Čo robiť keď sa zájde dieťatko?

linddi
23. sep 2008

Ahojte maminky, stalo sa Vám to?
Včera sa mi "zašla" dcéra a dosť ma to vyľakalo. Zľakla sa a nemohla sa nadýchnúť. Potom spustila taký divný plač a viditeľne sa jej zle dýchalo. Počula som, že sa majú roztiahnúť ruky, aby sa otvorila dýchacia bránica, fúknuť do tváre ... a čakať ☹ .
Ak máte skúsenosti, poraďte. Dík.
Sorry, ak už je takáto téma založená.

lume
10. jan 2013

Caute, my mame teraz obdobie, ze sa dcerka zachadza aj niekolkokrat denne a ona ani plakat poriadne nezacne, rovno prestane dychat, poviem Vam, ze je to vesele... ☹

fatia
17. feb 2013

Ahojte. Moja mala sa zachadzala nie často, väčšinou ked sa zlakla. Neprikladala som tomu význam, az dnes, ked sa dlho nevedela nadychnut a začala modrat. Nevedela som čo robiť, nejak som ňou triasla, tak sa nadychla. Potom som sa rozplakala, ale doteraz sa z toho neviem spamatat☹((( dúfam, že sa to uz nestane. Normálne sa bojim, ked sa rozplace. Asi budem robit všetko preto, aby neplakala. Ale to asi dlho nevydrzi.

stetilka
21. apr 2013

AHOJTE MAMICKI. MÁM UZ SKORO DOSPELE DETI KTORY BUDÚ MAT 17 , A NEDÁVNO SOM PORODILA MALÚ STELINKU KTORÁ MA 2 MESIACE . AKURÁD DNES SA NÁM ZASLA STÝM ZE JEJ SPADOL CUMEL NA DLÁSKU A POTOM TO ZACALO. ALE VSAK LEKÁR NÁM PORADIL ZE KET SA DIETA ZAJDE TREBA DIETA CHYTIT ZA NOS A TROCHU POMIKAT Z LAVA DO PRAVA. ALE MY ZME JEJ FÚKLI DO ÚST A AZ POTOM LAPILA DYCH.NA STASTIE TO DOBRE DOPADLO A MY ZME MALI ROSTRASENE TELO ESTE PO. V TAKICHTO PRIPADOCH TREBA ZBIERAT INFO O DETICKACH PRE ICH STAROSTLIVOST. MILÉ ZENY MÁM 36, A MÁME SA CO STÁLE UCIT TATO DOBA JE RYCHLA A NE MOZME BYT PO ZADU ZO SKÚSENOSTIAMI.. TAK AHOJ ZENY .MIRKA Z DETVI..

stetilka
21. apr 2013

AHOJTE MAMICKI. MÁM UZ SKORO DOSPELE DETI KTORY BUDÚ MAT 17 , A NEDÁVNO SOM PORODILA MALÚ STELINKU KTORÁ MA 2 MESIACE . AKURÁD DNES SA NÁM ZASLA STÝM ZE JEJ SPADOL CUMEL NA DLÁSKU A POTOM TO ZACALO. ALE VSAK LEKÁR NÁM PORADIL ZE KET SA DIETA ZAJDE TREBA DIETA CHYTIT ZA NOS A TROCHU POMIKAT Z LAVA DO PRAVA. ALE MY ZME JEJ FÚKLI DO ÚST A AZ POTOM LAPILA DYCH.NA STASTIE TO DOBRE DOPADLO A MY ZME MALI ROSTRASENE TELO ESTE PO. V TAKICHTO PRIPADOCH TREBA ZBIERAT INFO O DETICKACH PRE ICH STAROSTLIVOST. MILÉ ZENY MÁM 36, A MÁME SA CO STÁLE UCIT TATO DOBA JE RYCHLA A NE MOZME BYT PO ZADU ZO SKÚSENOSTIAMI.. TAK AHOJ ZENY .MIRKA Z DETVI..

dzudka
21. apr 2013

@stetilka ahoj urcite babetkom netriast .....!!!!!
Najlepsie fuknut do tvare alebo ak je po ruke voda frknut do tvaricky u nasho uz nezabera je to des....
My mame tento problem trocha horsi 2.5 r syn prestava dychat ked sa buchne ani neplace nedycha a ma velke krce modrie epi. Vylucena mozog ze ma ako na 5 r dieta v 2 r......
Je to narocne hlavne ziadna panika ja uz som si zvykla nic ine mi neostalo....

ladydia
27. máj 2013

@dzudka a co sa stane ak pri dietatku nie sme? malej sa to zacina stupnovat...zrejme spozorovala, ze je viac cicikana ked sa jej to stane... ked dietatko odpadne? Dr mi povedala, ze sa dieta vzdy nadychne...ale nechce sa mi verit ze ked dieta nemoze dychat a omodrie ci upadne do bezvedomia tak sa samo preberie...

