Čo so zapareninami?

fecka1
14. nov 2011

Ahojte mamicky prosim o radu,moja mala ma 6 mesiacov a zacal sa jej zaparovat zadocek aj pisulka.Lekarka mi poradila imazol ale vobec jej to nepomaha.Umyvam ju stale ked ju prebalujem ale stale nic,aky by ste mi poradili krem proti tomuto svinstvu:(

janka_pn
14. nov 2011

je tu viacero tem na tuto otazku, trosku pohladaj, urcite odpoved, poradenie.... najdes. 😉

lulu19
14. nov 2011

sudocren

zuzana26
14. nov 2011

@fecka, mám veľmi dobrú skúsenosť s bambuckým maslom, vyrábajú aj krém pre detské zadočky, je to čisto prírodné - daj si vyhľadať v googli

adri2211
14. nov 2011

pytiol krem, je lepsi ako imazol. malá mala tiez parkrat vystipany zadocek a ked ani imazol nezabral, pytiol to vyriesil 😉

natyadko
14. nov 2011

Ahoj.
ja davam pytiol a zasip a ked je zapareny kazdy vecer mu umyjem ritku

chrumka
14. nov 2011

nam nepomohol aviril ani sudocrem, ale POMOHOL Bepanthen. Odporucam

liv1
14. nov 2011

Nám pomáhalo dať oveľa hrubšiu vrstvu rybilky (teraz neviem ako sa to píše) ako normálne, a ešte dať na ňu kúsok gázy, aby sa čo najmenej moč dostal na tie miesta. Dobre robíš že stále umývaš, ale len čistou vodou.

evatko
14. nov 2011

Naj vec je dat tea tree oil s oliv olejom a myslim, ze s levandulovym(ale to som si nie ista, lebo prave ten som nezohnala). mA to mat presny pomer kvapiek. Ale kedze som ten treti olej nezohnala, spravila som si vlastne, Do vrchnacika som si dala par kvapiek tea tree oil, s par kvapkami sudocreamu a niekedy oliv. olejom a vo velkej vrstve som natierala, za den bolo vsetko prec. ten sudocream som davala, lebo som mylsela, ze to bude malu stipat, ale aj ked som dala bez neho nikdy ani nemrnkla. Do cikusky som jej to vsak jasnacka nedavala!

zvedavamt
14. nov 2011

Lala to mala ,ked sme pouzivali obrusky, akonahle som ju pri kazdom prebaleni umyla čistou vodou, bolo to fuč.
Segra dava malej calciovu mast z lekarne,ked uz to ma moc zaparene /hlavne v lete, ziju v Grecku/.
A tiež tea tree oil do kupela 3kv do vaničky.

irsina83
14. nov 2011

my pouzivame na taketo problemu Aviril zasyp, potom bubchen krem na ritku a ked je to ozaj vela tam malej nasvecuje bioptronovou lampou a ta vzdy zaberie 😉 a samozrejme umyvame cistou vodickou 😉

lolarey
14. nov 2011

Ahoj fecka1, ja som mala ten istý problém s prvým synčekom, mali sme zapareniny až do krvy-chúďa malinké, bolo mi stále do plaču, keď som ho mala prebaľovať. No pri druhom to tiež začalo, no prešla som na látkové plienky a od vtedy ANI JEDNA zapareninka. Keď sa náhodou objaví trošku červený zadoček, dám hocijaký krémik na riťku (najlepší je síce sudokrem) no môžeš hocijaký a následne ho zapudruj !!! Tak sa ten krémik aspoň tak rýchlo nevpije do plienočky, ale drží na kožičke a tak ju môže skôr preliečiť. No ešte raz, látkové plienky by som teraz nemenila za nič.

megi1989
14. nov 2011

@fecka1 ked sa mi malá zaparila - pri každom prebalení som ju utierala kamilkami ( latkovou plienkou namočenou v kamilkovom čajíku z lekárne - každý deň som zaliala načerstvo ) a natrela sudokremom - za deň dva bolo dobre 🙂 všetko, čo som skúšala dovtedy zlyhalo , ale sudokrem je naozaj dobry 🙂

anicka1981
14. nov 2011

milujem odpovede typu, hladaj najdes,,,( janka_pn ), naco pise, ked nam odpoved, blbe poznamky vie mat kazdy, kto je blby,,,,,,,,, ved stale sa neake nove pripravky aj masticky, recepty a postupy odporucaju, tak co,,,,

my sme zapareniny zatial nemali, a pouzivame na zadocek stale sudokrem,,,,, a zatial vsetko ok,,,, 😉 nechaj malu trosku na cerstvom vzduchu pokopkat, ja nechavam mojho pred kupanim, tak sa raduje ked je holy 😀 pusim na neho ziaric a sa hreje ako kuriatko pod lampou 😀

modrofuzik11
14. nov 2011

nam pomaha bepanthen. vrelo odporucam. zapareninky hned zmizli.

