Čo s tmavou kiahňou?

winka99
20. mar 2014

Ahojte, syn ma siedmy den kiahne. Vacsina pupakov mu uz vyschla, su male, suche...len dve ma take tmave ..ja neviem ci to je zapalene, ci s tym treba nieco robit, ist k lekarovi? nemyslim ze to odskrabol, lebo vzdy ked som mu natierala, tak tam mal tu bublinku..mate nejaku skusenost co s tym? prikladam foto, ma tam este trocha pudru, nejde to celkom zmyt..dakujem

zuzanocka
20. mar 2014

Nic uz..a zmierit sa s tym, ze bude jazva :-/
Mozno na hojenie Calciovka, ak to nehnisa....ale asi moc nepomoze..

rencakm
20. mar 2014

Davala by som Nechtikovy gel od Hanus, je vyborny,prirodny a je na urychlenie epitulacie a hojenie tkaniva a ma protizapalove a protibakterialne ucinky.

25daniela
20. mar 2014

Dezinfikovat, aby sa liecil zapal, my sme to dezinfikovali iba betadinom a niktore dieta nemalo ziadne zapalene a jazvy ostali iba po rozskrabani.. prezili sme kiahne pred rokom a pol a uz vtedy nam povedali, ze ziaden puder, lebo koli nemu sa spravia vecsie jazvy, pretoze ten puder sa po viacnasobnom nanasani navrstvi a pri odpadnuti odlupne chrasticku predcasne.

trinity8
20. mar 2014

@zuzanocka Calciovka je stiahnuta z trhu ( bolo nieco zle v nej, neviem presne co) , tak tu radsej nie ☹((( , aj ked bola super

zuzanocka
20. mar 2014

@trinity8 to vazne?? Od kedy? Nedavno som kupovala..

winka99
autor
20. mar 2014

tak mna nejak ani netrapi ked bude jazva...ved je to chalan, tak uz jedna hore-dole 😅
skor ma trapi ako dlho sa to bude hojit 😖 uz teraz vymeskal tyzden v skole a teda mame co dobiehat...keby sa mu aspon chcelo 🙄

@25daniela my sme zacali tanno hermal, presli sme na tantum verde, vira sooth, ale veru nic mu proti svrbeniu nezabralo, ani dithiaden..jednu noc vobec nespal a ja s nim tak mm utekal do lekarne vecer a kupil puder s mentolom, keby nie to, asi by sme zas nespali 😒
ale nedavala som mu vela vrstiev, vecer som ho oplachla s hypermanganom, takze sa to splachlo

@trinity8 to som pocula, ale nezaregistrovala som...vobec vsetky, aj starsie sarze sa nemaju pouzivat? lebo ja mam doma este nejaky davnejsie kupeny

trinity8
20. mar 2014

@winka99 ano vsetky ☹, najskor bolo ze len niektore sarze ale teraz vsetky tu je to na stranke SUKL: http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

winka99
autor
20. mar 2014

@trinity8 fiha 😕 tak to dost skoro na to prisli

satanka1
20. mar 2014

@zuzanocka včera či predvčerom to dávali v telke,má sa vrátiť do lekárne

trinity8
20. mar 2014

@winka99 nooo a teraz riesia ci lekarne vratia peniaze

zuzanocka
20. mar 2014

@trinity8 ak mas doklad, vratia, ak nemas, mozu vratit a ak nevratia, treba z lekarne akysi papier poslat niekam :D je to v tom linku co si dala v metodickych pokynoch pre lekarne ;)

25daniela
20. mar 2014

@winka99 ale predsa si spominam jedno dieta vtedy iba stvornoskovalo a nachytalo asi na zemi neaku infekciu a jej sa teda poriadne dlho hojila na nozke jedna potvora asi mesiac, stale sa to nanovo zapalovalo a ked to uz vyzeralo ze to odpadne, asi skoro sa jej odlupla mala tam az dieru, a zase sa jej urobila chrasta, nastasie tym ze bola este taka malicka sa jej to zhojilo bez jazvy.

