Čo robiť, ak nezaberajú lieky proti horúčke?

vilica
14. aug 2014

ahojte mamicky,
chcela by som vas poprosit o pomoc. dcere 13 mes. nezaberaju lieky proti horucke. posledna skusenost teplota 40,1 a ani Nurofen, ani Paralen ci uz cipky alebo sirup nezaberali. sprchovanie, kupanie alebo studene obklady mali len kratke efekt hned ako sme skoncili teplota znova vyletela. skusala som aj ochladzovanie telicka aj recepty ako struhane zemiaky - ale bez vysledne.
prosim dajte napad co by mohlo pomoct ake lieky su este dostupne
dakujem pekny den

zita19
16. aug 2014

@marionmarion kazda normalna by utekala... A co mamicka co da na tvoju nekompletnu informaciu o nezrazani horucky (a verim, ze sa taka najde,lebo nie kazda mamicka je natolko scitana a o veciach informovana ako tie co ti oponovali) a bude sa touto tvojou nekompletonou radou riadit... Kto bude zodpovedny za pripadne dosledky? Matka, ktora na tvoju radu, podporenu vymenovanim nejakeho pana doktora? Ty, lebo si dala nekompletnu informaciu lebo si cosi predpokladala?
Tak si priznaj chybu a nenatriasaj sa tu cela urazena. Vsak si dospely clovek. Nikto nie je neomylny, ale je znakom vyspelosti jedinca povedat 1 vetu: Mas pravdu, moja chyba.

jo111
16. aug 2014

@marionmarion ludia odmietaju nezname. Ak chces nieco nove vniest do povedomia, nemozes zacat absurdnym vyrokom a potom sa vratit mentalne do skolky a ked vy sa nechcete hrat, tak ja sa zatnem a viac nepoviem k svojmu vyroku a spravim zo seba niekoho kto trepe dve na tri? Ako kolko mas rokov?
Ty vazne pracujes ako zdravotnik, predpokladam vzdelany clovek a nie si schopna ani zakladnej argumentacie, troske profesionality...? Prepac, naozaj... Uz tvoja odpoved na moju otazku ci su tieto veci co tvrdis niecim podlozene, ci aspon nejake fakty/studie/vyskum poukazuju na tuto skutocnost hoc aj nepriamo a ty mi povies mam doma knihu, aky iny dokaz chces?
Vies co je to skepticizmus? To je zakladna vlastnost kazdeho zdravo zmyslajuceho cloveka a kazdy clovek, ktory nieco dokazal vo vede alebo inde sa k novym objavom dopracoval aj vdaka skepticizmu. Nehovoriac o tom, ze by malo byt samozrejme, ze clovek uvazuje kriticky. Preto som sa ta pytala, ok, ja mam tuto vedomost, vysvetlila som, preco si myslim, ze teplota sa nema zrazat do urcitej hodnoty a preco sa dat na kratku hladovku a pytala sa teba, ja som knihu necitala, cim je to tam podlozene? A stacilo mi dvakrat kliknut a zistit, kde je chyba v tvojej interpretacii a to som knihu ani necitala!
Urobila si sama zo seba nekompetentnu, nikto iny ti slova nepisal, ja len reagujem na to co pises. A je na zaplakanie, ze potencialne vynikajucu knihu si takto odsudila na jej automaticke zaradenie medzi blaboly. Nechcem ta urazit ani sa hadat. Snazim sa ti vysvetlit, ze takto to nefunguje. Ze ked chces robit nejaku formu osvety, bez podlozenych info a uplnych! info zo seba spravis iba vola. Vies, aj tesar sa obcas utne. Ale tvoje vyjadrovanie a argumentacia hovoria o tom, ze ty si sa ani nie tak utla, ale ty to inak nevies. A ked sa prezentujes ako profesional- zdravotnik, je to nemyslitelne.

marionmarion
16. aug 2014

@jo111 vies mohla by som ti napisat, ze mi je luto, ako to cele vidis, ze sa mylis, ze ma skatulkujes a nemas pravdu, ale nemyslim ze to ma zmysel. Na svoj nazor mas pravo. Aj ty @zita19 , aj ty @zuzkaanicka.
Preto vam ho nebudem vyvracat, ani ovplyvnovat. Pekny vecer...

zita19
16. aug 2014

@marionmarion nevies si priznat chybu... Skoda. Pre teba.

marionmarion
16. aug 2014

@zita19 mozno mas pravdu. A ty dokazes nemat posledne slovo?