lucka023
14. nov 2011

ahoj.my sme podobný problem riešili pred týždnom.stále používam sudocrem ale teraz sa od neho ešte zhoršovalo.nám pomohol odvar z repíka a bepanthem.repík sýpaný kupiš v lekárni.ja som malej davala aj trošku odvaru do kupeľa.tak skús a uvidíš....

katkanova
14. nov 2011

nam velmi pomohol silny repikovy zavar, miesto vodicky pri prebalovani namacat vatu do toho a hlavne veeelmi dobre susit vzdy - ja pouzivam hygienicke vreckovky. a vetrat. a skusit zmenit kremik co davas pod plienku - my sme presli najskor z johnsons na sudocrem a potom z toho na bepanthen. odkedy pouzivam ten nebol problem

danula.ch
14. nov 2011

nam pomaha bepanthen, preventivne davam vzdy po kakani, lebo s tym mame fakt problem, inak davam rybilku. ak maly kaka castejsie kvoli zubkom, tak bepanthen davam pri kazdom prebalovani, az kym nema ritku v poriadku. my sme este nemali zapareniny ako take, len ritku vystipanu. okrem toho nepouzivam vlhcene obrusky, vzdy oplachujem pod tecucou vodou 🙂

matsches
14. nov 2011

babe-eu BABÉ Ochranná pasta na zadoček. Výborný! A jeden balíček vydrží 2,5 mesiaca. 🙂

katka3012
14. nov 2011

bepathen ,alebo sudokrem urcite pomozu 😉

lji
14. nov 2011

ja ti napíšem len čo by som ja robila. pretierala by som gázičkou namočenou v repíku ALE potom by som ju nechala následne "len tak" aby sa poriadne vysušila a potom väčšiu vrstvu calciovej mastičky. ale nám pomohlo LEN vetranie, žiadne extra mastičky.len vetrať vetrať vetrať a ešte raz vetrať.niekedy som až fúkala, ona sa na tom rehotala a na druhý den bola na tom lepšie a na tretí den už mala len čistučkú prdelku. 😉

vcielkanelka
14. nov 2011

My sme mali zapareny zadocek ked mal maly hnacky zo zubkov a jedine co mu pomohlo bolo kupanie v harmanceku, ci uz harmancek sypany, caj v nalevovych vreckach a cez den som ho harmancekom utierala pri prebalovani namiesto vlhcenych utierok a obcas namastila ritku pytiolom.

provoke
14. nov 2011

momentálne tiež riešime zapareninky :( nám vždy pomohol Bepanthen, dúfam, že ani teraz nesklame

lenka311
14. nov 2011

sudocrem - ani keď mala hnačky, zadoček sa jej nezaparil... Výborný krém, odporúčam.

etuska
14. nov 2011

http://baby-web.topky.sk/Clanky/a1724-Co-robit-...

my obcas pouzivame Sudokrem ale vacsinou ani nepotrebujeme nic,kedze pouzivame latkove plienocky ktore dovolia pokozke dychat 😉

meusicka
14. nov 2011

ahoj aj mi pouzivame sudocrem, ale poradila by som ti skusit zmenit vlhcene utierky ( mozno aj na ne reaguje tvoje dietatko )

jajka0211
14. nov 2011

my pouzivame sudocrem a je vynikajuci

sssimi
14. nov 2011

Hlavne vetrať, vetrať a vetrať. Keď už raz je zaparená, tak krém veľmi nepomôže len uľaví od štípania. Takže pri prebalovaní treba nechať dlhšie riťku na vzduchu-čím dlhšie tým lepšie a do 3och dní najneskôr bude v poriadku 😉

tosomja
14. nov 2011

často prebaľovať, hoci nie je plienka precikaná 🙂
umývať pod tečúcou vodou, dosucha poutierať - nie šúchaním, len prikladaním jemného uteráka/plienky
Mali sme zapareniny len raz a dlho mi trvalo, kým som našla ten správny krém. Pytiol...
Imazol nám tiež predpísala dr. lenže trvá dlhšie, kým zaberie, bepanthen nezabral vôbec, sudokrém používame preventívne...jedine pytiol zabral hneď, dávala som hrubšiu vrstvu ráno a večer, cez deň tenučko. 😅

ripmajka
14. nov 2011

ak je to je to veľmi začervenalé ,tak na 100 % nepoužívať vlhčené obrúsky. Aspoň teraz , ked je to také akútne.
Vždy po kakaní riťku umyť čistou vodou . Vysušiť len jemným prítlačením uteráka (nikdy neutierať) lebo tým sa pokožka ešte viac poškodzuje .
A veľa mazať. Nám sa najviac osvedčila rybacia masť.(akýkoľvek výrobca)
A hlavne , aj ked je to teraz nie je veľmi aktuálne , vzhľadom na počasie , čo najviac nechávať riťku holú.
Hlavne ked vymieňaš plienočky , tak aspoň 5 minút vyvetrať.