25daniela
20. mar 2014

To sme si vtedy "pekne uzili" lebo ani manzel kiahne nemal, takze posledna varka bol on, a urcite neplati ze sa nesmies umyvat, lebo potom to strasne svrbi, teda ked sa clovek neumyva. Lahku sprchu raz denne a poutierat iba prikladanim uteraka a potom sme to natierali tym betadinom a chrasty sa urobili pekne a potom aj bez zapalu pekne lahko poodpadavali v dost rekordnom case, skratili sme dobu liecenia dost.

winka99
autor
20. mar 2014

@25daniela no super, tak skusime este ten betadine..to je vlastne jod, tak by to malo byt aj dezinfekcne...to jedine sme este neskusali
inak ano suhlasim, moj syn sa aj dost poti hlavne vecer po zaspani, ak by som ho neoplachla, to by bolo len horsie myslim

marcelatje
20. mar 2014

@trinity8 stiahli len maste Zentiva, masť od iného výrobcu kúpiš normálne 😉

25daniela
20. mar 2014

@winka99 betadin dezinfikuje a susi, u nas perfektne zabral

ivet1371
20. mar 2014

určite betadine

daneso
20. mar 2014

Pridam aj moju skusenost cerstvu . Tanno hermal nieee to sa osival vkuse prve dva dni potom som sa nahnevala lebo sme vobec nespali co ho to svrbelo umyla som ho a vatovou tycinkou s Betadine potierala kazdu jednu kiahnu . Este sa vyhadzoval do stvrteho dna a potom nic kazdu novu som pekne zatrela. Odvtedy nesvrbelo nic a nedavali sme ani Fenistilove kvapky. Skore uzdravenie prajem. 🙂

25daniela
20. mar 2014

A ano, varovou tycinkou sme to aj my natierali, kazdu kiahnicku zvlast, aspon som ich mala pekne spocitane 😀 😀 😀

mj28
21. mar 2014

Ahojte baby, trosku sa vam tu zamotam ... moj mladsi drobec (2,5r.) ma od stredy kiahne a chcem skusit ten roztok betadine ... vy ste ho riedili? alebo mam natriet kazdu kiahnu neriedeným roztokom? inak nam dali na to dithiaden a ze nicim nenatierat, ze po 2 dnoch mozem zacat sprchovat a prikladanim uteraku ususit .... ale tuto noc sme skoro vobec nespali, pretoze ho vsetko svrbelo, tak hned rano som ho osprchovala a uz je to lepsie len sa bojim noci aby sa nedoskriabal ...
@25daniela
@daneso
@ivet1371 vopred dakujem za odpoved 😉

mj28
21. mar 2014

a teraz citam ze existuje aj mast ... tak co pouzivate ... roztok ci mast ? 🙂

daneso
21. mar 2014

@mj28 moc nenamacat prvé dni stará lekárka povedala ze sa to rozširuje kamoška sprchovala a mala sa stále vyhadzovala keď nesprchovala tak sa prestala vyhadzovať.Ja som potierala neriedenym.

25daniela
21. mar 2014

@mj28 ja som potierala neriedenym, ked osprchujes, nebude tak svrbiet, vyhadzuje sa tolko vyrasok, aku ma dieta imunitu, kedy zacne poriadne bojovat, podla mna to nema nic spolocne so sprchovanim, ten virus nieje na kozi ale ide to zvnutra.

25daniela
21. mar 2014

@mj28 roztok som pouzivala ja

ivet1371
21. mar 2014

@mj28 ja som použivala mentolovy tekuty puder ale betadine na tu zapalenu

winka99
autor
21. mar 2014

@daneso
@mj28
ja som ho prve dni sprchovala a oplachovala hypermanganom a nieje extremne vyhadzany, naozaj len to pomohlo hned na strasne svrbenie, pokym sme nezacali pouzivat mentolovy puder, ale aj potom som ho sprchovala...prestal sa vyhadzovat asi treti den, voda s tym nema nic, je to virus v organizme
dnes som kupila betadine roztok,neriedim ho