Čo pre malé dieťa na škrabanie v hrdle?

susika
5. jún 2009

ahojte. poradte niečo na tak malé dieťa, ked ho škriabe v krku a nevie cmulať nič a spreje pre také malé dieťa asi nie sú. malá má soplíky a pravdepodobne ju škriabe v krku, lebo ked má sucho v hrdle, tak trošku kašle. nerada by som ju tlačila sirupom alebo kvapkami od kašla, lebo nekašle stále. inokedy zjedla aj suchý chlebík v pohode a teraz akoby mala viac sucho v hrdle a pri dráždení zakašle.

rohacka
5. jún 2009

Susika - skus sirup Junior 0-10 - eukalyptus - je proti bolesti hrdla a proti nadche. A trochu rozpusteneho masla do mlieka + trochu medu (ak teda davas med). A na hrdielko maslovy obklad - tenke platky klasickeho masla naukladat na nejaku tkaninu, opatrne nahriat nad sporakom, ked bude jemne teply, prilozit na hrdielko a obviazat tensou satkou. Alebo to iste s olejom. A vela vlaznych tekutin, napr. slaby repikovy caj - ten je aj proti bolesti hrdla.

susika
autor
6. jún 2009

rohačka diky.ten maslový obklad skusim, snád to znesie okolo krku. do teraz nosila roláčiky na zohriatie.(a von ku 20 stupnov 😀) dnes bude mať šípkový čaj, ak ho vypije, inak ho neznáša.z byliniek iba mätový s medovkou. a ešte keby chcela ten med potvora.tekutiny do nej lejem stále kolko vládze

ivusa82
6. jún 2009

susika...mne raz poradili v lekarni ze Panthenol na cmulanie...roztopit v troske vody a malemu potierat vatovou tycinkou hrdielko.... 😉 skus..nam pomohlo 😉

janinah
6. jún 2009

riešiť soplíky,tie jej stekajú do nosohltana a dráždia na kašeľ,teda odsávať soplíky a kvapkať kvapky do nosa,a pozor na zápal stredného ucha,ktorý sa môže k soplíkom pridať, liek proti kašľu sa porad v lekárni a zvlhčovať vzduch hlavne v izbe,kde spí

denisocka
6. jún 2009

my sme na hrdlielko striekali Tamtum verde a mam Aloe vera sprej prvej pomoci,tak aj to-sam si chodil a otvaral usta,skušla som aj calciovy sirup,mala som nervy max.2dni davať,čo bolo všetko lepkave