dzudka
28. máj 2013

@ladydia ano dieta sa same nadychne a preberie ale teda ja uz mam maleho vacsieho zacal to robit od 4-6mes ale teda od roka sa to stupnovalo az teraz po 2r ked to na neho pride tak ho aj necham tak len ho zvalim na zem tak aby sa mu nic nestalo ked sa trepe rukami nohami , a vzdy sa nadychne, nedycham ani do ust ani nic....
ma 2r a 7mes je velky chlap a dakedy rad vydiera tymto svojim sposobom ☹ az dakedy to je neunosne a ja uz nevladzem....
zachovat klud a pokoj ja uz som otrla voci tomu cize to uz beriem ako sucast jeho proste je taky tak snad raz z toho vyrastie a bude klud....
zevraj to robia nejake velmi citlive a inteligentne deti haha toto som akoze mala povedane od neurologa musi dozriet nervova sustava a snad bude lepsie

denca76
28. máj 2013

ahoj my mame toto iste.mala ked sa buchne alebo padne tak nevie sa nadýchnuť tak jej musim fúkať viac krát do ust ,a niekedy to zajde aj do takých situacii že ide odpadnuť tak jej stale fúkam do pusinky aby sa prebrala ,ja som to mala do 13 rokov takže ma to po mne ,väčšinou to je ked maju deti na srdiečku šelest.

medulienka7
28. máj 2013

Ahojte. Dnes sa mi stalo prvý krát že sa mi malý zašiel. Má 1 rok a bol vždy taký dobručký. Dnes sme sa boli hrať na ihrisku pri deťoch v piesku. A ja som ho zobrala lebo som už chcela ísť domov ,nakoľko bolo už dosť hodín. A on sa zrazu nasrdil a zašiel sa. Vôbec silno neplakal . Len tak troška. Videla som ako modrie a stráca nad sebou kontrolu a zrazu bol ako bezvládna bábika. Tak som ho vyhodila do vzduchu (to mi poradila jedna teta ktorej sa dieťa zachádzalo každý deň) No ale nezabralo to , tak som mu fúkla do tváre ale ani to nezabralo .....to bol pre mňa hrozný pohľad aké je moje dieťa modré a hlavička mu padala do zadu ako novorodencovi.. No hnusný pohľad pre matku....a potom ku mne priskočila druhá mamička a Miška preklopila dole hlavou a trepla mu po chrbátiku. A potom ho zdvihla ......Miško len veľmi slabo zaplakal a stále bol taký oťapený až po chvíľke ho to prešlo ale aj to som sa moc bála či je už všetko v poriadku a nemám ešte niečo robiť. Chcem sa spýtať či im môže aj zapadnúť jazyk a či mám ísť hneť zajtra ku doktorke ?

ladydia
29. máj 2013

@dzudka och...mas moj obrovsky obdiv...ja az trpnem ked pocujem plac, stale striehnem aby som jej bola co najblizsie...kedze zacina uz sama chodit tak mame o pády postarane...mysliz ze by som mala poziadat o neurologicke vysetrenie? Vraj by sa to malo do roka kym nieje zatvorena fontanela

ladydia
29. máj 2013

@medulienka7 ano presne ako opisujes...mne sa to stalo prvykrat ked som bola u rodicov, mala stvornozkovala a nejako nestastne si podlozila ruku pod holienko a nasledoval tost skaredy pad na hlavicku...najskor sa na mna pozrela a potom spustila plac, vzala som ju na ruky a ona naraz prestala, ked som na nu pozrela uz sa jej zacinali prevracat ocka a ustocka tak cudne krivila, prsteky mala v krcoch a neskor zacala modriet....zacala som kricat na moju mamu...ta hned jemne pobuchala po chrbatiku, ked nezaberalo, polozila ju a slabo fukla do pusinky...na 2 pokus sa nadychla a potom este dost dlho bola z toho mimo...doma ked sa to stalo som uz mala aku taku info-co robit ked sa to stane, no na fuknutie uz bolo neskoro...uz bola v bezvedomi...takze som zacala s umelym dychanim...asi na 4 slabe!!! vdychnutie do ust si odkaslala a zacala plakat...teraz ked vidim naznaky toho ze uz ide o taky srdcervuci plac tak hned fuknem do tvare a ona sa akoby zlakla a hned sa nadychne...je to strasne a zakazdym som z toho uplne mimo..viem ako sa citis, je strasne vidiet svoje dietatko ako bezvladnu babiku

dzudka
29. máj 2013

@ladydia podla mna neurolog je vzdy vhodny na pozretie.....aby vylucil ine priciny.....alebo len potvrdi ze afektivne zachadzanie 😉

medulienka7
31. máj 2013

@ladydia zavolala som pediatričke či je potrebné prísť na vyšetrenie a ona mi na to že teraz nie ,no ak sa to bude stávať často tak mám prísť . No a spýtala som sa aj ako mám postupovať ked sa mi zájde ...a ona na to že ho mám len položiť na rovnú plochu a nechať tak,že ono to samo prejde. No a presne ako ty píšeš ked vidím že už tak silno reve tak mu fúknem a on sa zmierni. No a ked si dávala to umelé dýchanie tak to si ako robila. Nezapadne im aj jazyk do hrdielka ?

ladydia
31. máj 2013

@medulienka7 neviem, moja mala otvorene usta...len som ju dala lazkat a pod krkom som mala ruku aby mala mierne zaklonenu hlavicku a uplne slabucko som jej fukla do pusy

ivkamisko
16. nov 2017

Ahojte mate prosím vás skúsenosti so zajdenim aj takým... Že dieťa sedí a odrazu zmodrie a prestane dýchať? Iba tak z ničoho nič? Som z toho zúfalá..