jo111
16. aug 2014

@marionmarion nedala si mi ani jeden dovod alebo argument, ktory by ma presvedcil o opaku. Praveze si moje dohady len potvrdzovala kazdym prispevkom. Skatulkujes sa ty sama. Chces robit osvetu a pritom nie si schopna sa ani kriticky pozriet na svoje tvrdenia a stale trvas na tom, ze su v poriadku. Pokial nevidis ten obrovsky rozdiel medzi tvojim tvrdenim a tym co je v knihe, je mi luto, ale s tym ti ja uz neviem pomoct. Ja som ti dala viac sanci na slusnu a otvorenu diskusiu a ty sa namiesto toho hras na ublizenu. Malo by ta viac trapit, ze mas co sa tyka komunikacie a citania s porozumenim obrovske medzery. Nikto nie sme dokonaly, ale v tychto profesiach sa s tym nemozes uspokojit, je to tvoja zodpovednost a toto je fundamentalna vec. Emocionalna zrelost ani nehovorim.

marionmarion
16. aug 2014

@jo111 opakujem: mas na svoj nazor pravo.Nechapem, preco to musime riesit cez pol strany. Mas svoj nazor, ok, ja ti ho neberiem, nepotrvdzujem, nepopieram, proste ho mas, aky mas a mas na to pravo. Ja nemam potrebu to dalej rozoberat. A bola by som rada, keby si to respektovala...

jo111
16. aug 2014

@marionmarion ja o voze, ty o koze 😒 ze mna to este bavi.... Takze, zeny, ja sa idem pozriet realite do oci, lebo skutocny dovod preco som sa zapojila do diskusie je, ze sa mi fakt nechce umyvat riad, tak prokrastinujem takto, takze ja bezim a prajem vam vsetkym dobru noc.

zita19
16. aug 2014

@jo111 daj pozor na taniere, nie ze ich potlcies! Z coho budete potom jest? 😉

jo111
16. aug 2014

@zita19 pre tento pripad mam v skrinke extra sadu 😉 ale ja moc taniere netlciem, to len ked mam v ruke noz moj drahy vzyva vsetky bozstva, na ktore si spomenie lebo zaobchadzat s nozom ako ja je podla neho ruhanie
😀

demo
16. aug 2014

@jo111 kde sa v tom citate vlastne ten dr. vyjadruje k tomu, či zrážať alebo nezrazat teplotu? Nereagovala by som na tvoj príspevok, keby nespustil ten absurdy výpad na marionmarion. Lebo citat, ktorým dokazujes že ona zavádza a podáva neúplné info VOBEC nehovorí nič o tom, o čom sa tu sporite. On hovorí o tom, že bez ohľadu na výšku teploty, sú smerodajné iné symptómy. Hovorí o tom, že.dieťa, ktoré ma napr. 39 st. A je čulé je menej choré ako.dieťa, ktoré.ma 38 st. a k tomu ďalšie.závažné symptómy.Ja toho dr. vôbec nepoznám a patrím k zrazackam teploty, ale nepáči sa mi, keď niekto argumentuje nepouzitelnymi argumentami.

dana_l
17. aug 2014

@marionmarion moje deti uz mali horucky 41C. mohla som na nich vodu varit, boli apaticke a mali velmi shallow dychanie. poviem ti, namiesto toho aby som sa na ne len pozerala a cakala kedy "zapne obranny nechanizmus" tak som hladala vsetky prostriedky ako im tu teplotu zrazit.

jo111
17. aug 2014

@demo tu bola hadka s marionmarion davno predo mnou, neviem o com hovoris. A v tom citate je aj link, tak si klikni, ale nerozumiem tvojej otazke, tu slo o to, ze marionmarion vobec nespomenula, ze smerodatne symptomy su nie vyska teploty, ona tvrdila proste nezrazat ked je to povodu bakteria/virus. To ti nepride ako zavadzanie? A len som spomenula, ze keby sem radsej dala ten citat, tak sa na nu tolko nesprchne kritiky, lebo vytrhla veci z kontextu a jasne, ze si baby tukali na celo.

zuzitko74
17. aug 2014

@marionmarion
@demo Dievčence, je mi ľúto, ale to s tou vŕbou a zvieratami (konkrétne to bol jeleň) je asi dvadsať rokov stará informácia, ktorú som kdesi čítala a pretože ma dosť zaujala, tak mi utkvela v pamäti. Toto asi nevygooglim.
Keď sú moje deti choré, tak veľmi jesť nechcú a ja to rešpektujem. Ani mne nechutí, keď som chorá. Raz som počas angíny schudla za týždeň 5 kg.

anjelnoci
16. sep 2017

@marionmarion veľa ľudí blbých je sry. Kto vie prečo...

katkad1
8. mar 2020

@marionmarion ano moja mala 7 mesiacov mala 37.5 tak si vravim pohodicka.Do 5 minut triaska a krce.Teplota 38.6.Zle dychala.Bezali sme na pohotovost....