Čo robiť pri zapálenom ušku po náušničke?

klobucik1
31. mar 2016

8mesacnej dcerke som dals prestrelit uska. Raz sa jej zapalilo, raz druhe. Jedno sa zahojilo, druhe mokvalo stale viac. Prave som jej dala tie nausky dole a dala som jej zlate vysacie. Mam pocit, ze tak dierka lepsie dycha, nebude to tak mokvat. Ale problem je, ze sa mi podarilo prevliect len jednu nausku, druha na to zapalene vobec nejde...nie je mozne ju prevliect, usko je tvrde a ma jemne fialkastu farbu v okoli dierky. Dezinfikovala som jej to, natrela framykoinom, chcela by som jej prevliect aj tu druhu nausku, len dufam, ze dierka nezarastie...neviete za kolko dierka zarastie? Co s tym zapalenim? Prejde to? Ako to prebieha? Za vsetky rady, typy a skusenosti dakujem!!!!

8291
31. mar 2016

Mohla ti zareagovať na materiál predošlých naušníc.To je nevýhoda nastrelovacich naušníc,ze pokiaľ sa zapalia,horšie sa hoja. Mala mala prepichnute,jedno uško jej zahnisalo a ja som tiež dávala framykoin aj na naušničku a tu som potom popreťahovala cez dierku aby sa jej mastička dostala aj dnu,zahojilo sa jej uško do tyždna.Skus ju prevliecť opačne od zadu,mozno ju skôr prevlečieš,nevadi ak bude naušnicka opacne,ked sa uško vyhoji,tak ju prevlečieš.Alebo sa poradiť s pediatrom,mozno nechať uška uplne vyhojit a potom prepichnúť nanovo

lenicka2609
1. apr 2016

Ahoj,no podla mna si ju nemala vytahovat,ja som davala dcerke prepichovat ihned v porodnici pred odchodom domov. Tiez ich mala zapalene,ale ja som jej dierky potierala repikovym cajikom ( domacim susenym) alebo ak este kojis tak vzdy ked je to mozne tak sim jej trochu mojho mlieka dala na tu dierku a pretahovala som.a takto isto aj v noci

lenicka2609
1. apr 2016

@klobucik1 alebo mi este dr.poradila ajatinom natierat a pretahovat.

eeffka
1. apr 2016

@klobucik1 zapalenie by malo prejst raz dva s framykoinom ale naucnicu by som jej dala ihned, do 2-3dni sa jej to zrastie

mirka822
1. apr 2016

Pokud to mažeš framykoinem, tak by se to mělo zahojit brzy 🙂 Já sama jsem měla podobný problém, když jsem si nechala náušnice nastřelovat v dospělosti (chtěla jsem nutně mít dvě dírky v uších 😀 ) a s jednou dírkou jsem měla neustále problémy, natékala mi, sice nehnisala, ale moc dobře to nevypadalo. Po 6 letech jsem to vzdala a nechávám dírky zarůst. Nevím, jak rychle to trvá u čerstvě píchnutých, ale já už v nich náušnice nemám rok a pořád mi nezarostly 🙂

kkubekova
1. apr 2016

Aj mojej mladsej dcere sa usko opakovane zapalilo. 3x denne sme to dezinfikovali a natierali framykoinom plus niekolkokrat denne potierali aj repikovym cajom a za 3 dni sa to zlepsilo. Len pre info - usko jej prepichovala ORL a od zaciatku mala zlate nausnicky. Dierku zarastaju dost rychlo - do 3-4 dni tam uz nausnicku nedas ...
Drzim palce, aby to co najskor preslo 😉