem tam to brusko potrapilo, je pravda ze nie az tak ako ked som ju kojila, a to som davala pozor aj co jem

zuzkalujza
26. feb 2013

Ahoj, aj moja malá mávala koliky. Pripájam sa k babám, vo väčšine prípadov viem, že treba s toho jednoducho vyrásť. No môžeš skúsiť mu trošku pomôcť aj liekmi. Nám trošku pomohla Bio Gaya, Sab simplex a krémik na bruško Pupík. Masírovanie bruška a cvičenie z nožičkami. Malej to prešlo keď mala 4,5 mesiaca. ☹

kattrin5
26. feb 2013

Skus probiotika nam velmi pomohli biogaia

drobcek26l
26. feb 2013

Ani ja ťa nepoteším. Mali sme tie isté problémy a to mi ver že som sa nasedela za internetom len aby som našla niečo čím mu pomôžem, ale naozaj som to pochopila až keď mal tri mesiace a prestalo to samo od seba z ničoho nič.
No je pravda, že na také zmiernenie tej bolesti bruška nám pomohli kvapky BIO GAIA a Espumisan L.

terezka1947
26. feb 2013

bio gaia a masticka pupik,teply obkladik...joooj to boli puky 😀...asi z toho musia babatka fakt vyrast...a este klud,teda mamicka by mala byt v pohode(ked sa da) a veeeeela mojkania...aspon u nas to akotak pomahalo.

marekahenrieta
26. feb 2013

ahoj pripajam sa k babam my sme mali problem s velkymi prdikmi, ale vzdy som s malym cvicila akoby bicyklovanie a tiez sme pouzivali babycalm a krem pupik a ono sa to same po case dalo do poriadku 🙂 maly si musi zvyknut i na ine prostredie a hlavne stravu 🙂